Zavrieť

Porady

faktura, proforma alebo len platobne instrukcie??

Zdravim Vas poradaci,

Potreboval by som vediet Vas nazor respektive poradu. Mam firmu zaoberajucu sa (aj) poskytovanim webhostingu a zakazdym ked si zakaznik u nas objedna webhosting alebo domenu ako kazdy (teda predpokladam ze kazdy) poskytovatel webhostingu preposlem po objednani sluzby zakaznikovi zalohovu fakturu. Mam pocit ze to slovo zalohova faktura moc ludi odradza od toho aby za objednane sluzby zaplatili. pride mi mesacne par objednavok a asi 75% je neuhradenych a uz asi traja zakaznici sa mi vyjadrili ze musim im zaslat fakturu v plnej sume na ich adresu (aj ked je to ta ista suma) a az tu mi uhradia. Chcem vediet Vas nazor ci by nebolo lepsie podla vas preposielat len platobne instrukcie bez akejkolvek ZF a po uhradeni zaslalt len FA, alebo hned ostru fakturu?
Staci mi len Vas nazor alebo vyjadrenie lebo uz m to zacina vadit.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Ja som skôr za platobné inštrukcie nakoľko za tvoje služby neplatia "na dobierku". Do podmienok si daj, že faktúra im bude dodaná po uskutočnení prevodu, môžeš dať možnosti - poštou alebo mailom.
    Ak si objednám doménu /neviem či všade, ale tam, kde si objednávam ja / mi prídu platobné inštrukcie, keď zaplatím, príde mi potvrdenie a následne za pár dní originál faktura.
    Pôsobí to na mňa nie veľmi nátlakovo - a keďže ich službu potrebujem, tak to predsa zaplatím.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ak Vaši zákazníci odmietajú platiť zálohové faktúry, vyskúšala by som poslať im platobné inštrukcie a po uhradení im zaslala ostrú fa. Ak sa platobná disciplína zlepší, od zálohových fa by som ustúpila definitívne = Zákon ich neprikazuje vystavovať.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ak si platiteľom DPH, tak si myslím, že ostrú faktúru ani vystaviť nemôžeš, teda dopredu. Ale upozorňujem, iba ak si platiteľom dph a platí to od 1.1.2010

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Ostru fakturu by som nerad vystavoval, len kvoli tomu, ze by kazda 2. nebola uhradena a potom vystavovat dobropisi ved uctovnik by ma aj zozral. (teda moje €€€€) no nic skusim zasielat "silne" upozornenia po splatnosti ZF mozno sa to polepsi.

    Alebo. Napadlo ma priamo po objednavke zaslat platobne instrukcie a Fa priamo postou doporucene na adresu objednavatela - nebol by to ale trosku blby krok? to by ma prirovnavali tym co zasielaju faktury za basnicky.

    Ja uz neviem co mam robit...

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    A ako to robia ine hostingove spoločnosti? Všetky posielaju predfaktury až potom príde ostrá faktúra.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tak to nazvi predfaktura a nie zalohova faktura
    Vela ludom vadi ak je to len text v emaily lebo to blbo vyzera vytlacene. Ale ked to budes generovat ako DPF tak si to hodia na plochu alebo vytlacia a potom ich to stve az kym nezaplatia.

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    Dáša_ Pozri príspevok
    Ak si platiteľom DPH, tak si myslím, že ostrú faktúru ani vystaviť nemôžeš, teda dopredu. Ale upozorňujem, iba ak si platiteľom dph a platí to od 1.1.2010
    Dáša, a ak nie som platiteľom DPH a posielam vopred ostrú faktúru s tým, že ju ešte samozrejme dostanú aj s tovarom, je to správne?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kath Pozri príspevok
    Dáša, a ak nie som platiteľom DPH a posielam vopred ostrú faktúru s tým, že ju ešte samozrejme dostanú aj s tovarom, je to správne?
    môžeš. ale keď ti nezaplatia, tak musíš stornovať. Lebo číselny rad faktúr by si mala dodržať. A myslím, že sa kľudne stane aj také, že pošleš faktúru a potom ti nezaplatia.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Aankaa Pozri príspevok
    Ja som skôr za platobné inštrukcie nakoľko za tvoje služby neplatia "na dobierku". Do podmienok si daj, že faktúra im bude dodaná po uskutočnení prevodu, môžeš dať možnosti - poštou alebo mailom.
    Ak si objednám doménu /neviem či všade, ale tam, kde si objednávam ja / mi prídu platobné inštrukcie, keď zaplatím, príde mi potvrdenie a následne za pár dní originál faktura.
    Pôsobí to na mňa nie veľmi nátlakovo - a keďže ich službu potrebujem, tak to predsa zaplatím.
    Stretávam sa s tým v 2 prípadoch, a obidvaja dodávatelia to robia takto ako je v príspevku od Anky.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    liba2 Pozri príspevok
    Stretávam sa s tým v 2 prípadoch, a obidvaja dodávatelia to robia takto ako je v príspevku od Anky.
    Neviem, ale mozes konkretizovat? Nezaujima ma webstranka ale nazov poskytovatela. Janko, Miško.....

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    MatoB Pozri príspevok
    Neviem, ale mozes konkretizovat? Nezaujima ma webstranka ale nazov poskytovatela. Janko, Miško.....
    no tuším napríklad zoner to tak robí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.