Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnanca

Ahojte potrebujem poradiť!!!!Mám zmluvu o spolupráci s jednou poisťovacou spoločnosťou vzhladom k tomu,že mi nebola vyplatená mzda od júna 2009, som poslala spoločnosti žiadosť o výpoved.Chcem sa ísť zaevidovať na urad práce no pokial mám licenciu v NBS tak ma nezaevidujú!!!Je možnosť urýchliť zrušenie výpovede????Je možné ,že mi zamestnávatel nepošle odpoved alebo nedá výpoveď????Proste potrebujem poradiť ako sa čo najskôr z tohto začarovaného kruhu dostať.Za všetky rady vopred ďakujem!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    AXA ...

    .............
    ........



    VEC : Ukončenie zmluvy o sprostredkovaní.


    V zmysle článku ( nájdi si v zmluve ) bod ( opäť zo zmluvy) „Zmluvy o sprostredkovaní“ zo dňa ….. žiadam o ukončenie zmluvného vzťahu dohodou k dňu 31.10.2011.


    Rovnako žiadam o zaslanie vyrozumenia k mojej žiadosti.

    S pozdravom

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Teda to je rýchle od nich... skontroluj si či si vôbec v NBS ... http://regfap.nbs.sk/search.php zadaj svoje priezvisko tu a hľadaj sa ...

    A mimochodom nechápem akú zmluvu o DoPČ má spoločnosť? Si zamestnanec? Dohodár? Lebo DoPČ znamená dohoda o pracovnej činnosti, je to podľa zákonníka práce a môže sa vykonávať 10 h týždenne.

    Ale zmluva o sprostredkovaní sa uzatvára ako obchodný vzťazh medzi AXA a osobou ako szčo. A nie je tam zvyčajne zamestnanecký pomer. Ujasni si pojmy .. a napíš čo si vlastne podpísal. Lebo to mohla byť len žiadosť o zaregistrovanie o spoluprácu s AXA a niekto nechce stratiť potencionálneho spolupracovníka tak ťa zavádza.
    Volaj na centrálu AXA a tam sa informuj.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    constantin Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem poradiť!!!!Mám zmluvu o spolupráci s jednou poisťovacou spoločnosťou vzhladom k tomu,že mi nebola vyplatená mzda od júna 2009, som poslala spoločnosti žiadosť o výpoved.Chcem sa ísť zaevidovať na urad práce no pokial mám licenciu v NBS tak ma nezaevidujú!!!Je možnosť urýchliť zrušenie výpovede????Je možné ,že mi zamestnávatel nepošle odpoved alebo nedá výpoveď????Proste potrebujem poradiť ako sa čo najskôr z tohto začarovaného kruhu dostať.Za všetky rady vopred ďakujem!!!!!
    Ty si musíš uvedomiť, že ty nie si v pracovno právnom pomere. Ty si SZČO, ktorá má obchodnú zmluvu (nie pracovnoprávnu) zmluvu s poisťovňou a preto ty nedávaš výpoveď ako zamestnanec. Ty ukončuješ zmluvu o spolupráci, ale naďalej zostávaš SZČO - ted máš licenciu na poskytovanie sprostredkovania poistenia (neviem, akú registráciu máš v NBS - teda akým typom sprostredkovateľa si).

    Ak si podriadený alebo výlučný sprostredkovateľ, tak ťa bude musieť poisťovňa dať vymazať zo zoznamu sprostredkovateľov v NBS.

    Ak máš licenciu ako agent alebo ako maklér, tak licenciu vraciaš ty.

    constantin je offline (nepripojený) constantin

    constantin
    V NBS som zaregistrovaná ako podriadený finančný agent.Pred mesiacom som do mojej spoločnosti posielala žiadosť o zrušenie.No žiadna odpoved ani zrušenie v NBS sa nekoná.Čo mám urobiť aby som to mala čím skôr za sebou?????Má právo mi žiadosť o zrušenie spolupráce zamietnuť??????Som z toho jelen!!!!Môžem požiadať o zrušenie v NBS aj sama alebo len spoločnosť pre ktoru som pracovala?????

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak akceptuje AXA ukončenie zmluvy o sprostredkovaní, tak oni sami podajú žiadosť na výmaz z NBS. Proste technicky im potrebuješ dať "výpoveď".

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano je, oni musia s tebou ukončiť zmluvu. A ak ťa nemajú pod palcom tak sami žiadajú o výmaz z registra NBS.

    Akurát nedávaj výpoveď skús to ukončiť dohodou, zvyčajne je to rýchlejšie. A musíš mať zmluvu o sprostredkovaní, kde sa píše o podmienkach ukončenia spoluprace medzi tebou a AXA(ou).

    pato996 je offline (nepripojený) pato996

    pato996
    Ide o to, že zmluvu som uzavrel minuly tyzden a nieco sa vyskytlo a musim to rychlo ukoncit ked som im to oznamil ze musim to ukoncit tak ta sa my ozvali po dvoch dnoch ze vec sa ma tak, ze mam poziadat o Odregistrovanie z NBS to je vsetko... a mam mensi problem ze zmluvu dopč ma iba spolocnost ja nemam doma ziadnu kopiu ani nic..

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak potom nie si registrovaný ako PSP .. teda podriadený sprostredkovatel poistenia v NBS. Ešte ťa tam neposlali. Volaj do AXA na centrálu, či ťa vôbec evidujú. A či nie si v konaní teraz. Nespoliehaj sa na ludí čo Ti dali info a čo ťa naviedli na podpísanie spolupráce s nimi.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Na to neviem odpoveď.
    Po žiadosti o spoluprácu ... čo predpokladám, že to bolo to čo si podpísal . By ti AXA mala poslať zmluvu o spoluprácu, minimálne dvojmo aby si ju podpísal . Ak Ti príde tak ju treba vrátiť nepodpísanú alebo prešktrnutú, tak v NBS už ani nebudeš. Hovorím volaj pre istotu do AXA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.