Zavrieť

Porady

výživné

súdim sa s mužom o výživné na maloletú dcéru.
mužovi bolo vyrúbené výživné 100,- eur voči tomu sa odvolal
súd sa ešte nekonal.
Medzitým sme mali rozvod kde sa prejednávalo tiež výživné,
tiež bolo vyrúbené výživné 100,- eur, ale s tým,že účinnosť platí až
od dňa nadobudnutia právoplatnosti s čím nesúhlasím, síce platí, ale 50,-
eur nebývame spolu od septembra a nijak sa nepodieľal na výdavkoch, ktoré mám s dcérou ( má 17 rokov a študuje na strednej škole mimo bydliska - býva na internáte ciže sú stým dosť veľké výdavky cca 130,- eur mesačne ) chcem sa odvolať aby mu dali doplatiť aj od septembra tak ako to dala sudkyňa prvý krát na pojednávaní. Na tom súde nás rozviedli to by som chcela zachovať. Môžem v odvolaní žiadať aby rozvod nadobudol právoplatnosť a ako. Prosím o pomoc ako napísať odvolanie nemôžem si dovoliť advokáta pritom an ho má na každom pojednávaní.

Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    iriska Pozri príspevok
    výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku
    Rozsudok ak nieje právoplatný nemá žiadnu právnu váhu. Aj vrah je len podozrivým dovtedy, kým rozsudok nieje právoplatný.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    iriska Pozri príspevok
    výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku
    musím ťa opraviť,je vymáhateľné, ale len na základe PRÁVOPLATNÉHO rozsudku.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    § 162 O.s.p. - rozhodnutie o výživnom sa považuje za predbežne vykonateľné doručením

    p.s. nechytajme sa za slovíčka... hovorím konkrétne o výživnom a nie všeobecne o všetkých rozhodnutiach na planéte

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    iriska Pozri príspevok
    § 162 O.s.p. - rozhodnutie o výživnom sa považuje za predbežne vykonateľné doručením

    p.s. nechytajme sa za slovíčka... hovorím konkrétne o výživnom a nie všeobecne o všetkých rozhodnutiach na planéte
    hmm... v takom rozhodnutí by bolo napr. že mám platiť 300 eur... ale vďaka odvolaniu nakoniec bude na právoplatnom 40 eur... kto by mi vrátil rozdiel, ak ide o maloleté dieťa?
    Je predbežne vykonateľné, ale ak ho neuposlúchnem, tak stíhať ma za to nemôžu, lebo neporušil som žiadny právoplatný rozsudok súdu, a exekútor tiež bude konať len na základe právoplatného a vykonateľného rozsudku.
    Pokiaľ má na právnika tak má aj na výživné pre dieťa. Nedajte sa klamať a neuskromňujte sa. Veď tie peniaze sú určené na dieťa a dieťa je tým bité.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.