Zavrieť

Porady

Prepis vlastníckych práv

Ahojte poraďáci.Chcem sa spýtať,či môžem prepísať svoj podiel rodinného domu na dcéru aj počas trvania manželstva sama alebo musí s tým súhlasiť manžel (dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve).A ak,tak ešte či môžem,aj keď mám 4 deti (najstarší má 19).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    cascade Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.Chcem sa spýtať,či môžem prepísať svoj podiel rodinného domu na dcéru aj počas trvania manželstva sama alebo musí s tým súhlasiť manžel (dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve).A ak,tak ešte či môžem,aj keď mám 4 deti (najstarší má 19).
    Kedže je dom v BSM, tak nie je vymedzený podiel tvojho majetku, takže nemáš čo prepísať na dcéru.

    Môžeš spoločne, nerozlučne a nerozdielne s manželom darovať polovicu domu dcére, alebo polovicu domu predať ale musíte to urobiť spoločne s manželom. Ináč sa to nedá.

    cascade je offline (nepripojený) cascade

    cascade
    Ďakujem.Pýtala som sa preto,lebo dcéra mi dá peniaze na kúpu bytu,zato som jej chcela prepísať svoj podiel.Som s manželom v rozvodovom konaní .

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    cascade Pozri príspevok
    Ďakujem.Pýtala som sa preto,lebo dcéra mi dá peniaze na kúpu bytu,zato som jej chcela prepísať svoj podiel.Som s manželom v rozvodovom konaní .
    Až po rozvode ked si rozdelíte BSM, dohodou alebo súdne, tak môžeš svoj podiel darovať dcére.

    Ak kúpiš byt teraz, tak môže chcieť vyplatiť z neho mng.

    cascade je offline (nepripojený) cascade

    cascade
    Rozvod viazne,manžel sa nechal prepustiť a robí teraz na dohodu (má určené výživné a takto sa ho snaží znížiť-akože nemá z čoho...).

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    cascade Pozri príspevok
    Rozvod viazne,manžel sa nechal prepustiť a robí teraz na dohodu (má určené výživné a takto sa ho snaží znížiť-akože nemá z čoho...).
    Ak sa nechal prepustiť, alebo ho prepustili jeho vinou tak súd mu výživné nezníži.
    Na toto dávajú pozor.

    Ved nech dcéra na seba kúpi byt , a potom ho vymeníte. Jej byt za tvoj podiel z BSM, alebo ako.

    cascade je offline (nepripojený) cascade

    cascade
    Xanti Pozri príspevok
    Ak sa nechal prepustiť, alebo ho prepustili jeho vinou tak súd mu výživné nezníži.
    Na toto dávajú pozor.

    Ved nech dcéra na seba kúpi byt , a potom ho vymeníte. Jej byt za tvoj podiel z BSM, alebo ako.
    Bohužiaľ mám opačnú skúsenosť.Sudca ma upozornil,že nakoľko "chudáčik" nemá z čoho,tak je potrebné upraviť-rozumej znížiť výživné a navyše nepripustil otázku mojej právničky z centra práv. pomoci ,prečo prišiel o zamestnanie !

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    cascade Pozri príspevok
    Bohužiaľ mám opačnú skúsenosť.Sudca ma upozornil,že nakoľko "chudáčik" nemá z čoho,tak je potrebné upraviť-rozumej znížiť výživné a navyše nepripustil otázku mojej právničky z centra práv. pomoci ,prečo prišiel o zamestnanie !
    Fúha blbé.

    cascade je offline (nepripojený) cascade

    cascade
    Nechal manžela vykecávať sa pol hodiny;hovoril úplne od veci a na priame osočovanie som sa nemohla ani ozvať,aj napriek tomu,že mi dal slovo a chcela som sa vyjadriť k tomu (uviesť veci na pravú mieru,ohradiť a brániť sa ),zahriakol ma,že na danú tému už hovoril manžel,tak on nepotrebuje moju verziu !No čo teraz na toto povieš?

    cascade je offline (nepripojený) cascade

    cascade
    V podstate som chcela odíjsť,zmeniť prostredie,ale i mať "istotu" a dcéra mi chcela pomôcť (peniazmi z odškodného ),tak som to nechcela od nej zadarmo,preto som na ňu chcela prepísať svoj podiel.Tak sme sa dohodli , ona najprv nechcela nič,to ja som na tom trvala.

    Prepis vlastníckych práv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.