Zavrieť

Porady

POISTENIE V SPLATENOM STAVE

Prosim kto mi vie vysvetlit co to znamena?? Nedopatrenim ( zalozena upomienka) som nestihla uhradit dlzne poistne 165 eur na dcerinom detskom investicnom poisteni. Uhradila som to po termine splatnosti. Dnes mi prisliel list vo veci Poistenie v splatenom stave, kde pisu, ze poistne mojej poistnej zmluvy previedli na poistenie v splatenom stave. Co to znamena?? Poistna zmluva je tym ukoncena? Da sa nejakym sposobom obnovit? Resp. uplne zrusit a vytvorit nova? Viete niekto ake su podmienky a co uspory, ktore som tam mala?
Velmi pekne dakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    tým som prešla nedávno aj ja ...... zmluva sa dá obnoviť, zaleží tiež v akej poisťovni si ju mala. ak ING, bez problémov ti ju obnovia, ale je potrebné doplatiť dĺžne poistné plus 6 mesiacov dopredu plus nejaký poplatok cca 16,60 € a bude ti bežať ďalej po pripísaní týchto súm na ich účet.
    V Generali je to už ťažšie, nemajú záujem na obnovovaní zmlúv v splatenom stave, ale treba na nich pritlačiť, napísať žiadosť a stáť si za svojim. Radšej majú uzatvorenie novej zmluvy, ale tým pádom prichádzaš o časť svojich usporených peniažkov z pôvodnej zmluvy.

    Najlepšie je telefonicky sa kontaktovať so svojim poradcom a dá sa to vyriešiť.

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Vdaka za info, som prave v ING, tak to nejako skusim, lebo nerada by som prisla o zmluvu... resp. uspory v nej, aj podmienky atd.. Platim 30 € mesacne, ale skor tak narazovo, kedze nemam trvaly prikaz.. Tak obcas zabudnem a potom platim naraz.. No uvidim co sa s tym da robit.. DAKUJEM

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Karida Pozri príspevok
    Prosim kto mi vie vysvetlit co to znamena?? Nedopatrenim ( zalozena upomienka) som nestihla uhradit dlzne poistne 165 eur na dcerinom detskom investicnom poisteni. Uhradila som to po termine splatnosti. Dnes mi prisliel list vo veci Poistenie v splatenom stave, kde pisu, ze poistne mojej poistnej zmluvy previedli na poistenie v splatenom stave. Co to znamena?? Poistna zmluva je tym ukoncena? Da sa nejakym sposobom obnovit? Resp. uplne zrusit a vytvorit nova? Viete niekto ake su podmienky a co uspory, ktore som tam mala?
    Velmi pekne dakujem!!
    Nezáleží vždy na vôli poisťovne, či to obnoví alebo nie. Píšeš, že ide o investičné poistenie, v tom prípade pri redukcii (čo je iný názov pre stav splatenia) dochádza k preskupeniu podielových jednotiek a potom už nie je možné spätne aktivovať zmluvu.

    Ale čo je to redukcia?

    Ty si doteraz platila pravidelne poistné (ročne, mesačne,...). Poistná suma bola napr. 5000 EUR. Teda v prípade smrti by vyplatili oprávnenej osobe 5000 EUR.

    Napr. platila si poistné 5 rokov, mesačne 20 EUR, teda 5x12x20 EUR. Celkovo zaplatené poistné bolo 1200 EUR. Ešte predtým, než prejdeme k redukcii, si musíme vysvetliť pojem odkupná hodnota. Odkupná hodnota je suma, ktorú by si dostala, keby si v tom momente vypovedala zmluvu a rovná sa sume zaplateného poistného po odpočítaní nákladov na poistenie. V tomto prípade by tak odhadom mohla byť odkupná hodnota okolo 800 EUR.

    V prípade, že sa poistka redukuje, tak sa doteraz zaplatené poistné, čo bolo platené bežne, považuje za jednorazovo vložené ku dňu redukcie. Neberie sa ale celá suma poistného, ale redukovaná suma je o niečo vyššia, ako odkupná hodnota. Takže v tomto prípade by redukovaná suma mohla byť cca 1000 EUR. To je to isté, ako keby si v deň redukcie vložila na jednorazové poistné sumu 1000 EUR a z toho sa vypočítala poistná suma do konca poistenia, ktoré je rovnaké ako bolo pôvodne dohodnuté.

    Nasledovné údaje sú len ilustračné:

    Pôvodná zmluva:
    začiatok: 1.1.2004
    koniec: 31.12.2023
    mesačné poistné: 20 EUR
    poistná suma: 5000 EUR

    Zmluva po redukcii:
    začiatok: 1.1.2004
    koniec: 31.12.2023
    mesačné poistné: neplatí sa
    poistná suma: 1100 EUR

    Zo zníženia poistnej sumy je zrejmé, prečo sa tento úkon volá redukcia - redukuje sa poistná suma.

    Môžeš skúsiť osloviť poisťovňu, či je možné obnoviť zmluvu. Daj potom vedieť, či si uspela.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    O chvíľu mám výročný a zároveň posledný deň Invest poistenia, kde mi bude doterajšie poistenie prevedené na poistenie v splatenom stave. Mám jednotky v dlhopisovom fonde. Chcem to tam mať ešte rok, je to možné? Ruší sa mi zároveň úrazové poistenie.

