Zavrieť

Porady

Som za zrušenie témy : Účtovník samostatne nesamostatný

Ak by som mohla, tak túto tému, by som zrušila hneď pri jej začiatkoch. Už som do nej prispela svojim názorom a robím to aj takto. Vobec sa mi nepáči ako si tam robíte zábavu na úkor niekoho iného. Je pravda, že niektoré otazky, na ktoré poukazujete, sú v očiach skúseného účtovníka možno na zamyslenie, ale takouto formou sa mi to vidí dosť nevhodné. Kto chce , nech si takéto príspevky posiela cez SS, alebo by sa mohla urobiť nejaká téma len pre uzavretú spoločnosť aj keď neviem či to tu ide. Potom si tam pište čo chcete, ale nech to nie je verejné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
susann2 Pozri príspevok
Nestretávate snáď takýchto samostatno-nesamostatných pracovníkov na úradoch, či už daňovom, SP, ZP atď. ? Jeden vám povie tak, druhý onak, pýtajú od vás rôzne potvrdenia,doklady, doložíte ich a pri doložení ešte zistia, že je potrebný ešte aj ďaľší doklad, alebo niektorý, ktorý ste doložili ani nebol potrebný. Nie je to snáď niekedy na šlak trafenie ? Preverujete či je začiatočník, alebo na danú prácu nemá a ani nikdy mať nebude ? A na porade by malo záležať na tom, čo má kto v profile a podľa toho posudzovať otázky, resp. odpovedať ? Tak to ma nikdy nenapadlo, odpovedám predsa na otázku, bez rozdielu toho, čo má kto uvedené v profile. Nie že by som do niektorých nenakukla, ale len zo zvedavosti. Nezaujíma ma čo by mal kto vedieť, zaujíma len čo by som ja mala vedieť. Na protest proti takémuto posudzovaniu a robeniu srandičiek som si vymazala všetko z profilu.
Marína založila jednu z najpovolanejších tém na Porada.sk. Stránka vznikla najmä pre potreby účtovníkov. Paradoxne jej tému odmietli aj neúčtovníci. Nie však celkom bez príčiny účtovník začína byť jazýčkom váh ekonomiky. Nie je jedno, či účtovník zaúčtuje 10 faktúr a 10 dokladov živnostníkovi, zoptimalizuje mu dane podľa jeho potrieb, alebo účtuje s.r.o, a.s., finančnú inštitúciu a pod. Myslíš, alebo lepšie povedané, myslíte, že účtovník sa nepodieľa na tých nekonečných tuneloch ŠR, ktorých sme denne svedkami? Lebo je trúfalý a nepotrebný dôslednosti a odbornosti s požehnaním legislatívy? Odpoviem si sama. Ťažko môžeš hodnotiť pôvodnú tému, ak nepoznáš súvislosti. Zámerne nepíšem o tiežúčtovníkoch. Lebo tí nechápu vôbec nič, iba odmenu za zlátaninu. Účtovník, to nie je len MD a D, príjem a výdaj. Účtovník je odborník na pravdu o obraze našej ekonomiky.
8 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Danila Pozri príspevok
Marína založila jednu z najpovolanejších tém na Porada.sk. Stránka vznikla najmä pre potreby účtovníkov. Paradoxne jej tému odmietli aj neúčtovníci. Nie však celkom bez príčiny účtovník začína byť jazýčkom váh ekonomiky. Nie je jedno, či účtovník zaúčtuje 10 faktúr a 10 dokladov živnostníkovi, zoptimalizuje mu dane podľa jeho potrieb, alebo účtuje s.r.o, a.s., finančnú inštitúciu a pod. Myslíš, alebo lepšie povedané, myslíte, že účtovník sa nepodieľa na tých nekonečných tuneloch ŠR, ktorých sme denne svedkami? Lebo je trúfalý a nepotrebný dôslednosti a odbornosti s požehnaním legislatívy? Odpoviem si sama. Ťažko môžeš hodnotiť pôvodnú tému, ak nepoznáš súvislosti. Zámerne nepíšem o tiežúčtovníkoch. Lebo tí nechápu vôbec nič, iba odmenu za zlátaninu. Účtovník, to nie je len MD a D, príjem a výdaj. Účtovník je odborník na pravdu o obraze našej ekonomiky.
Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mariana11 Pozri príspevok
Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?
S dôverou, alebo využívaním?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mám dojem, že poniektorí nepochopili podstatu tej kontroverznej témy "Samostatne nesamostatný......"

V zásade aj mne je jedno, že kdo čo má v profile. Ale bohu žiaľ práve kvôli takýmto profilom si živnostníci, firmy a všetci, ktorí využívajú naše služby si vytvorili takú mienku o nás, ako je ponímané povolanie účtovníka.

Keď niekto sa hlási k povoleniu hlavný účtovník a pritom bude pracovať lacnejšie ako si vypýta len obyčajný účtovník, a pritom vedomostne sú na tom opačne, ako by to logicky vyplývalo z označenia svojho zaradenia, tak "obyčajný" účtovník nebude mať čochvíla robotu.
Ja označenie, zamestnanie UČTOVNÍKA, beriem ako povolanie, a som na to aj patrične hrdý, že patrím medzi ních. A vadí mi, a uráža ma, ak vyučená kaderníčka, rýchlokvaska 3 týždňového kurzu účtovníctva sa bude prezentovať ako hlavný účtovník (nemám na mysli nikoho konkrétne, ale vo všeobecnosti). A pritom s prepáčaním neviem o práci účtovníka ani prd... (už som sa nechal uniesť emóciami).

Po prečítaní tohto emotívneho výlevu, prosím neurážajte sa.... Nemal som v úmysle nikoho uraziť.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.03.10 at 14:37
6 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Gabi03 Pozri príspevok
S dôverou, alebo využívaním?
Nikto sa nemusí nechať využívať, ak nechce nemusí odpovedať.

Na etikete porady sa okrem iného, teda toho , čo porušujú tí , ktorých sa tá téma týka, že zadajú otázku bez toho aby si ju najskôr vyhľadali atď....
píše aj toto.



16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
mariana11 Pozri príspevok
Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?
Marianka, tu sa nepoukazuje na výsmech ako to uvádzaš Ty, ale na to, že v akom stave je práca slovenského účtovníka - teda na akej úrovni a mne sa to zdá byť tiež neférové, že ja sa musím učiť, chodiť po školeniach a zháňať si stále nové znenia zákonov a niekto si sem dobehne opýta sa na to a dostane bezplatnú odpoveď. Samozrejme, že nehádžem všetkých do jedného vreca, ale ja som bola v Rakúsku u daňového poradcu a ten bez mihnutia oka vypýtal odo mňa nie zanedbateľnú sumu - bolo to 800,- €.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá navrhujem zmier . Myslím, že týmito ďalekosiahlými diskusiami sa nič nevyrieši .Jednoducho nech si vstúpi každý do seba . Nie je treba to v tejto ťažkej dobe si ešte viac sťažovať,a v konečnom dôsledku nie je treba narúšať medziľudské vzťahy za banality.

Ja vývojom Porady som sa tiež zmenila .
http://www.porada.sk/t14557-novaciko...ov%E1%E8ikovia
Ak budete čítať priloženú tému a natrafíte medzi iným aj na moje príspevky , tak som sa v tom čase nováčikov zastávala . Ale rokmi prispievania na Poradu som prišla skutočne k záveru , že ľudia sú ľahostajní a pohodlní .Česť výnimkám, aby som všetkých nehádzala do jedného vreca.
Už tu bola diskusia o nováčikoch, ktorá časom utíchla.
Je skutočne potrebné , aby každý si vstúpil do seba a vedel čo očakáva a čo chce dosiahnuť v oblasti účtovníctva, samozrejme mám na mysli začiatočníkov,ktorí to s účtovníctvom myslia vážne.
2 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

mysimis Pozri príspevok
Marianka, tu sa nepoukazuje na výsmech ako to uvádzaš Ty, ale na to, že v akom stave je práca slovenského účtovníka - teda na akej úrovni a mne sa to zdá byť tiež neférové, že ja sa musím učiť, chodiť po školeniach a zháňať si stále nové znenia zákonov a niekto si sem dobehne opýta sa na to a dostane bezplatnú odpoveď. Samozrejme, že nehádžem všetkých do jedného vreca, ale ja som bola v Rakúsku u daňového poradcu a ten bez mihnutia oka vypýtal odo mňa nie zanedbateľnú sumu - bolo to 800,- €.
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov, ale aj tak vás mam rada.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mariana11 Pozri príspevok
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov, ale aj tak vás mam rada.
Vyjadrila si svoj názor a ideme ďalej .
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Zita5 Pozri príspevok
Dievčatá navrhujem zmier . Myslím, že týmito ďalekosiahlými diskusiami sa nič nevyrieši .Jednoducho nech si vstúpi každý do seba . Nie je treba to v tejto ťažkej dobe si ešte viac sťažovať,a v konečnom dôsledku nie je treba narúšať medziľudské vzťahy za banality.

