Zavrieť

Porady

Web content s.r.o. registrácia pred vznikom firmy. Je to možné?

Zdravím Vás , známa ma požiadala o pomoc pretože dostala faktúru za registráciu na stránke www.adventny-kalendar.sk. Suhlasila so vseobecnymi podmienkami, ktoré samozrejme nečítala. Mňa by zaujímalo, či je možné z právneho hľadiska žiadať zaplatenie faktúry za služby tohto typu, keď registrácia a aj akceptovanie obchodných podmienok prebehlo v čase keď spoločnosť Web content s.r.o. nebola zapísana v obchodnom registry. Len pre presnosť, registrácia a akceptácia VOP bola 25.11.2009, a spoločnosť Web content podľa výpisu z OR bola založená 12.12.2009. A ešte jedna zaujímavosť na záver. Tu je výňatok z VOP kde hneď v prvom bode chýba IČO a zložka číslo ....prikladám náhľad

Prevádzkovateľom internetového portálu www.adventny-kalendar.sk je
spoločnosť Web Content s.r.o., so sídlom Hronského 7, 951 41, Nitra - Lužianky,
IČO: , zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu v Nitre, Oddiel: Sro, vložka číslo (ďalej len „prevádzkovateľ“).

Prosím o odpoveď, pretože sa nazdávam, že zmluvný vzťah nemôže nastať ak neexistuje firma ktorá tento vzťah v tom čase vytvorila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Totožný problém je tu popisovaný:

    http://www.porada.sk/t123235-problem...ne-portal.html

    A nebol by som prekvapený, keby prevádzkovateľ bol ten istý.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cleo23 Pozri príspevok
    A nevies mi poradť na ktorej zo 163 stranach by som nasiel odpoved na moju otazku ?
    Odporúčam prečítať si celú diskusiu.
    Pani nech nic neplati, ale prida sa k hromadnemu trestnemu oznameniu

    viac info ako postupovat tuna. myslim ze trestne oznamenie podalo viac ako 2000 ludi.

    http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...a-registraciu/

    Ak sa preklikate diskusiou, dostanete sa k linkam, kde sa tento pripad riesi a ako prebieha, v akom je momentalne stadiu.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Spolocnost je sposobila vstupovat do kontraktualnych vztahov (s vynimkov vztahov najomnych) az po zapise do OR SR. Akonahle nemohla vstupit do zmluvnozavazkoveho kontraktualneho vztahu, zmluva je absolutne neplatna, tj. hladi sa na nu tak, ze nevznikla. Nakolko zapis do OR SR v tomto pripade ma konstitutivne ucinky navonok (nie deklaratorne).

    cleo23 je offline (nepripojený) cleo23

    cleo23
    Profesional, dakujem za odpoved, najprv som si myslel ze jej rozumiem, ale teraz neviem. Cize odpoved na moju otazku je ze zmluva plati alebo nie ?

    bedi je offline (nepripojený) bedi

    bedi
    Dobrý den,
    mě se taky stalo že sem se zaregistroval na stranku downloads-server.sk, a také mi přišla faktura, takže nemám platit? Sem docela vystreslý a trápí mě to. Prosím o pomoc.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Áno, sú to podvodníci. Syn sa nikde neregistroval a dnes mu prišla faktúra na 55 eur. Pátrali sme v e-mailoch a našli sme v koši neotvorený e-mail s aktivačným linkom od tejto spoločnosti z 11.11.2009, čiže ani si nemohol aktivovať konto! Akože sa registroval (alebo nejaký jeho "dobrý" kamarát) dňa 11.11.2009, čo je mesiac pred vznikom samotnej spoločnosti web content, s.r.o. ! Faktúra bola vystavená DNES (!!!) na obdobie od 12.12.2009(!!!) (čo je vznik tejto SRO) do 11.11.2010 ....no a jasné, že potom bude ďalšia, keďže vraj zmluva bola podpísaná na 24 mesiacov !!!! Pripájam sa aj ja k tresnému oznámeniu na túto spoločnosť (spoločnosti).

