Zavrieť

Porady

Zvuk v prezentácii

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako a kde by sa dala stiahnuť pesnička do prezentácie v Microsoft Power Pointe, keďže musí mať formát .wav. Hľadala som všeličo na googli, ale väčšinou to boli len polyfonické zvonenia na mobil, ktoré boli dosť od veci. Alebo nedalo by sa nejako z klasickej mp3 spraviť v pc pesnička do formátu .wav? Ďakujem
Usporiadat
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ale ale. Niekto sa nám tu rýchlo vzdáva. Tak popíšem presne ten postup, ako sa to robí: Spusti program GoldWave (stačí staršia verzia 4.26), v ňom si otvor tú skladbu. Zvoľ uložiť ako, a nastav to ako je na priloženom obrázku. Čím menej kBit/s, tým bude súbor menší, ale aj kvalita bude horšia. Pri 24 kBit/s (ako je na obrázku) sa skladba o dĺžke 4 minúty sprace do 700 kB súboru. Ten potom ľahko vložíš do prezentácie.

Keď chceš zistiť, či je súbor so zvukom naozaj vložený a nie iba prepojený, klikni na ikonu toho vloženého zvuku pravým myšítkom a zvoľ Upraviť zvuk. Objaví sa ti okno, aké je na druhom obrázku (Power Point 2002, na iných verziách bude asi podobné). Musí tam byť napísané: Súbor: [zahrnutý v prezentácii]. Ak je tam napísaná cesta k súboru (napr. C:\Documents and...\zvuk.wav), tak je súbor iba prepojený, to je zle. Súbory WAV to vkladá alebo prepája podľa veľkosti (už som to spomínal, kde sa to nastavuje), ostatné typy súborov to iba prepája.

Ja sa to prakticky tiež len teraz učím, naposledy som totiž robil prezentáciu so zvukom pred asi piatimi rokmi.
Naposledy upravil PotPalo : 22.03.10 at 23:40
prvý obrázok.png  
druhý obrázok.png  
1/1
2 0
Ultima Ultima

Ultima je offline (nepripojený) Ultima

Chvalabohu, prezentácia mala odklad, čiže ju ešte môžem upraviť . Vlado, asi by to tak nešlo, vieš, ja to potrebujem do školy a oni od nás chcú už hotovú prezentáciu na USB klúči. To by nebol problém, ale problémom je, že kópiu máme poslať cez email, a teda ak som spávne pochopila, z tej stránky potom druhá strana stiahne len pesničku, ale nie prezentáciu, že?
PotPalo ani nie že vzdávam, ale už ma to hnevá celé. A ten program GoldWave, to je niekde v počítači alebo to treba stiahnuť niekde? Nebude to problém potom spraviť, keď mám Windows 7 a Office 2007? Či na tom nezáleží? Ja som taký dosť antitalent na pc veci, takže nedivte sa prosím, keď sa pýtam.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak niečo pošleš ako celok , tak druhá strana to stiahne ako celok.Ak pesnička bude v prezentácií , tak to aj tak stiahnu.Veď to pošli a sama si to späť stiahni a vyskúšaj.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ten program GoldWave si treba stiahnuť a nainštalovať. Je to Shareware, ale na takéto jednoduché účely stačí. Najnovšia verzia sa dá stiahnuť z http://www.goldwave.com. S verziou windows a office by nemal byť problém.

Ak to inak nepôjde, pošli mi tú skladbu na mail, ja z nej urobím to "malé WAV", a pošlem naspäť. V maili uveď požadovanú veľkosť súboru (tej skladby).
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

GoldWave (staršie verzie - ale plne funkčné) sú aj tu: http://www.oldversion.com/GoldWave.html

A mám dojem (nezaručený), že sú FREE.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Staršie verzie sú naozaj tam
Aj tá, ktorú používam ja (verzia 4.26). Ale nieje free. Je to shareware, ale nie časovo odmedzené. Obmedzenie sa týka počtu akcií (úpravy/strih/efekty...), ktoré sa dajú vykonať na jedno spustenie programu. A tiež treba odkliknúť jedno otravné okno po spustení. Na naše účely úplne postačuje.
(alebo z nej urobiť full registrovanú verziu zadaním mena a hesla... warez... takže radšej mlčím.)
0 0
Ultima Ultima

Ultima je offline (nepripojený) Ultima

Stiahla som si ten program a spravila pesničku na oveľa menší formát ako bolo tých 59MB. Myslela som, že to bude ťažšie, ale dalo sa Už všetko ide ako má, prezentáciu som už poslala. Vďaka Vám. :-) A skúšala som to pre istotu aj cez to www.leteckaposta.cz. Všetko šlo okej, som poistená na dvakrát, že to pôjde ako má. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať