Zavrieť

Porady

Zatepľovanie

Dobry den, chcela by som sa informovat ohladom zateplovania. Ide o to, ze v nasom tehlovom 6-poschodovom dome sa ma hlasovat o zateplovani. My s manzelom nechceme, aby sa tam daval polystyren alebo nobasil, ale aby sa dom osetril a zaroven zateplil naterom ThermoShiel pripadne inym nekontaktnym systemom, alebo aby sa na fasade radsej nerobilo nic. Ide o obytny dom v doline, kde slnko nesvieti cely den a po kontaktnom zatepleni by nam mohli vznikat plesne nehovoriac o tom, ako sa tymto systemom znehodnoti fasada domu. Co by som vsak chcela vediet, na schvalenie zateplenia je potrebny suhlas 2/3novej vacsiny vlastnikov bytov. Ak by sa to nahodou odsuhlasilo, existuje nejaky zakon, nejaka moznost, aby nasa bytova jednotka bola zo zateplenia vynechana? Nemam zaujem znehodnotit si byt plesnami a este to vsetko aj 20 rokov splacat.
Poradte mi prosim. Dakujem.
Janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    janula15 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa informovat ohladom zateplovania. Ide o to, ze v nasom tehlovom 6-poschodovom dome sa ma hlasovat o zateplovani. My s manzelom nechceme, aby sa tam daval polystyren alebo nobasil, ale aby sa dom osetril a zaroven zateplil naterom ThermoShiel pripadne inym nekontaktnym systemom, alebo aby sa na fasade radsej nerobilo nic. Ide o obytny dom v doline, kde slnko nesvieti cely den a po kontaktnom zatepleni by nam mohli vznikat plesne nehovoriac o tom, ako sa tymto systemom znehodnoti fasada domu. Co by som vsak chcela vediet, na schvalenie zateplenia je potrebny suhlas 2/3novej vacsiny vlastnikov bytov. Ak by sa to nahodou odsuhlasilo, existuje nejaky zakon, nejaka moznost, aby nasa bytova jednotka bola zo zateplenia vynechana? Nemam zaujem znehodnotit si byt plesnami a este to vsetko aj 20 rokov splacat.
    Poradte mi prosim. Dakujem.
    Janka
    Šak keď od dobroty neviete, čo s peniazmi "zateplite" TS.

    PS
    Ten je dobrý akurát tak do Afriky na ochranu pred priamym slnkom.
    Zateplí asi nula celá NIč až 0,9999 %.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať pôvodcu tohto príspevku, ako sa to skončilo s tým zatepľovaním, lebo u nás je ten istý problém, nie každý súhlasí, aby sa zateplila bytovka.

    Môže mi niekto napísať, načo sa vlastne zatepľuje polystyrénom, nestačí len opraviť fasádu a dať stierku a farbu? Je to oveľa zdravšie, nehrozí pleseň a je to aj lacnejšie. Videla som bytovku, ktorá bola zateplená pred 8 rokmi, vyzerá hrozne, zvonku celá zelená od plesne, čo je potom vnútri - a takto bude vyzerať o pár rokov väčšina. Má to zatepľovanie vôbec význam alebo je to len napĺňanie vreciek určitým skupinám?

    Bola by som vďačná, keby sa ozval niekto, kto má zateplený panelák už dávnejšie, aké má poznatky, či je s tým spokojný a tiež poprosím o radu, ako bojovať proti zatepleniu našej bytovky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.