Som za
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mariana11 Pozri príspevok
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov, ale aj tak vás mam rada.
Už aj moje posledné slová:
1. určite si si nenarobila nepriateľov, len si vyjadrila svoj názor.
2. asi preto sa nepridal na tvoju stranu, lebo prispievajúci s tebou nesúhlasia a tí "účtovníci", o ktorých je reč, asi dajú zapravdu iným a nie tebe.
3. trochu ... nemá v programe strana p. Mihála zmeniť voľnú živnosť pre vedenie účtovníctva na viazanú?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mariana11 - neboj, aj my ťa máme radi...

pokiaľ sem nechodíš pýtať sa, čo máš robiť keď si kaderníčka, potom čašníčka, potom robíš v rakúsku, potom máš neviem akú inú prevádzku a tak pod.
Všetko samozrejme behom jedného mesiaca....
takže tak...tiež nie sme padnutí na hlavu a je nám jasné, že v uvedenom prípade pýtajúci nemá žiadne kaderníctvo ani kaviareň ani nič podobné... že je jednoducho nekvalifikovaný fušeroúčtovník... zopár uzávierok som už po nich opravovala... toť vsjo k téme.
3 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Gabi03 Pozri príspevok
3. trochu ... nemá v programe strana p. Mihála zmeniť voľnú živnosť pre vedenie účtovníctva na viazanú?
No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mariana11 Pozri príspevok
No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné
To si nemyslím.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mariana11 Pozri príspevok
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov, ale aj tak vás mam rada.
S tým, že nie si vyštudovaná účtovníčka nie je žiadny problém. A je chvályhodné, že robíš všetko pre to, aby si bola stále lepšia a lepšia v tom čo robíš.
A preto nie je s tým problém, lebo sa neprezentuješ ako iné rýchlokvasky (hlavný, samostatný a pod.). V profile máš skromne uvedené, že si účtovníčka, a hotovo. A priznám sa, že zatiaľ od teba ani takú otázku, resp. príspevok som nečítal po ktorom by som mal pocit chute na vraždenie. (brať s nadsázkou)

P.S: Ešte k tým rýchlokvaskám. Ja za ne považujem také "účtovníčky", ktoré po 3 týždňovom kurze si myslia o sebe, že vedia už všetko, a nič iné nepotrebujú ďalej študovať. A smelo sa nazývajú hlavným......

P.S2: Práve teraz som mal prípad jedného môjho suseda, ktorému takto robila rýchlokvaska učto aj rzzp. Tento rok som to robil ja. A vysvitlo, že napr. v zdrav. poisť. má preplatok 600 eur, ktoré sa nazbierali počas 3 rokov, nakoľko rýchlokvaska nevedela čo je to rzzp.

A naozaj mier....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mariana11 Pozri príspevok
No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné
To nemyslíš vážne....
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Zoltán Kovács Pozri príspevok
To nemyslíš vážne....
Ja sa teda necítim na to robiť si nejaký certifikát, alebo čo by to vlastne bolo treba..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mariana11 Pozri príspevok
Ja sa teda necítim na to robiť si nejaký certifikát, alebo čo by to vlastne bolo treba..
Zatiaľ viazaná živnosť znamená vyučený v odbore, alebo mať určitú dlžku praxe v odbore. Certifikácia zatiaľ nehrozí....

Ja som za znovuzavedenie viazanej živnosti jednoznačne. Keď som začal v tom podnikať (1995) aj vtedy to bola viazaná živnosť. A myslím si, že vtedy bolo o mnoho menej účtovníkov. Teraz by sa dalo povedať, že na každého jedného živnostníka pripadá jeden účtovník.....
1 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Zatiaľ viazaná živnosť znamená vyučený v odbore, alebo mať určitú dlžku praxe v odbore. Certifikácia zatiaľ nehrozí....

Ja som za znovuzavedenie viazanej živnosti jednoznačne. Keď som začal v tom podnikať (1995) aj vtedy to bola viazaná živnosť. A myslím si, že vtedy bolo o mnoho menej účtovníkov. Teraz by sa dalo povedať, že na každého jedného živnostníka pripadá jeden účtovník.....
Si ma ukľudnil, tak to by potom mohla byť viazaná živnosť
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

A týmto si dovoľujem uzatvoriť túto tému. Ja som ju otvorila a chcem ju aj ukončiť.
Povedali sme si každý svoj názor a čo je najdôležitejšie uzavreli zmier a radšej sa venujme práci, určite každý z nás má toho ešte dosť....
Tak pevné nervy prajem.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať