Zavrieť

Porady

Príspevok z ÚPSVaR - nápady a rady ako prejsť tetuškám z ÚP cez rozum

Budem rád ak sem budete prispievať vaše nápady ako vyriešiť problémy s ktorými sa ľudia žiadajúci príspevok z ÚPSVaR stretávajú.

Ja som momentálne na začiatku ABC prípravy na podnikanie na ÚP a stretol som sa s viacerými problémami. Jeho RIEŠENIE je nasledovné:

PROBLÉM:
-Chcel som začať podnikať v oblasti prvovýroby na čo mi bolo povedané, že to nieje podporovaná činnosť čiže žiadne peniaze nebudú.

1. RIEŠENIE:
1.-Žiadať o príspevok s predmetom podnikania: predaj tovaru za účelom predaja koncovému spotrebiteľovi (maloobchod)
2.-Založiť druhý subjek v tomto prípade je možné už len právnickú osobu najjednoduchšie je s.r.o., ktorú v dnešnej dobe založíte za 230€ bez potrebného imania (môže byt fiktívne akože je uložené v pokladni-stačí na to čestne prehlásenie správcu vkladu-vás) s predmetom podnikania: prvovýroba toho a toho

V praxi to bude vyzerať takto: s.r.o. vyrobí a následne predá živnostníkovi vyrobený tovar, čiže živnostník neporušil dohodu z ÚP lebo on len kupuje a následne predáva tak ako sa dohodli

2. RIEŠENIE (jednoduchšie):
1.-Žiadať o príspevok s predmetom podnikania: predaj tovaru za účelom predaja koncovému spotrebiteľovi (maloobchod)
2.-Po prijatí príspevku si rozšíriť živnosť o prvovýrobu. Zmluva s ÚP totižto nezakazuje po prijatí príspevku rozšíriť živnosť aj o tie ktoré podporované nie sú. Jediné, čo musíte splniť je podnikať aspoň dva roky v oblasti na ktorej ste sa dohodli preto si dávajte len JEDEN predmet podnikania, lebo ak si dáte 4 budete musieť podnikať vo všetkých 4roch. Radšej si dajte jeden a až potom si rozšírte živnosť o daľšie, ktoré vám už sledovať NEBUDÚ, čiže môžu byť aj nepodporované

Neskôr nápady a rady rozšírim o ďalšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Príspevok z ÚPSVaR - nápady a rady ako prejsť tetuškám z ÚP cez rozum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.