Zavrieť

Porady

511 opravy a údržba

Ahojte,mám prepravnú spoločnost, ktorá si sama robí servis kamionov. Nákup súčiastok napr.klinový remeň, brzdové doštičky, olej mám účtovať na 501 alebo 511? A keď súčiastku kúpi napr. v Maďarsku aj ju tam vymení, ide o samozdanenie?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    zhv Pozri príspevok
    Ahojte,mám prepravnú spoločnost, ktorá si sama robí servis kamionov. Nákup súčiastok napr.klinový remeň, brzdové doštičky, olej mám účtovať na 501 alebo 511? A keď súčiastku kúpi napr. v Maďarsku aj ju tam vymení, ide o samozdanenie?
    ďakujem
    1. Servis kamiónov = účet 501.
    Opravila som sa, pôvodne som napísala účet 511, no podľa Postupov účtovania v PU, na účte 511 sa účtujú externé opravy.
    2. Áno, treba urobiť samozdanenie, súčiastka sa vyvezie z iného členského štátu. Mali by vám fakturovať bez DPH /na základe vašich identifikačných údajov/ s odvolávkou na príslušný § zákona o DPH platnom v Maďarsku.

    PS. Emily, mala si to dobre.
    Naposledy upravil cloe : 19.03.10 at 22:45

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    No bolo ta fakturované s DPH, súčiastka sa tam aj namontovala, ide to priamo do spotreby.Podľa mňa to nie je tovar, ani služba. Veď aj PHM nakupujú v zahraničí s DPH. Má to byť samozdanenie naozaj ?
    Ako ďalej?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Malo to byť fakturované bez DPH, takže samozdanenie základu dane a vyžiadajte novú faktúru.
    § 16 ods. 9 sa vzťahuje na osobu inú, ako zdaniteľnú, čiže platí § 15 ods. 1

    511 opravy a údržba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.