Zavrieť

Porady

Nástup do škôlky počas materskej

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či môžem dať syna do škôlky na celý deň tri týždne pred ukončením materskej dovolenky. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ci pana netušila som, že do škôlky berú batoľatá. Čo sa to všetko na porade nedozviem ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anyva anyva

anyva je offline (nepripojený) anyva

ak sa nemýlim, tak materská dovolenka je tri roky, takže môj syn bude mať tri roky a to už hádam nie je batoľa
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

anyva Pozri príspevok
ak sa nemýlim, tak materská dovolenka je tri roky, takže môj syn bude mať tri roky a to už hádam nie je batoľa
No tuším sa mýliš, materská je 28 týždnov po narodení dieťaťa. Ostatný čas je rodičovská dovolenka. Takže čo končíš? Materskú alebo rodičovskú?
0 0
anyva anyva

anyva je offline (nepripojený) anyva

tak pardon, končím rodičovskú dovolenku
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

anyva Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či môžem dať syna do škôlky na celý deň tri týždne pred ukončením materskej dovolenky. Ďakujem za odpoveď.
Ano možeš, dokonca dostaneš za posledný mesiac poslednú rodičovskú dávku v plnej výške...-my sme končili rodičovskú 29.01. a malého sme dávali do školky od 11.01. a v pohode...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ak aspon 1. v mesiaci este do skolky maly nepojde, tak mas narok na rodicovsky za cely mesiac.
Ak vsak bude v skolke uz 1. v mesiaci, tak narok na RP nemas.
0 0
anyva anyva

anyva je offline (nepripojený) anyva

ďakujem za odpoveď
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Takze ak syn bude mat 3 roky 8.6. a ja by som ho dala do skolky 3 tyzdne pred tym, cize 18.5. , tak mi nezanikne RP? alebo uz za Jun nebudem mat narok?
A este, tie, co ste tak robili, tak uz ste mali rok predtym podanu prihlasku do skolky? Alebo sa to robi v ramci "adaptacneho pobytu?
Fakt by ma to zaujimalo, lebo starsi syn ide v sept. do skoly a chcem vyuzit aspon aky-taky cas, aby boli spolu v skolke a riaditelka mi nevedela presne povedat.
Dakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Erika686 Pozri príspevok
Takze ak syn bude mat 3 roky 8.6. a ja by som ho dala do skolky 3 tyzdne pred tym, cize 18.5. , tak mi nezanikne RP? alebo uz za Jun nebudem mat narok?
A este, tie, co ste tak robili, tak uz ste mali rok predtym podanu prihlasku do skolky? Alebo sa to robi v ramci "adaptacneho pobytu?
Fakt by ma to zaujimalo, lebo starsi syn ide v sept. do skoly a chcem vyuzit aspon aky-taky cas, aby boli spolu v skolke a riaditelka mi nevedela presne povedat.
Dakujem.
Ak to takto urobíš tak za jún už nedostaneš RP.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Erika686 Pozri príspevok
Takze ak syn bude mat 3 roky 8.6. a ja by som ho dala do skolky 3 tyzdne pred tym, cize 18.5. , tak mi nezanikne RP? alebo uz za Jun nebudem mat narok?
A este, tie, co ste tak robili, tak uz ste mali rok predtym podanu prihlasku do skolky? Alebo sa to robi v ramci "adaptacneho pobytu?
Fakt by ma to zaujimalo, lebo starsi syn ide v sept. do skoly a chcem vyuzit aspon aky-taky cas, aby boli spolu v skolke a riaditelka mi nevedela presne povedat.
Dakujem.
no ak by si ho dala 18.5.,tak za jún už RP nedostaneš- ale keby si sa s riaditeľkou dohodla na tom,že by si ho zo začiatku dala len doobeda,to oni ešte nehlásia,tak by si dostala aj za jún-už keby si ho dala na celý deň 2.6.-tak už máš nárok aj na júnový RP
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ak to takto urobíš tak za jún už nedostaneš RP.
počúvaj, stále ma musíš predbehnúť?Už mám na to nervy...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
počúvaj, stále ma musíš predbehnúť?Už mám na to nervy...
No musíš byť vrtkejší Stanislav, ale zase si to pekne rozpísal.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No musíš byť vrtkejší Stanislav
Sa trošku láskavo kroť...
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Aha...no, niezeby som sa nejako nasilu chcela zbavit syna a supnut ho do skolky , ale...len uvazujem....keby som ho dala od 18.5. do 31.5. a potom od 2.6....., cize by to nebolo hned od 1.6. , tak aj v takom pripade by som uz RP nedostala?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Erika686 Pozri príspevok
Aha...no, niezeby som sa nejako nasilu chcela zbavit syna a supnut ho do skolky , ale...len uvazujem....keby som ho dala od 18.5. do 31.5. a potom od 2.6....., cize by to nebolo hned od 1.6. , tak aj v takom pripade by som uz RP nedostala?
Eričenka, nie nedostala-to ako myslíš že prerušene dať do školky, keď už raz nastúpi,tak už ti zaniká nárok na RP, prečo to nespravíš ako som ti radil v príspevku č.11???- je to exkluzívna forma ako s tým vybabrať...-už nič luxusnejšie neexistuje...
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

No jasne....
Ja som mu teraz dala prihlasku do skolky na sk r. 2010/2011, cize normalne ma nastupit od septembra. To, ze ho chcem/mozem dat do skolky 3 tyzdne pred jeho 3. rokom...to mozem povazovat za ten adaptacny pobyt?
Lebo riaditelke som hovorila o mojom zamere (aby aspon nejaky cas chodili obidvaja bratia spolu), tak mi povedala, ze musi sa poinformovat, ze ako to je, aby mi nezobrali RP.
Takze v ramci adaptacneho to plati, ze ho mozem dat tie 3 tyzdne pred...?
Ja sa ospravedlnujem, ze davam mozno blbe otazky, ale ja sa radsej 100x utvrdim a potom argumentujem pred niekym.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Erika686 Pozri príspevok
No jasne....
Ja som mu teraz dala prihlasku do skolky na sk r. 2010/2011, cize normalne ma nastupit od septembra. To, ze ho chcem/mozem dat do skolky 3 tyzdne pred jeho 3. rokom...to mozem povazovat za ten adaptacny pobyt?
Lebo riaditelke som hovorila o mojom zamere (aby aspon nejaky cas chodili obidvaja bratia spolu), tak mi povedala, ze musi sa poinformovat, ze ako to je, aby mi nezobrali RP.
Takze v ramci adaptacneho to plati, ze ho mozem dat tie 3 tyzdne pred...?
Ja sa ospravedlnujem, ze davam mozno blbe otazky, ale ja sa radsej 100x utvrdim a potom argumentujem pred niekym.
áno, možeš- ja som tak dal malého do školky len doobeda,hmhm-pani riaditeľka bola velmi milá a ústretová a všetko bolo OK...
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Tak dakujem za cenne rady
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Eričenka, nie nedostala-to ako myslíš že prerušene dať do školky, keď už raz nastúpi,tak už ti zaniká nárok na RP, prečo to nespravíš ako som ti radil v príspevku č.11???- je to exkluzívna forma ako s tým vybabrať...-už nič luxusnejšie neexistuje...
Az na to, ze to nie je pravda.
Akonahle je dieta prijate do skolky, je uplne jedno, ci tam chodi na hodinu alebo na cely den, zakon ziadny adaptacny ci iny pobyt nepozna, zo zakona uz bude dieta v skolke, takze v juni matka narok na RP nebude mat.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ivka70 Pozri príspevok
Az na to, ze to nie je pravda.
Akonahle je dieta prijate do skolky, je uplne jedno, ci tam chodi na hodinu alebo na cely den, zakon ziadny adaptacny ci iny pobyt nepozna, zo zakona uz bude dieta v skolke, takze v juni matka narok na RP nebude mat.
Nesúhlasím- ak sa chce tak sa to dá urobiť tak ako som napísal...
stačí keď je dohoda s riaditeľkou, že školka nevydá rozhodnutie-o tom to celé je-robí to tak 70% rodičov na začiatku dochádzky mš...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 15.03.10 at 19:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať