Zavrieť

Porady

Splatenie dlhu na vyzivnom po navrate z vykonu trestu

Pocas vykonu trestu mi vznikol dlh na vyzivnom,ktory sa ex..snazi teraz zo mna dostat priam vydieracskym sposobom.Ak nezaplatim,da mi exekutorom zadrzat vodicak/je to moje zivobytie/,alebo ma da zavriet./mam podmienku,nie za vyzivne/Napriek tomu,ze som v base robil,tak sa podarilo platit vyzivne iba 6 mesiacov.Potom som ex..vyzval ja a aj kompetentni ludia,aby zabezpecila potvrdenie,ze syn chodi do skoly.Tieto obsielky nepreberala,tak mi nemali na zaklade coho strhat vyzivne.Neskor som zistil,ze dokonca syn uz nechodi do skoly,ale na nejake brigady...Po mojom prepusteni sme vybavili pre neho skolu,uz ma 19 rokov,no prave som sa dozvedel,ze na skolu sa vykaslal,vraj pojde externe,lebo cakaju s priatelkou dieta...Ex..sa mi vyhraza,ale viem,ze peniaze,nie male pouzije na splatenie hypoteky,ako mi to naznacila v SMS.Teda nie na vyzivne pre syna.Vie mi niekto aspon trocha poradit?A ten dlh moze este vymahat ex..,alebo uz len dospely syn??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Syn je dospelý, takže on by mal požadovať zameškané výživné. Ex manželka to už nemôže urobiť, aj ked je to za obdobie, kedy syn ešte dospelý nebol.
    Ex manželka na tie peniaze právo nemá.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    kontaktuj syna a dohodni sa s ním ako mu splatíš zaostalé výživné. Jemu na účet. Matka už nevystupuje ako oprávnená. Je možné, že syn ak teraz potrebuje peniaze, dohodnete sa. A pošli ich na JEHO účet!

    Macd69 je offline (nepripojený) Macd69

    Macd69
    Dakujem za radu,ale ex...sa mi stale vyhraza,ze existuju,,paky",podla ktorych ma narok na tie peniaze ona a mam obavu,ze caka na ne ako sup...A syn je lahko ovplyvnitelny,lebo mu mamicka nic nepovedala na to,ze cakaju dieta a ja som opät ten zly,pretoze som mu povedal aky je nezodpovedny...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Macd69 Pozri príspevok
    Dakujem za radu,ale ex...sa mi stale vyhraza,ze existuju,,paky",podla ktorych ma narok na tie peniaze ona a mam obavu,ze caka na ne ako sup...A syn je lahko ovplyvnitelny,lebo mu mamicka nic nepovedala na to,ze cakaju dieta a ja som opät ten zly,pretoze som mu povedal aky je nezodpovedny...
    ... výživné patrí deťom... tak hovorí zákon. Len bolo vyplácané k rukám matky. Dospelé dieťa sa pred zákonom zastupuje samo a peniaze patria dieťatu. Navyše syn teraz určite bude potrebovať peniaze a nemyslim že ich chce investovať do bezodnej studne.
    Proste iba strieľa naslepo. Veď nemá čo stratiť. Max. by sa potom zahrala na blbú, že nevedela o tom že peniaze patria dieťatu.
    Jediná páka, ktorou sa dajú v jej prípade vymáhať peniaze je bezjbolka a to by nebolo celkom čisté...

    Macd69 je offline (nepripojený) Macd69

    Macd69
    Dik za radu.Ja viem,kam patria tie peniaze a ako sa mu zidu...A ta bejzbolka?Tiez pekny ,,hudobny nastroj":-))

    Splatenie dlhu na vyzivnom po navrate z vykonu trestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.