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Kvaka Pozri príspevok
    O chvíľu mám výročný a zároveň posledný deň Invest poistenia, kde mi bude doterajšie poistenie prevedené na poistenie v splatenom stave. Mám jednotky v dlhopisovom fonde. Chcem to tam mať ešte rok, je to možné? Ruší sa mi zároveň úrazové poistenie.
    Prečo máš / máte "investičné poistenie" ?

    Prečo nemáš
    zvlášť investície
    zvlášť poistenie
    aby si mala prehľad.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Emka Roman Pozri príspevok
    Prečo máš / máte "investičné poistenie" ?

    Prečo nemáš
    zvlášť investície
    zvlášť poistenie
    aby si mala prehľad.
    Mala som Investičné spolu s úrazovým, z dôvodu veku inak sa vtedy nedalo. Vyčíslené z toho bolo úrazové zvlášť. Rovnako z dôvodu veku mi končí všetko tento rok. Prehľad mám, len po ukončení poistenia už nechcem nijaké nové, ale ešte rok tam chcem mať tú sumu, už bez platenia.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Opýtam sa inak, je poistenie v splatenom stave po skončení doby poistenia považované za poistenie?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ešte raz som pozrela zmluvu, takže pre investičné životné poistenie je tam koniec platenia poistného, nie koniec poistenia a pre úrazové poistenie je tam koniec poistenia, takže predpokladám, že ak to tam nechám ako poistenie v splatenom stave, doba poistenia sa započíta až dovtedy, dokedy nevyberiem hodnotu podielu investičného poistenia. Dobre tomu rozumiem?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ee pane zajíci, to je troška inak- obe zložky sú zvlášť- úrazové končí a tým pádom kanec filma- už nebudeš úrazovo poistená a tú investičnú časť by som tiež vybral- zbytočne to tam držať...-radšej treba ísť na dovolenku na Floridu...
    Kvaka Ja viem, že úrazové mi končí, jasné, ale to druhé?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ee pane zajíci, to je troška inak- obe zložky sú zvlášť- úrazové končí a tým pádom kanec filma- už nebudeš úrazovo poistená a tú investičnú časť by som tiež vybral- zbytočne to tam držať...-radšej treba ísť na dovolenku na Floridu...
    Jej, si zlatý, že si reagoval, len problém je ten, že mám len 9 rokov poistenia, ešte rok tam musí byť, preto sa pýtam, je poistenie v splatenom stave po skončení platenia poistenia považované za poistenie?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvaka Pozri príspevok
    Jej, si zlatý, že si reagoval, len problém je ten, že mám len 9 rokov poistenia, ešte rok tam musí byť, preto sa pýtam, je poistenie v splatenom stave po skončení platenia poistenia považované za poistenie?
    INVEST poznám velmi dobre, v 65 sa prestáva platiť a poistená si, ale tak pochybne lebo vlastne tam si poistená len na tú sumu čo tam máš našetrené + 5% pri úmrtí navrch- nieje pravda že to tam musíš mať 10 rokov- v 65 si to možeš vybrať bez poplatku za skoré zrušenie zmluvy
    Urazové končí...
    Invest samotný je asi taká poistká ako ja Lucka Bíla...

    Investy uzatváram len svojím najvačším nepriateľom...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    INVEST poznám velmi dobre, v 65 sa prestáva platiť a poistená si, ale tak pochybne lebo vlastne tam si poistená len na tú sumu čo tam máš našetrené + 5% pri úmrtí navrch
    Urazové končí...
    Invest samotný je asi taká poistká ako ja Lucka Bíla...
    No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
    Katy a R netreba ti to potvrdenie ..
    Kvaka Ďakujem, Katka, len či naozaj? Filozofická otázka.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvaka Pozri príspevok
    No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
    Kvakina ešte raz po lopate- ak to tam necháš tak si poistená, ale len na tú sumu ktorú tam máš našetrenú , tých 5% sa vypláca navrch pri úmrtí - to znamená si poistená, ale vlastne niesi poistená lebo pri tvojej smrti dostanú dedičia len o 5% viac ako si teraz vyberieš, chňápeš?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvaka Pozri príspevok
    No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
    a tú pani si nevšímaj- jej bludy- to sú takí všelijakí poisťováci , blbí jak delo - ty žiadne potvrdenie, že si bola poistená 10 rokov nepotrebuješ..., načo by ti to bolo?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    a tú pani si nevšímaj- jej bludy- to sú takí všelijakí poisťováci , blbí jak delo - ty žiadne potvrdenie, že si bola poistená 10 rokov nepotrebuješ..., načo by ti to bolo?
    Potrebujem.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A načo prosím pekne?
    -to som zvedavý čo teraz napíšeš...
    No čo asi? Nič ti nenapíšem, veď som mala poistenie 9 rokov, to ti napíšem. Zmluva na 9 rokov? Mohla byť aj na 10? Asi tak.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvaka Pozri príspevok
    No čo asi? Nič ti nenapíšem, veď som mala poistenie 9 rokov, to ti napíšem. Zmluva na 9 rokov? Mohla byť aj na 10? Asi tak.
    Mojenečko, ale ak myslíš kvoli dani , odpisom, tak tých 10 rokov už dááávno neplatí, zrušil to ešte Ing. Ivan Mikloš- teraz nemusíš nič dodanovať...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    V zmluve je napísané, poistenie je automaticky prevedené na poistenie v splatenom stave vo výročný deň začiatku poistenia roku, v ktorom poistený dovŕšil...vek. Nemrozumiem. Poistenie v splatenom stave, taký čudný výraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.