Zavrieť

Porady

od apríla mladomanželská pôžička?

Dobrý deň, vláda schválila mladomanželskú pôžičku, viete mi poradiť ak som SZČO, a manžel nezamestaný a nepresahujeme tú danú výšku, či moje daňové priznanie musí byť do akej výšky plusové? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    koordinatoreva
    a neviete náhodou, či existuje nejaký zoznam bánk, ktoré to poskytujú a či je to počtom obmedzené?

    adam130 je offline (nepripojený) adam130

    adam130
    Vek manželov podľa zákona nesmie presiahnuť 35 rokov a musia o ňu požiadať minimálne do dvoch rokov po svadbe. Ich spoločný mesačný príjem nemôže byť vyšší, než je 2,6­násobok priemernej mzdy v ekonomike, teda 1936 eur. Požičať si môžu najviac desaťtisíc eur, a to na akýkoľvek účel. Na získanie pôžičky musia predložiť okrem dokumentov potrebných pri vybavovaní spotrebného úveru aj sobášny list. Do banky by tak mali prísť s dvoma preukazmi totožnosti, dokladom o príjme a o svadbe.

    Skúsenosť z praxe:


    Keďže sme mali sobáš v máji 2008, o mesiac už nesplníme podmienku na poskytnutie mladomanž. úveru (2 roky od svadby), rozhodol som sa že v apríli 2010 obídeme väčšinu bank v meste. Chceli sme si požičať 10 000 € na 10 rokov splácania. Výsledok bol taký, že mladomanž. pôžičku so štátnym príspevkom poskytuje iba jedna banka (ČSOB), ale s veľkým úrokom (vyše 12 %). Pravdaže úrok môže byť aj 9 % ale doba splácania max. 1 rok, čo je pre mladých ktorí potrebujú a nemajú peniaze nemysliteľné.
    Média avizovali výsledný 7% úrok, predseda vlády výsledný 2% úrok, teraz vieme že obidvoje sú totálne nezmysly, ak by to aj bolo reálne, tak iba na krátku dobu splácania.
    V ostatných bankách pracovníci o mladomanželských pôžičkách nevedia resp. nevedia kedy a či vôbec budú (slov. spor., vúb, tatra, dexia, otp, unikredit, poštová).
    Mladomanželské pôžičky budú že vraj od 1. júna. Podľa legislatívy aj podľa avizovania vlády a médií mali byť od 1. apríla. Čo majú teraz robiť tí, ktorí si plánovali túto pôžičku a sobáš mali v apríli alebo máji 2008 ???

    od apríla mladomanželská pôžička?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.