Zavrieť

Porady

F1 pri zapínaní

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ako zrušiť to aby som musel zakaždým pri zapínaní pc zmačknúť F1? Raz sa mi vypol pri výpadku prúdu a odvtedy to tam stále naskakuje. Niečo že non hardisk detected, ale nechápem prečo, aa tiež by som chcel vedieť ako zruším aplikáciu Ai Nap...ďakujem
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

mecky Pozri príspevok
a to z akeho dovodu?
Presne z toho ako som písal.Bios nebude vedieť správne nastaviť koeficient na prepočitanie rýchlosti procesora napr. 8 x 333 FSB pre procesor 2,67GHz. .Ak to nebude vedieť správne nastaviť, tak bude stále vyskakovať pri štarte F1 , alebo PC nenabehne vôbec.Treba si všimnúť na stránke výrobcu dosky ponuku CPU support a nainštalovať verziu Biosu takú akú ma pre daný typ procerora podporu.

Priklad pre jednú dosku :
Naposledy upravil Vlado40 : 11.03.10 at 19:16
Bios-CPU.jpg  
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

verzia biosu je minimalna ktora dany procesor podporuje, to ze by pasovala na konkretny cpu nieje pravda, vzdy ked sa uz flashuje tak je dobre dat najnovsiu finalnu verziu, beta pouzivat len ak opravuje konkretny problem ktory sa prejavuje

rad by som sa spytal autora ze co to je za dosku, ak ma dualbios je mozne ze sa spusta teraz z druheho chipu kde je stara verzia
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nemáš pravdu.Mám to z praxe.

Vymenil som procesor za novší zapol PC paráda.Procesor E6750 na obrázku bios 7350 verzia1.4.Nahral som nový bios 7350 verzia 17.
Počítač po reštarte nabehol , ale keď som ho vypol tak už nenabehol.Nabehol až po 3 hodinách od vypnutia.Keď sa vypol tak zase nenabehol musel som počkať aspoň 3hodinky.Vymenil som procesor za iný .Počítač nabehol .Nahral som Bios verziu 7350 v14 .Vymenil so procesor za E6750 počítač pracuje v pohode.Skúsil som to ešte min. 2x ten istý výsledok.Takže som tam nechal bios pre procesor E6750 ako je uvedené v tabuľke 7350v14 a odvtedy žiadný problém.

Aj ja som si dovtedy myslel že je to min.verzia biosu od ktorej doska procesor pozná.Teraz viem ,že to neplatí stále.Ak je to tak rozpísané ako na obrázku ,tak nikdy nenahrám inú veriu biosu ako je pri danom type procesora.

Takže moja rada , ak PC funguje bez problémov nechajte si Bios taký aký máte.
Naposledy upravil Vlado40 : 11.03.10 at 20:56
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Vlado40 Pozri príspevok
Takže moja rada , ak PC funguje bez problémov nechajte si Bios taký aký máte.
Plne suhlasim, BIOS flashovat az ked je problem, hlavne s procakom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať