Zavrieť

Porady

Na co vsetko dávat pozor pri kupe bytu?

Kupujem byt s tarchou a kedze som este nehnutelnost nikdy nekupoval toto je po prvy krat chcel by som ziskat co najviac informacii ohladne veci na ktore dat pozor a ktore by mali byt uvedene v zmluve (i ked kupujem cez realitku tak ci tak dnes sa neda doverovat nikomu.

Takze otazky zneju:
1. Na co vsetko si mam dat pozor a co si mam overit a kde
2. co vsetko by malo byt uvedene v zmluve

Za pomoc vopred dakujem
Usporiadat
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

No to si ma potesil stanislav ze to tam poznas osobne ... ako na neplaticov som sa nepytal ale zas je pravda ze barak aj vchod je pekne zrekonstruovany pochybujem o tom ze by to dokazali zrealizovat s neplaticmi no ale ked uz spominate modry dom tak ten je relativne blizko od andrusovovej tak snad to az taky problem nebude ... teda ak mame na mysli rovnaky modry dom v petrzalke

uz len cakam aky navrh zmluvy mi zasle realitka na pripomienkovanie ... budem v nom musiet vychytat vsetky muchy ... ja viem ze vela ludi by mi odporucilo pravnika ale vobec s tym nemam dobre skusenosti ... ovela lepsie informacie som sa dozvedel tu na fore ako u dvoch platenych pravnikov ked som riesil problem.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

monika74 Pozri príspevok
...a ako perličku uvádzam, že síce nejaký nábytok a zariadenie nechala v byte, ale nezabudla všade odmontovať objímky na žiarovky (aj v kúpeľni, WC)...len v jednej izbe nechala starý škaredý luster ...takže v zmluve radšej presne uviesť v akom stave sa byt preberie...
Tie objímky sa dajú dokúpiť, horšie to je, ak Ti predávajúci odmontuje kľučky z okien, ktoré sa už nevyrábajú a Ty nemáš ani ako vyvetrať - stalo sa susede.
Takže stotožňujem sa s názorom ošetriť v zmluve všetko zariadenie v byte - čo napr. taká kuchynská linka a spotrebiče v nej - ak je stará, kúpiš si novú, ale ak je byt zrekonštruovaný a páči sa Ti aj kuchyňa - si si istý, že tam zostane? - tiež zo života.
Naposledy upravil Oliwa : 11.03.10 at 16:48
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať