Zavrieť

Porady

sprostredkovane zalozenie s.r.o. cez zaruceny elektronicky podpis

Zdravim,

kamarat by chcel zalozit s.r.o. a poziadal ma,ci by to neslo cez mna,kedze mam ZEP. Chcem sa opytat na cely proces (hlavne,co sa tyka overovani plnomocenstva a dokumentov). Viem,ze tato tema uz bola preberana,ale nikde nebola tato tema urobena komplet a naozaj som nenasiel kompletnu odpoved.

dakujem za rady..
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ďakujem, tomu som sa však chcela vyhnúť - mať ZEP aj EP.
Počkám, čo mi na to povie r.a. a hlavne klient. Pokiaľ je tendencia, že QSign bude štandard v PC. tak vystačím so ZEP.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Bohužial, zákon neakceptuje, čo by si chcela.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Bohužial, zákon neakceptuje, čo by si chcela.
tomu tiež nerozumiem. ZEP je môj, prečo by som ho nemohla využiť, na čo ho využiť chcem?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Samozrejme, je tvoj, rob si s ním, čo chceš, ale ZEP neimplementuješ do dokumentu prostredníctvom PDF Creatoru. Má to jeden zádrheľ. Ak píšem, že si vyexportuješ certifikát, aby si ho mohla použiť v PDF Creatori, exportuješ aj súkromný, aj verejný kľúč. Bohužial, zo zariadenia, na ktorom máš uložený Kvalifikovaný certifikát, nie je možné vyexportovať súkromný kľúč. Takže akokoľvek tomu nerozumieš, nie je to možné.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
A ešte jedna vec. Predstav si, že tvoji klienti sú aj obyčajné súkromné osoby. Ak by si podpisovala dokumenty prostredníctvom QSign, po podpise sú dokumenty šifrované. Ako by si zabezpečila, aby si obyčajný človek prečítal takúto faktúru? Bohužial, voľne stiahnuteľnou verziou to nie je možné, takže by si aj obyčajný človek musel vybavovať Kvalifikovaný certifikát, kupoval QSign. Pritom Adobe Reader je voľne stiahnuteľný program, dokáže overiť certifikát, potvrdí, či dokument nebol po podpise zmenený.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Bohužial, zákon neakceptuje, čo by si chcela.
ja som iba reagovala na to, že zákon neakceptuje, zakazuje použiť ZEP na podpisovanie faktúr....
Chcem z jedného PC posielať elektronicky faktúry, aj dokumenty na DU, a i.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Však to môžeš robiť z jedného PC všetko. Ja to tak mám, funguje to bez problémov.... Zákon to nezakazuje, ale určuje vlasnosti certifikátov a tým pádom i použiteľnosť.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Ja sa uz asi dva tyzdne trapim s podanim ziadosti na OR cez ZEP. Najprv som si musel plno programov a podpisov nainstalovat, funguje to len v Exploreri, v mojom to ani neslo, pisal som na gov.sk a teraz aj tak stale pise, ze to je podozriva stranka. s TIFF formatom som sa tiez dlho trapil: nasa tlaciaren neskenuje do jedneho TIFF suboru viac stran. To som uz vyriesil. Ale teraz nemozem podpisat subor TIFF, QSign pise, ze nepodarilo sa konvertovat obrazok. Co s tym?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak pridáš v Exploreri stránku portálu gov do dôveryhodných lokalít, nemalo by ti písať, že stránka je podozrivá. Skús dokumenty scenovať (uložiť) ako čiernobiely tiff s maximálnym rozlíšením do 150 DPI, názov súboru si ulož bez diakritiky a odskúšaj podpísať dokument ZEP-om. Preboha, čo si robil dva týždne okolo inštalácii, ja to mojim klientom robím v priebehu dvoch hodín, do troch dní podávajú prvé dokumenty, ako pracovníci portálu skončia registráciu certifikátu. Už to tu kdesi bolo písané, svojim klientom doporučujem Irfanview, program dokáže ukladať skenované viecstránkové dokumenty do jedného tif-u.
Naposledy upravil domenico.office : 17.06.10 at 13:13
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať