Zavrieť

Porady

Zauctovanie pokuty z pred 7 rokov

Prosim poradte mi ci a ako zauctovat pokutu z roku 2003 od SOI-ky.
Nasa s.r.o. nevykonava ziadnu cinnosti od r. 2004 a nema ziaden majetok, kazdy rok podavam nulove danove priznanie a tento rok sme poziadali obchodny sud o zrusenie s.r.o. Zistili sme vsak tento jediny dlh, ktory nebol zauctovany v case, ked vznikol. Ako by som to mala zauctovat?
Napr. 545/325 ev. 379..., ? neviem, aky by to malo vplyv na likvidaciu spolocnosti s tymto jedinym dlhom, ak by som tento dlh do uctovnictva z dovodu ubehnutia uz tolkych rokov nedavala.
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobry vecer Betka,
    no co ak mame aj sudne rozhodnutie o zaplateni tejto pokuty? Myslim, ze v takomto pripade to premlcane nie je, alebo sa mylim? Ako to potom zauctovat?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Podľa môjho názoru ak je vydané sudné rozhodnutie, tak to nie je premlčané.
    Dokonca si myslím, že okrem pokuty bolo potrebné účtovať aj o ďalších súvisiacich nákladoch - ak sú uvedené v súdnom rozhodnutí.

    545/379

    Platobný rozkaz nebol ?

    Vplyv na likvidáciu ? to neviem
    Naozaj nikto nevie, ako bude sud pri zruseni postupovat, ak mame teraz v uctovnictve zauctovany tento jediny dlh? Mala som to do uctovnictva vobec teraz po siedmich rokoch davat? Majetok je nulovy.

    Zauctovanie pokuty z pred 7 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.