Zavrieť

Porady

Poplatky za komunálny odpad

Viete mi, prosím, niekto poradiť, či jestvuje nejaká právna úprava v súvislosti s príslušnosťou k určitému miestu trvalého alebo prechodného pobytu, kde som povinná platiť poplatky za odvoz komunálneho odpadu?
Konkrétne, dlhodobo sa nezdržiavam v mieste svojho trvalého pobytu, kde som prihlásená na odvoz KO, no súčasne nie som prihlásená ani v mieste svojho prechodného pobytu. MSÚ v mieste bydliska chcem požiadať o úľavu na poplatku (príp. jeho zrušenie), len teraz neviem, či som zo zákona povinná "niekde" platiť za odvoz KO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ja to každý rok riešim tak, že si vypýtam od zamestnávateľa potvrdenie, kde je uvedené odkedy som u neho zamestnaná a že mojim miestom výkonu práce je BA. Zároveň mám mesačný predpis nájomného v BA, kde je uvedená položka - poplatok za odvoz KO. Obe tlačivá odošlem na MSÚ v meste trvalého bydliska. Tým sa vyhnem plateniu poplatku za KO na 2 miestach. Takisto nie som prihlásená k prechodnému pobytu v BA, doteraz to MSÚ v mieste môjho trvalého bydliska neriešil.
    Ak si v prenájme a nedisponuješ mesačným predpisom zálohových platieb resp. nemáš k dispozícii iný doklad preukazujúci platbu KO v mieste, kde sa momentálne zdržiavaš skús sa informovať na MSÚ v mieste tvojho trvalého bydliska, ktoré doklady sú pre nich akceptovateľné, aby ti uznali neplatenie poplatku za KO.

    ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

    ZuzuT
    Dakujem, VZN mesta som si prestudovala ako prve - mozem poziadat o ulavu na poplatku alebo o zrusenie. Komplikovanejsie na tom je, ze byvam v spolocnej domacnosti s mojim partnerom, ktory je vlastnikom predmetnej nehnutelnosti. Prispievam mu sice na polovicu najmu, no nemam nijaky doklad o tom, ze byvam spolu s nim. MSU v mieste mojho trvaleho bydliska by som chcela poziadat nielen o ulavu na poplatku, ale o jeho cele odpustenie, nie som si vsak ista, ako dokladovat tuto skutocnost :-(

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ak byvas u neho v byte tak by si mala byt ako plus 1 na vyuctovani. zbehla by som na urad ci by nestacilo jeho cestne prehlasenie

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    ZuzuT Pozri príspevok
    Komplikovanejsie na tom je, ze byvam v spolocnej domacnosti s mojim partnerom, ktory je vlastnikom predmetnej nehnutelnosti. Prispievam mu sice na polovicu najmu, no nemam nijaky doklad o tom, ze byvam spolu s nim.
    MSU v mieste mojho trvaleho bydliska by som chcela poziadat nielen o ulavu na poplatku, ale o jeho cele odpustenie, nie som si vsak ista, ako dokladovat tuto skutocnost :-(
    Požiadaj partnera o ruku /ak sa k tomu nemá on/ a hneď máš doklad -
    sobášny list + nový OP .

    A nemohol by Ťa Tvoj spolubývajúci prihlásiť k sebe na trvalý pobyt /ak sa na mieste svojho doterajšieho bydliska dlhodobo nezdržiavaš, ako píšeš/?
    Alebo žeby to s Tebou nemyslel "natrvalo" a vyhovuje mu, že platíš polovicu jeho činže?!
    Naposledy upravil Oliwa : 13.03.10 at 17:09

    Poplatky za komunálny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.