Zavrieť

Porady

Zmena odberatela energii

Pekny den,
Poprosim o navod ci info ako prehlasit odberatela energii na rodinnom dome.
Kupili sme dom a treba nahlasit a odcitat stav meracov + urobit zmenu odberatela.Co najjednoduchsi sposob prosim../da sa to aj telefonicky?/ Voda,plyn,elektrika.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Plyn:
    http://www.spp.sk/zakaznici/domacnos...im-pripojenim/

    Prihlásenie môžete realizovať:
    osobne, návštevou najbližšieho Zákazníckeho centra SPP,
    písomne, zaslaním na adresu SPP
    faxom, na číslo 02/58 69 90 00,
    e-mailom, na adresu zakaznickalinka@spp.sk, súčasťou ktorého bude naskenovaná vyplnená a podpísaná žiadosť o zmenu odberateľa na odbernom mieste (ak sa zákazník dal zastupovať tak aj naskenované plnomocenstvo).


    Elektrina - nepises odkial si, takze neviem od koho budes odoberat elektrinu (zapad, stred, vychod??). Napisem ti stred :
    Stredoslovenska energetika:
    http://www.sse.sk/portal/page/portal...ah/ako_vybavit pozri zmena odberatela na existujucom odbernom mieste.

    Vodárne - opat neviem- aka je to spolocnost v tvojom regione?? Asi osobne..

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    POZOR ! Pri zmene odberateľa energii trva Rozvodný Zavod na pripojení podĺa nových predpisov!

    To znamená elektromer musí byť zabudovaný v oplotení aby bol prístupny z verejne prístupného miesta-chodníka.

    to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.

    Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.

    ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

    ajuschka
    Laco-monter Pozri príspevok
    POZOR ! Pri zmene odberateľa energii trva Rozvodný Zavod na pripojení podĺa nových predpisov!

    To znamená elektromer musí byť zabudovaný v oplotení aby bol prístupny z verejne prístupného miesta-chodníka.

    to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.

    Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.
    ahoj Laco,
    Teraz som narazila na tvoj prispevok, a mam podobny problem. kupujem dom (okr. GA) a tiez tieto vsetky veci budem riesit. Cize ak sa meni majitel domu, treba prerobit hodiny na oplotenie a vsetky tieto veci? nestaci jednoducho elektrarnam nahlasit noveho vlastnika?

    dakujem za info

    ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

    ajuschka
    tak som tam teda volala, a povedali mi ze nie je potrebne dat si prerabat tu rozvodovu skrinu a platit za to, ze pokial sa tam teraz nejdu menit istice a podobne veci, tak staci len prehlasit odberatela telefonicky. ZSE potom posle novu zmluvu a tak dalej

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Laco-monter Pozri príspevok
    to znamená projekt+realizacia+ rozvodna skrińa+kabel najmenej 1600 eur.Ak toto nebude splnené NEPREPÍŠU užívateĺa.
    Teoreticky. No prakticky sa dá aj jednoducho. Ja som mal elektromer na dome 40 metrov od bránky. Keď robili ulicu a bola rozkopaná som využil situáciu a strčil som tam do zeme kábel a do plotu som zamuroval skrinku, priniesol mi ju kamarát, mala štítok síce ale keby aj nemala nič sa nedialo. Od tej skrine som do domu zakopal aj nový kábel a priviedol ho k rozvádzaču elektromer som vybral, prehodil do novej skrine v plote a zapojil. Zavolal som príbuznému aby mi ho prišiel zaplombovať. Nikoho to nezaujímalo, energetici majú dušu na mieste, sú radi že majú elektromer tam kde chcú a mňa to nestálo ani desatinu z toho čo píšeš. No pri normálnom oficiálnom postupe je to tak, ako píšeš.
    (Aj tak možno, aj tak možno. Alebo vyjadrené matematicky - rovnica má nekonečne veľa riešení) )

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Mam podobny problem, po kupe bytu, kde vsade je potrebne nahlasit zmenu majitela? Dakujem.

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Pri zmene odberateľa netreba prerábať tie veci, ale ak by bývalý odberateľ odhlásil odber a potom by nový chcel znovu prihlásiť to by už bol asi problém. Ale tie veci sa riešia hlavne vtedy, ak sa robí napr. výmena el. vedenia a pod, teda pri celkovej rekonštrukcii. No v takom prípade by to robil dodávateľ energie na vlastné náklady. U nás tak urobili plyn, všetko platili SPP. Len ja keďže som nechcel aby mi nechali starú trubku od nového plynomera k domu, tak som si zaplatil novú hadicu ktorú mi strčili do starej trubky (40 metrov) a na dome mi ju napojili. Stálo ma to 7 tis.

    Zmena odberatela energii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.