Zavrieť

Porady

podnikatelsky ucet

ahojte mam na vas surnu prosbu...
s.r.o. v roku 2009 v marci zrusila podnikatelsky ucet co aj oznamila prisluchajucemu DU, ale v novembri 2009 si otvorila novy podnikatelsky ucet a vo februari 2010 ho zrusila ( otvorenie a zrusenie uctu uz neoznamila DU)..
ale na prelome rokov 2009-2010 mala na ucte peniaze, takze vsetky vykazy vykazuju ucet v banke aktivny... teraz poprosim o radu, ci to mam nahlasit aspon teraz aj ked neskoro, alebo to nechat tak (a dufat ze si to nevsimnu)? a ucet nevypisovat v danovom priznani..
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ja by som to na DÚ nahlásil, čo mám skúsenosti tak to banky asi na DÚ nahlasujú, lebo som niečo na DÚ pre jedného klienta vybavoval a správkyňa mi povedal že dotyčný má z troch účtov nahlásený len jeden, tak aby to láskavo oznámil, na druhý deň to spravil a bez nejakej sankcie, a to tie dva účty mal nenahlásené tri roky. Na DP by som ale dal len účet cez ktorý platím dane alebo na ktorý mi majú poukázať prípadný preplatok.
    dakujem, staci ked napisem oznamenie DU kde uvediem ze oznamujem DU ze ku dnu som si otvorila bezny ucet a ku dnu som zrusila podnikat. ucet...?
    a na danove priznanie teda nemam uvadzat ziadne cislo uctu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.