Zavrieť

Porady

Ako si otvoriť obchod so značkovým tovarom??

Dobrý deň,

Chcela by som sa opýtať, ako treba postupovať, poprípade na akom úrade sa dá informovať v prípade ak mám záujem si otvoriť obchod so značkovým oblečením. Viem, že v prípade ak si chcem otvoriť obchod s konkrétnou značkou, je potrebné mať povolenie od danej značky. Ja by som však potrebovala vedieť ako je to v prípade z obchodom, kde by som si názov vymyslela sama , ale v ňom by som mala rôzny tovar, ktorý by som si dovážala s Ameriky.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

    BLINDSIDE
    S papiermi potrebných na začatie sa nebudeme baviť, nato potrebuješ pri najmenšom živnosť a počiatočnú rezervu pokial si na nový obchod zvykne klientela. Zameriam sa skôr na obstaranie tovaru. Objednávajú sa veci z amerického internetového obchodu www.shiekhshoes.com, cena postovneho je 21eur. Ceny na strankach su v dolaroch v pripade vazneho zaujmu sa vypocita presna suma. Su tam krasne znackove topanky panske, damske, detske a takisto aj oblecenie. Je to spolahlive ludia s tym maju dobre dlhorocne skusenosti. Vela hráčov nakupuje od nich a predáva v nákupných centrách v sprievode 300% navýšenia.

    sandra88 je offline (nepripojený) sandra88

    sandra88
    áno, ale na tej stránke je to obmedzené určitými značkami a z tých o ktoré by som mala záujem je tam asi jedna....skôr by som potrebovala vedieť, či v prípade osobného nákupu v Amerike, keďže tie značky o ktoré mám záujem v európe nie sú, ich môžem normálne predávať v obchode, alebo či od každej tej danej značky potrebujem nejaké povolenie na predaj...

    BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

    BLINDSIDE
    sandra88 Pozri príspevok
    tie značky o ktoré mám záujem v európe nie sú, ich môžem normálne predávať v obchode
    Porusis niekolko predpisov. Bavime sa hlavne o predpisoch v oblasti autorskeho prava. V ramci EU sice nie je ziadne obmedzenie co sa tyka volneho pohybu tovarov, avsak toto sa netyka registrovanych znaciek, patentov a ochrannych znamok. Akonahle ma vyrobca registrovany patent, alebo ochrannu znamku ci znacku, on je nositelom autorskych prav k nej a teda on je tan kto ma pravo stanovit akym sposobom sa bude narabat so znackou. To akym sposobom sa naraba s americkou znackou sa dozvies na americkom patentovom urade. A rovnako toto musi mat vyvesene vo svojeje znackovej predajni. Ak porusis podmienky vyuzivania znacky, tak sa dopistis trestneho cinu porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona resp. trestneho cinu porusovania priemyselneho vlastnictva podla § 282 Trestneho zakona.
    Preto si davaj na to pozor. To ze ty to kupis v nejakom obchode v USA este neznamena, ze oni tam nemaju kdesi vyvesene, ze tovar takto u nich zakupeny je urceny len na konecnu spotrebu a nesmie byt predmetom dalsieho obchodu z ktoreho by vyplyval zisk. A predpokladam ze ta americka firma to tak vyriesene ma, keby ne boli by idioti co urcite nie su.
    BLINDSIDE Pozri príspevok
    Porusis niekolko predpisov. Bavime sa hlavne o predpisoch v oblasti autorskeho prava. V ramci EU sice nie je ziadne obmedzenie co sa tyka volneho pohybu tovarov, avsak toto sa netyka registrovanych znaciek, patentov a ochrannych znamok. Akonahle ma vyrobca registrovany patent, alebo ochrannu znamku ci znacku, on je nositelom autorskych prav k nej a teda on je tan kto ma pravo stanovit akym sposobom sa bude narabat so znackou. To akym sposobom sa naraba s americkou znackou sa dozvies na americkom patentovom urade. A rovnako toto musi mat vyvesene vo svojeje znackovej predajni. Ak porusis podmienky vyuzivania znacky, tak sa dopistis trestneho cinu porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona resp. trestneho cinu porusovania priemyselneho vlastnictva podla § 282 Trestneho zakona.
    Preto si davaj na to pozor. To ze ty to kupis v nejakom obchode v USA este neznamena, ze oni tam nemaju kdesi vyvesene, ze tovar takto u nich zakupeny je urceny len na konecnu spotrebu a nesmie byt predmetom dalsieho obchodu z ktoreho by vyplyval zisk. A predpokladam ze ta americka firma to tak vyriesene ma, keby ne boli by idioti co urcite nie su.
    Dovolim si nesuhlasit. Odporucam prestudovat www.copyright.gov/laws a tiez First sale doctrine,ktora pojednava presne o poslednom odstavci.

    Ako si otvoriť obchod so značkovým tovarom??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.