Zavrieť

Porady

zaradenie auta do majetku pri JU

Dobry den,

chela by som Vas poprosit o radu. Ide o o jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH.

Dostala som zmluvu o spotrebnom uvere na auto. Avsak bolo mi povedane, ze ide o leasing auta. K zmluve je priradeny predpis splatok, kde sa vycisluje istina, urok a pod.

Chcela by som sa opytat ci zaradujem taketo auto do majetku, teda do knihy majetku a zavazkov a ci mu vytvaram inventarnu kartu a ci ho odpisujem. A aklo ho odpisujem ?

Ak by neslo o leasing, ale o spotrebny uver, akych dalsich skutocnosti by sa kupa takeho auta dotkla v uctovnictve ? Je nejake rozdiel pri uctovani auta kúpeneho cez spotrebný úver a leasing ?


dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zjuz je offline (nepripojený) zjuz

    zjuz
    neviete mi niekto prosim poradit ako je to s tym spotrebnym uverom a leasingom a zaradenim auta do knihy majetku a zavazkov

    Skladaná je offline (nepripojený) Skladaná

    Skladaná
    Keď je tam splátkový kalendár, kde sa vyčísľuje istina a úrok, tak to je ako leasing. Čiže ho treba zaradiť do DM, urobiť zaraďovací protokol, inventárnu kartu a odpisovať ho podľa legislatívy. Neviem ako je robený ten splátkový kalendár - koľko splátok a potom podľa toho treba postupovať. Ja by som to urobila takto, keď máte niekto iný názor, prosím opravte ma.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    zjuz Pozri príspevok
    Dobry den,

    chela by som Vas poprosit o radu. Ide o o jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH.

    Dostala som zmluvu o spotrebnom uvere na auto. Avsak bolo mi povedane, ze ide o leasing auta. K zmluve je priradeny predpis splatok, kde sa vycisluje istina, urok a pod.

    Chcela by som sa opytat ci zaradujem taketo auto do majetku, teda do knihy majetku a zavazkov a ci mu vytvaram inventarnu kartu a ci ho odpisujem. A aklo ho odpisujem ?

    Ak by neslo o leasing, ale o spotrebny uver, akych dalsich skutocnosti by sa kupa takeho auta dotkla v uctovnictve ? Je nejake rozdiel pri uctovani auta kúpeneho cez spotrebný úver a leasing ?


    dakujem velmi pekne
    Tiez mam podony problem-zmluva je nazvana uverova, ale je to asi leasing, pretoze FO je len drzitel automobilu..ako to spravne zauctovat v JU ? ( uz som tuto otazku zadavala 2X, ale zatial mi nikto neodpovedal... )

    DAKUJEM

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    mirhu Pozri príspevok
    Tiez mam podony problem-zmluva je nazvana uverova, ale je to asi leasing, pretoze FO je len drzitel automobilu..ako to spravne zauctovat v JU ? ( uz som tuto otazku zadavala 2X, ale zatial mi nikto neodpovedal... )

    DAKUJEM
    Poradíte niekto?

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    Zmenilo sa niečo v roku 2011 oproti roku 2010 v zaradení a odpisovaní a výške odpisov auta. Počula som niečo také, že sa nedá už odpísať celá suma , ale iba jej určitá časť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heňa36 Pozri príspevok
    Zmenilo sa niečo v roku 2011 oproti roku 2010 v zaradení a odpisovaní a výške odpisov auta. Počula som niečo také, že sa nedá už odpísať celá suma , ale iba jej určitá časť.
    Nie, nič sa nezmenilo, ale celá suma OC majetku nad 1700€ sa jednorázovo odpísať nedala a ani nedá.

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    Ďakujem za radu. Viem, že sa nedá odpísať naraz, ale odpisuje sa 48 mesiacov (aspoň myslím).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heňa36 Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. Viem, že sa nedá odpísať naraz, ale odpisuje sa 48 mesiacov (aspoň myslím).
    MV patrí do 1 OS, odpis 4 roky.

    zaradenie auta do majetku pri JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.