    atoss je offline (nepripojený) atoss

    atoss
    Dobrý deň, mám rovnakú skúsenosť s portálom Web content, prednedávnom som obdržala mail s faktúrou na úhradu 60,-Eur za využívanie portálu, pričom ich portál som nijak nevyužívala, jedinou chybou, ktorú som urobila bola registrácia a odsúhlasenie ich "podmienok" a to jediným kliknutím. Teraz neviem či mám faktúru uhradiť, alebo ide len o podvod , k hromadnému trestnému oznámeniu sa rada pridám. Prosím poraďte, ďakujem
    Zdravím, prosím vás môžu odo mňa tie peniaze vymáhať ? majú na to právo? pričom som ich služby nevyužila ale na stránku som sa !hlúpo! bez prečítania podmienok zaregistrovala

    1. e-mail1.faktúra
    Ďakujeme Vám za dôveru a za využitie služby Adventný kalendár.
    Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k portálu adventny-kalendar.sk,
    (xmas.sk; x-mas.cz) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
    podmienok, všeobecných užívateľských informácií za obdobie
    (12.12.2009 - 30.06.2010).

    ------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Adventný kalendár - prístup do databázy-18,87 EUR -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 18,87 EUR do dňa
    splatnosti faktúry, t.j. do 18.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
    variabilný symbol 2334932, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

    Naše bankové spojenie:
    č.ú. 400 957 5941 / 7500

    Pri prevode zo zahraničia

    Československá obchodná banka a.s.
    IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
    SWIFT: CEKOSKBX


    Pobočka:

    Československá obchodná banka a.s.
    Fraňa Mojtu 4
    94901 Nitra
    Slovensko


    Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
    Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
    prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
    v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


    Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

    V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
    o zaslanie nového hesla na našom portáli www.adventny-kalendar.sk.

    V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
    na emailovej adrese: support@web-content.sk.

    V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
    slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
    Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
    adrese http://www.adobe.com/sk/

    S pozdravom

    Web Content s.r.o.
    Hronského 7
    951 41 Lužianky


    IČO 45 287 538
    DIČ 2022929722
    Váš písomný podnet nám bol doručený a posielame Vám naše stanovisko.

    Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme vopred upozorniť na nasledujúce body:

    Naše záznamy dokladajú prihlásenie a registráciu prostredníctvom Vašej emailovej adresy a Vašich osobných údajov.

    Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na Adventný kalendár. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov v zmysle § 262 Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako na hlavnej stránke, tak aj pred prihlásením na našom portáli a aj po prečítaní si Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok.

    Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo nebolo odstúpenie od zmluvy doručené v lehote do 14 dní.

    Chceme Vám tiež oznámiť, že užívateľská zmluva na Adventnom kalendári firmy Web Content s.r.o. bola uzavretá na dobu určitú, a to do 30.06.2010. Táto doba trvania zmluvného
    vzťahu začína plynúť okamihom doručenia e-mailu potvrdzujúceho registráciu, ktorý odoslala
    firma Web Content s.r.o. ihneď po registrácií na portáloch www.adventny-kalendar.sk, www.xmas.sk, www.x-mas.cz.

    Ďalej Vám chceme oznámiť, že do súťaže budú zaradení tí užívatelia, ktorí si splnia zmluvnú povinnosť uloženú v čl. III bod 4.3, 7.1 a 7.2, teda uhradia prevádzkovateľovi celkovú cenu predmetu zmluvy, pričom úhrada bude pripísaná na účet prevádzkovateľa najneskôr do 31.5.2010 (ďalej len „účastníci súťaže“).

    Žrebovanie výhercov súťaže sa uskutoční do 14 dní odo dňa skončenia súťaže v sídle organizátora.


    Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


    S pozdravom,

    Soňa Gusová z Web Content s.r.o.

    2.e-mail---odpoveď na reklamáciu

    Vážená pani maro,

    Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali.

