Zavrieť

Porady

zvýšenie nájomného

Dobrý večer,ospravedlnujem sa,ak som zle priradila temu..
Mám taký problém-podnikam od roku 2006,s majiteľom prevadzky mam podpisanú najomnú zmluvu,kde mam presne stanovenú mesačnú sumu vratane energii,prenajaté priestory majú podľa najomnej zmluvy 40m2.V zmluve nie je nič spomenuté o zvyšovaní najomného,len klauzula,kedy môže najomca a prenajimateľ vypovedať zmluvu.
Vstup na moju prevadzku-malú chodbičku-mam spoločnú s majiteľom,ktorý tam ma kancelariu.
V pondelok som došla do práce a na klučke!!!! som mala zavesenú obalku s mojim menom,vo vnutri bol ozman od majiteľa,že od dnešného dna-1.3.2010 mi zvyšuje najom vratane energii o 180€ mesačne,nakoľko bola tuhá zima a on spálil veľa plynu.Podotýkam,že teplota na prevadzke nikdy nepresiahla 19stupnov,opakovane som s nim riešila problém,že predavačka odmietla dojsť do prace,lebo rano je na prevadzke 14stupnov!Podotýkam,že namám vlastný merač ani na teplo,ani na vodu,ani elektriku!ZArazilo ma,že najom preratáva na 66m2,hoci ja mam v zmluve uvedených 40m2.Taktiež ma v zmluve-tejto novej dodatok,že každý rok k 1.3.bude robiť vyučtovanie a ako nebudeme šetriť,najom opäť zvýši.K zmluve mi pripojil dodatka,ktoré mam podpisať a hodiť do schranky na jeho kancelarii.Chcem vas požiadať o radu,či ma majiteľ na takéto zvyšovanie nárok,pripadne,ako môžem argumentovať,pretože samozrejme na jeho podmienky nemienim pristupiť.
dakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Riešenie je jednoduché. Odstúpiť od zmluvy. To, že ti zvysil najom znamena, že buď tam našiel niekoho, kto by bol ochotný platit aj o 180 eur viac, alebo sa mu máli. Nájdi si niečo iné nech tomu somárovi nezostane nič. Ak ale chceš zostat v priestore, tak ti nezostava nič ine než platit... Myslim si ale že by sa mal napisat dodatok k zmluve. Teda to, že ti zvysi najom musi byt dohodnute a zmluvne podporené. Kazdopadne priestorov na podnikanie je habadej, tak radsej si najdi serioznejšieho prenajimatela

    zvýšenie nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.