Zavrieť

Porady

kúpa bytu- totoznost predavajuceho

Dobry den,
budem vdacna za kazdu radu...mam rozbehnutu kupu bytu v BA ( podpisana zmluva o bud zmluve + zlozena zaloha ). Kupujem cez RK, ale realitakovi vobec neverim, neviem, ci je taky odborne nesposobily, alebo ho to proste nezaujima ( len nech vyplatim pniaze a idem kade-lahsie.. ). Neda mi ale spavat jedno-ako viem, ze pradavajuca, ktoru som videla 1x v zivote ( pri podpise bud. zmluvy ) je naozaj osoba, za ktoru sa vydava? OP som sice videla, ale v dnesnej dobe nie je problem sfalsovat, ci nie? Kupna zmluva sa bude podpisovat sice pred notarom, ale aj ten moze byt kludne zaplateny, prip. znamy, ktory si "nevsimne" , ze doklady su falosne, prip. neskor bude tvrdit, ze aj jeho podpis bol sfalsovany... Ako sa da overit totoznost majitela, resp. co robit, aby som nemala pochybnosti? ( LV je OK, pozemok vysporiadany... ) Vsetky moje obavy vychadzaju z toho realitaka ( nemam o nom dobre referencie a je strasne arogantny )
Vopred dakujem za rady!
Naposledy upravil arizona : 08.03.10 at 14:47
Usporiadat
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

prepáčte nečítal som to úplne celé, takže možno to tu už bolo spomenuté. Bez obáv sa opýtaj susedov ako vyzerá predávajúca!! Občanku sfalšujú profesionálne aj novú a nerozozná to ani notár, najlepšie využiť depozit u notára, dať urýchlený vklad a do pár dní má predávajúca peniaze na účte.
0 0
popellka3 popellka3

popellka3 je offline (nepripojený) popellka3

vemak- presne to mi napadlo- opytat sa susedov. sice mi to prislo zvlastne ( neviem, ako by som sa citila ja, keby sa na mna pytali ), ale asi ina moznost nie je.. takze pojdem na to
vdaka!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ved tam nechod s tym ze sa pytas na predavajucu. prides s tym ze chces kupit byt tak sa ides porozpravat s novymi susedmi a popritom pokecate aj o predavajucej. normalna diplomacia
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

presne ako napísal chandler
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať