Zavrieť

Porady

outlook mi neodosiela spravy

Ahojte,mam problem s outlookom.Spravy mi prijma,ale neodosiela.Za 60 sekund pri odosielani mi napise,ze Při komunikaci se serverem došlo k vypršení časového limitu. Účet: 'mail.eurosite.sk', Server: 'mail.orange.sk', Protokol: SMTP, Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Číslo chyby: 0x800CCC19.Viete mi s tym poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    S týmto ti Microsoft nepomôže. Od asi 23.07.2012 prešiel Orange Slovensko plošne a pre všetkých zákazníkov Orange na nový systém serverov pre odosielanie správ. Ide o to, že správy je možné príjmať a odosielať ak dal poskytovateľ mailovej schránky prístup na svoj server pre odosielanie pošty a príjem pošty. Tento spôsob podporuje väčšina freemailov, okrem Centrumu, ktorý vlastný server pre odosielanie pošty poskytne po prechode na väčšiu schránku, respektíve ak si za to zaplatíš. Centrum totiž vyžaduje pri freemaily server odosielania pošty od správcu siete a to, ako som už písal, ponovom v Orangei nefunguje.
    Riešenie:
    Technické riešenie neexistuje. Existuje iba alternatíva v podobe, že si nastavíš odpovedanie na maily napr. z Gmailovej schránky. Príklad: príde ti mail na 123@centrum.sk mail, stiahneš ho cez Outlook alebo Thunderbird, ale odpovedať budeš môcť len z účtu 123@gmail.com, ak ho máš nastavený v klientovi, lebo Orindžácke smtp na Centrume nepôjde.
    Druhá možnosť je zmena poskytovateľa internetu.
    Tretia možnosť je pracovať s mailovou schránkou Centrumu vo webovom rozhraní.
    Štvrtá možnosť je založiť si mail na freemaily, ktorý podporuje a má zdarma servery pre príjem, respektíve odosielanie pošty.
    Zhrnuté podčiarknuté: orindžacké smtp ti bude fungovať len s orangemailom. Ak máš mail inde, musíš pýtať nastavenia od poskytovateľa mailovej schránky.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Jednoducho orindžácky SMTP server neskombinuješ so žiadnym iným serverom. Teraz musí byť už len POP3/IMAP4 na príjem pošty Zoznam a SMTP na odosielanie pošty tiež Zoznam alebo POP3/IMAP4 Gmail a SMTP Gmail - podľa toho, kde máš schránku. Centrum to má tak, že POP3/IMAP4 ti poskytne aj ku freemailu, ale SMTP už len za peniaze: http://www.centrumholdings.sk/email/...v_(pop3_imap)_

    Ku freemailu od Centrumu donedávna fungovalo orindžácke SMTP smtp1.orangemail.sk, ale teraz už to tak nie je, lebo to orindž zablokoval. Odosielanie pošty ti nepôjde ani keby si mala mail na Zozname a na príjem pošty by si používala ich server napr. pop3.zoznam.sk a na odosielanie smtp.orangemail.sk, lebo orindž takéto kombinácie blokuje.

    Ak máš nejakú komerčnú doménu a k nej niektorú z web služieb, tak ti samozrejme, poskytovateľ dá prístup k svojim poštovým serverom.

    Žiaľ, toto je obchodná politika spoločnosti orindž, kde na jednej strane "ohúri" novými paušálmi aby získal nových zákazníkov a na druhej strane takýmto spôsobom fackuje svojich doterajších zákazníkov.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    doktor T Pozri príspevok
    Ahojte,mam problem s outlookom.Spravy mi prijma,ale neodosiela.Za 60 sekund pri odosielani mi napise,ze Při komunikaci se serverem došlo k vypršení časového limitu. Účet: 'mail.eurosite.sk', Server: 'mail.orange.sk', Protokol: SMTP, Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Číslo chyby: 0x800CCC19.Viete mi s tym poradit?
    Pretože nevieme o tvojom PC a Outlooku nič, ťažko sa na daný problém odpovedá. Predpokladám, že predtým ti to šlapalo bez problémov, problém nastal odrazu. Takže príčin to môže mať niekoľko:

    1. napr. dostal som od Orange sms, že 14.3. budú mať akési technické problémy - može to byť aj tým

    2. mal som kedysi podobný problém (aj keď s Thunderbird-om - prijímal, ale neodosielal) - problém bol, že vykonali zmeny na serveri a bolo treba zmeniť nastavenia - v takomto prípade sa o tom dočítaš na stránkach poskytovateľa mailových služieb

    3. mohol si niečo inštalovať, čo zablokovalo komunikáciu - to musíš vedieť ty...

