Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti

Ahojte chcel by som sa opytat, sme nova spolocnost s.r.o. a chcel by som prijat do zamestnania studentov ale aj pracujucich ludi cisto na dohodu 350 hodin rocne. Ake odvody by sa platili za nich? A platim ja nejake odvody za seba ako zamestnavatel pokial som dennim studentom este? Ako to je pokial mi napriklad aj student donesie potvrdenie o navsetve skoly? Treba tychto ludi prihlasit do poistovne hned? Velmi pekne dakujem za odpoved.
Peto.
Usporiadat
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
mariana11 Pozri príspevok
Výška odmeny nie je obmedzená. Ale je dobré ak za celý rok nepresiahne sumu z ktorej sa daň neplatí. Teraz je to 2012,85€. Teda, ak by to bolo približne v takej sume, lebo by bola škoda kôli napriklad 10 euram navyše prísť o možnosť vrátenia dane napriklad 300 eur pri podaní daňového priznania.
teraz som narazila na túto odpoveď a nechápem, veď napr.
citujem p. Mihála
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY ŠTUDENTOV

Otázka

Môžem si v daňovom priznaní odpočítať od základu dane celých 4025,70 €, ak som pracoval len niekoľko mesiacov v roku?

Odpoveď

Áno. Suma nezdaniteľnej časti je 4025,70 € bez ohľadu na to, či ste pracovali jedeň deň alebo 365 dní.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LUBY Pozri príspevok
teraz som narazila na túto odpoveď a nechápem, veď napr.
citujem p. Mihála
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY ŠTUDENTOV

Otázka

Môžem si v daňovom priznaní odpočítať od základu dane celých 4025,70 €, ak som pracoval len niekoľko mesiacov v roku?

Odpoveď

Áno. Suma nezdaniteľnej časti je 4025,70 € bez ohľadu na to, či ste pracovali jedeň deň alebo 365 dní.
Čo je na tomto príspevku na nepochopenie? Ja na ňom nič nevidím.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
" Ale je dobré ak za celý rok nepresiahne sumu z ktorej sa daň neplatí. Teraz je to 2012,85€."

Tu je podľa mňa napísané, že výška odmeny z ktorej sa daň neplatí - teda dá sa odpočítať, je 2012,85€. Daň sa predsa neplatí z celej výšky sumy, ktorá je odpočítateľná, alebo zle čítam?
To zn., že študent zarobí za rok 4000 €, z tejto sumy zaplatí daň 760 € a po podaní daňového priznania sa mu daň vráti v plnej odvedenej výške.
Naposledy upravil LUBY : 07.07.10 at 09:29
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

LUBY Pozri príspevok
" Ale je dobré ak za celý rok nepresiahne sumu z ktorej sa daň neplatí. Teraz je to 2012,85€."

Tu je podľa mňa napísané, že výška odmeny z ktorej sa daň neplatí - teda dá sa odpočítať, je 2012,85€. Daň sa predsa neplatí z celej výšky sumy, ktorá je odpočítateľná, alebo zle čítam?
To zn., že študent zarobí za rok 4000 €, z tejto sumy zaplatí daň 760 € a po podaní daňového priznania sa mu daň vráti v plnej odvedenej výške.
LUBY, mariana odpovedala na prísp. od Timka - týkal sa starobných dôchodcov. Pozri prísp. 8+9 . Prísp. 11 si citovala (časť).
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
už je to jasné
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať