Zavrieť

Porady

Zúbková víla

Ahojte, moja dcéra prišla zo školy s tým, že sa teší na to, keď jej vypadne mliečny zub, lebo ak ho dá v noci pod vankúš, tak príde Zúbková víla a niečo jej prinesie. Minulý týždeň jej vypadol a keďže sme na to boli pripravení, Zúbková víla naozaj darček priniesla. Iba sa chcem opýtať, to má prísť ešte 19x, alebo stačí pri prvom zube?
Naposledy upravil JarkaL : 11.03.10 at 08:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Halloween neoslavujeme ani neuznávame, aj keď počas môjho detstva sme vyrábali z tekvíc strašiakov a o nejakom Halloweene sme ani netušili. Darčeky u nás nosí Ježiško. V našej rodine si ctíme tradície našich predkov. Ale Zúbková víla sa mi páči ako pomoc pri zbavení sa detí strachu z bolesti pri strate prvých zúbkov a nemám pocit, žeby sme preto boli horší Slováci.
    Mám sestru o 18 rokov mladšiu, tiež sme mali Zubkovu vílu, od radosti si trhala zubky sama, aj keď sa neknisali. Vila chodila zakaždým ale čím ďalej tým menšia. Prvýkrát to bol baliček sladkosti,- potom polovičný - pre motyváciu, -čokoláda, - cukriky a potom to boli už len maličkosti- žuvačka s cukrikom,---. Ale bolo to omnoho prijemnejšie pre všetkých ako keď trikmy trhali zubky rodičia nám

    božena24 je offline (nepripojený) božena24

    božena24
    Jéj, super nápad, zúbková víla. U nás pri dnes už 10-ročnom synovi chodili myšky. Prevzala som tento nápad od sestry. Škoda, že som nevedela o zúbkovej víle. Znie to lepšie ako myšky, ale efekt je rovnaký. Možno tú vílu uplatním pri dcérke. Ďakujem za inšpiráciu.

    stella125 je offline (nepripojený) stella125

    35 rokov stella125
    Nedávno som sa zasmiala, zbadala som zúbkovú vílu v encyklopédii. Ale ešte predtým som sa o nej dozvedela od dcéry. Človek sa aj takto všeličo dozvie ...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    A ja som si myslel , že ide o skutočný dom, Zubkovú vilu,

    teda vilu, ktorú projektoval architekt Zubek...

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Aj u nás chodí zúbková víla a dokonca máme o nej doma aj rozprávkovu knižku. Takže moje dievčence sa vždy tešia keď im zúbok vypadne. A ja im schovám vždy pod vankúš maličkosť. Keďže ja mám dievčatá a podľa knižky sa zúbky menia na perly tak moje dievčence dostávajú pod vankúšik dúhovú korálku a tak tie korálky potom navliekajú na budúci náhrdelník. Je to veľmi milé vidieť ich,ako s radosťou a iskrou v očkách to robia.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Zubkova vila chodi v anglosaskych krajinach tu sme na Slovensku. Potom asi vsetci oslavujete doma aj Halloween a chodi k vam Santa Claus.. ..uz sa necudujem, preco ista politicka strana presadila zakonom hranie hymny na zakladnych skolach....

    To je iba moj nazor na vlacenie cudzich nezmyslov do nasej kultury. Nebite ma

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    dalid Pozri príspevok
    Zubkova vila chodi v anglosaskych krajinach tu sme na Slovensku. Potom asi vsetci oslavujete doma aj Halloween a chodi k vam Santa Claus.. ..uz sa necudujem, preco ista politicka strana presadila zakonom hranie hymny na zakladnych skolach....

    To je iba moj nazor na vlacenie cudzich nezmyslov do nasej kultury. Nebite ma
    Zúbková víla pomáha... Haloween blbne ľuďom hlavu...
    LukyKs Logicky že pomáha
    - vypadne zub
    - prinesie cukríky
    - to pomáha vypadávaniu ďalších zubov
    -
    -
    nakoniec donesie protézu

    juliko je offline (nepripojený) juliko

    juliko
    prosim, prosim, ... vsetky mamicky/zubkove vily, nekazte nase deti a ich zubky. namiesto sladkosti im radsej dajte ovocie alebo drobnost. nalepku, tetovacku, karticku s obrazkom, .... napad s koralkami je tiez skvely. urcite sa potesia. a nove zubky budu zdravsie - VESELE ZUBKY.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.