    4. môže to mať x ďalších príčin, zadaj do google "Číslo chyby: 0x800CCC19", veľa ľudí malo podobné problémy.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    mne tiež prestalo odosielať, zistila som to tak, že z účtovného programu som chcela e-mailom poslať faktúru a neišlo mi to, predtým to fungovalo.???

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    popey Pozri príspevok
    preinstalovat, ak office raz blbne, treba pouzit image zalohu, najistejsie riesenie
    Popey, si nový a je pekné, že sa snažíš radiť. Ale všimol som si, že reaguješ na témy staré aj 2 roky. Je zbytočné písať do týchto tém, ak tam žiadna otázka nie je. Pôvodný problém je už iste vyriešený a načo písať zbytočné príspevky? Reaguj len na aktuálne témy, v opačnom prípade robíš poradu neprehľadnou, zbytočne zvyšuješ počet aktívnych tém.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, chcem ozivit tuto temu. Mam outlook 2007. Doteraz isiel v pohode, ale asi som nevedomky nieco prepla a prestal mi odosielat spravy. Ked odoslem spravu, pride mi naspat: Spravca systemu - nedorucitelne. Nakolko som PC analfabet, viete mi takto poradit ci je to len banalita a da sa naprivit kliknutim, alebo budem si to musiet dat cele preinstalovat?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    vlado 33 Pozri príspevok
    Keď správca systému odpísal že je to nedoručitelné, bola zadaná nesprávna emailová adresa.
    nie je zadana nespravna adresa, robi mi to uplne pri vsetkych spravach komukolvek, este aj na moju vlastnu adresu.Toto je v tej sprave od spravcu systemu:
    554 5.7.1 <dial-92-52-3-1-orange.orange.sk[92.52.3.1]>: Client host rejected: Access denied

    Ked to poslem priamo z centrumu, tak mi to v pohode prejde. Dokonca mi outlook aj prijima vsetky spravy,

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    camozzi Pozri príspevok
    S týmto ti Microsoft nepomôže. Od asi 23.07.2012 prešiel Orange Slovensko plošne a pre všetkých zákazníkov Orange na nový systém serverov pre odosielanie správ. Ide o to, že správy je možné príjmať a odosielať ak dal poskytovateľ mailovej schránky prístup na svoj server pre odosielanie pošty a príjem pošty. Tento spôsob podporuje väčšina freemailov, okrem Centrumu, ktorý vlastný server pre odosielanie pošty poskytne po prechode na väčšiu schránku, respektíve ak si za to zaplatíš. Centrum totiž vyžaduje pri freemaily server odosielania pošty od správcu siete a to, ako som už písal, ponovom v Orangei nefunguje.
    Riešenie:
    Technické riešenie neexistuje. Existuje iba alternatíva v podobe, že si nastavíš odpovedanie na maily napr. z Gmailovej schránky. Príklad: príde ti mail na 123@centrum.sk mail, stiahneš ho cez Outlook alebo Thunderbird, ale odpovedať budeš môcť len z účtu 123@gmail.com, ak ho máš nastavený v klientovi, lebo Orindžácke smtp na Centrume nepôjde.
    Druhá možnosť je zmena poskytovateľa internetu.
    Tretia možnosť je pracovať s mailovou schránkou Centrumu vo webovom rozhraní.
    Štvrtá možnosť je založiť si mail na freemaily, ktorý podporuje a má zdarma servery pre príjem, respektíve odosielanie pošty.
    Zhrnuté podčiarknuté: orindžacké smtp ti bude fungovať len s orangemailom. Ak máš mail inde, musíš pýtať nastavenia od poskytovateľa mailovej schránky.
    Dakujem za odpoved, priznam sa, ze je to pre mna tazko pochopitelne, ale dam to precitat manzelovi. Je pravda, ze mame internet Orange :-(. Takze vdaka, myslela som, ze som tam zase nieco ja zvrzala, ale toto ma vobec netesi...ale asi je uz na case zmenit emailovu adresu.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem camozzi, problem vyrieseny. Spravila som si novu schranku na gmail.com a uz spravy odosiela.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Keď správca systému odpísal že je to nedoručitelné, bola zadaná nesprávna emailová adresa.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pokiaľ je balík Microsoft Office 2007 legálny mala by pomôcť preinštalácia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.