    Našou odpoveďou Vás chceme upozorniť na nasledujúce body:


    Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy. Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

    Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:

    Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?

    Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?

    Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu
    inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?

    Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?

    Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?

    Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


    Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu a spôsobila nám škodu.

    Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy:

    IP: 78.99.211.180
    Host: adsl-dyn180.78-99-211.t-com.sk

    Dátum registrácie: 11.11.2009 18:17:13
    Dátum aktivácie: 11.11.2009 18:36:35
    Last Login: 02.12.2009 20:40:48


    Musíme podotknúť, že v prípade, keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že dané prihlásenie sa predsa len uskutočnilo z Vášho počítača a IP adresa bude priradená k Vášmu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


    S pozdravom,

    Soňa Gusová z Web Content s.r.o.

    -----Povodna sprava-----
    Od: Web Content s.r.o. <no-reply@web-content.sk>
    Prijata: 18.03.2010 20:59
    Pre: dredulka1@azet.sk <dredulka1@azet.sk>
    Predmet: Výzva na úhradu faktúry


    3.e-mail-----2.faktúra...

    Vážená pani kata maro,

    Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
    Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.download-server.sk za prvý rok
    (12.12.2009 - 11.11.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
    podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. download-server.sk - prístup k databáze - 55,00 EUR -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
    splatnosti faktúry, t.j. do 01.04.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
    variabilný symbol 2357657, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

    Naše bankové spojenie:
    č.ú. 400 957 5941 / 7500

    Pri prevode zo zahraničia

    Československá obchodná banka a.s.
    IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
    SWIFT: CEKOSKBX


    Pobočka:

    Československá obchodná banka a.s.
    Fraňa Mojtu 4
    94901 Nitra
    Slovensko


    Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
    Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
    prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
    v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


    Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

    V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
    o zaslanie nového hesla na našom portáli www.download-server.sk.

    V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
    na emailovej adrese: support@web-content.sk.

    V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
    slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
    Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
    adrese http://www.adobe.com/sk/

    S pozdravom

    Web Content s.r.o.
    Hronského 7
    951 41 Lužianky

    Linka zákazníkom
    +421 (0) 944 442 542
    +421 (0) 907 271 669
    +421 (0) 944 558 258
    *po-pia 09.00 h - 17.00 h

    IČO 45 287 538
    DIČ 2022929722
    mne to dnes prislo na mail, prva upomienka, ze mam zaplatit... ani neviem, ze by som sa na takuto stranku niekedy v zivote zaragistrovala... a ked som kukala do mailov, ani nemam aktivacny mail tam... a co mam robit, platit, neplatit? neviem a som z toho nestastna... do dnesneho dna som o tom ani nevedela, nakolko mi to prislo do schranky, do ktorej ani nechodim...

    evlesa je offline (nepripojený) evlesa

    evlesa
    bedi Pozri príspevok
    Dobrý den,
    mě se taky stalo že sem se zaregistroval na stranku downloads-server.sk, a také mi přišla faktura, takže nemám platit? Sem docela vystreslý a trápí mě to. Prosím o pomoc.
    Jsem na tom úplně stejně - taky downloads-server.sk a nedávno mi přišla faktura na 55 EUR. Pokud jste sledovali dnešní reportáž v Občanském judu na TV Nova, dostali jste odpověď. V každém případě nic neplaťte!
    Dobrý deň chcem sa pridať k trestnému oznámeniu..dnes mi prišla upomienka ale omylom som ju zmazala čo mám robiť?bola na sumu 55 eur a neviem za čo?ako sa mám pridať k ostatným?dakujem Jana
    Pridaním sa k hromadnému trestnému oznámeniu len priznávate vlastnú neopatrnosť, za ktorú sa často pyká. Lepšie je asi hrať sa na mŕtveho chrobáka, s firmou nekomunikovať. A že sa vyhrážajú trestným oznámením na toho, kto zneužil Váš mail? Maloletí nie sú trestne zodpovední..... Takže to pokojne "hoďte" na dieťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.