Zavrieť

Porady

Stratena DIC karticka

Treba mi ju vybavovat znova a potrebujem jej stratu niekde hlasit? Vypadla mi niekde z dokladov ked som bol na Danovom urade alebo po ceste z/na Danovy.

Je nejaky poplatok za znovu vybavenie tejto karticky?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V takom pripade mas zakonnu ohlasovaciu povinnost, ktora je podmienena lehotou "neodkladne".
    V pripade ak ti bola odcudzena si povinny podat trestne oznamenie.
    V pripade ak si ju stratil, je na uvazeni danoveho uradu ci voci tebe zacne spravne konanie, nakolko takyto skutok sa klasifikuje ako porusenie inych danovych predpisov z vedomej nedbalivosti a teda ide o spravny delik. V takom pripade ak by danovy urad zacal spravne konanie, ulozi sankciu ne mensiu ako 67 Eur a nie vyssiu ako 3193 Eur. Spravidla sa prihliada v takom pripade na to ako si inak danovnik plnil povinnosti. Zvycajne je udelena sankcia max. vo vyske dolnej sadzby teda 67 Eur. Ake casto krat sa na to vykaslu uplne. Z karticky uz nedostanes original. Budes mat na novej karticke buchnute razitko s textom "Duplikat".

    Stratena DIC karticka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.