Zavrieť

Porady

Pozicanie penazi

Prosim Vas pekne ako mam postupovat alebo ako ma vyzerat zmluva ked poziciavam peniaze, a osoba ktorej poziciavam bude rucit svojim bytom peniaze poziciavam na 3 mesiace. Ako mam postupovat aby po nesplateny dlznej sumy bol byt moj DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zeron je offline (nepripojený) zeron

    zeron
    riešením je zabezpečovací prevod práva k bytu. čiže treba vypracovať zmluvu, ktorá musí obsahovať vymedzenie záväzku, označenie práva, ktoré sa na veriteľa prevádza /čiže v tomto prípade vlastnícke právo k bytu/, potom tam musí byť ocenenie prevádzaného práv av peniazoch, spôsob výkonu zabezpečovacieho práva a najnižšie podanie v prípade dobrovoľnej dražby. ešte chcem upozorniť, že v prípade ak dlžník nebude plniť, si nemôžete laicky povedané "byt nechať", pretože takéto ustanovenie pri zabezpečovacom prevode práva je neplatné. čiže ak dlžník nesplní svoj záväzok, môžete spôsob vyšpecifikovaným v zmluve uspokojiť svoju pohľadávku, napr. predajom bytu na dobrovoľnej dražbe. zabpezepčovací prevod práva sa zaznačí aj na katastri.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bosorka6669 Pozri príspevok
    poziciavam len taku sumu aku ma hodnotu byt vlastne garzonka.
    Myslím,
    že je to dosť veľká suma aby si sa spoliehala len na vyjadrenia a neurčité formulácie.
    Ak by som mala ja požičať takú sumu peňazí tak navštívim právnika a dám mu takú zmluvu napísať. Aby som mala istotu, že som chránená ( aj ked to nebude človek nikdy ).

    I preto som sa v mojom prvom príspevku pýtala na výšku tej pôžičky a upozorňovala na možné nedostatky, pri kt. by mohla aj najlepšia zmluva zlyhať.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A to jej požičiavaš peniaze v hodnote bytu?

    Teda ... lebo ak nie, tak je to úžera a to je trestné .
    A navyše aj zákon zakazuje také machinácie s majetkami , kedy ten druhý príde k oveľa vyššej hodnote. Volá sa to bezdôvodné obohatenie.

    Ale iste sa ozvú aj právnici.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak osoba, ktora si chce od teba pozicat peniaze nevaha zalozit strechu nad hlavou, poradila by som jej, aby sa obratila na banku a zbytocne by som neriskovala

    bosorka6669 je offline (nepripojený) bosorka6669

    bosorka6669
    ale ja potrebujem len nejaky vzor zmluvy nic viac ale ako sa postupuje aby sa dal dat navrh na kataster

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Xanti ti poradila velmi dobre - obrat sa na pravnika. Aj ke to znacna suma penazi, par eur stoji za tu istotu, ktoru ti dobry pravnik garantuje.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bosorka6669 Pozri príspevok
    ale ja potrebujem len nejaky vzor zmluvy nic viac ale ako sa postupuje aby sa dal dat navrh na kataster
    Vzor je veľmi všeobecný,
    na tvoj špecifický prípad Ti nikto konkretny vzor neposkytne.

    Chceš pre pár eur čo zaplatíš za vypracovanie zmluvy právnikovi riskovať, že prídeš o všetky peniaze a nebudeš mať ani ten byt?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    bosorka6669 Pozri príspevok
    ta osoba uz v banke uver nikdy nedostane lebo uver nesplacala tak preto jej poziciavam ja
    Takejto osobe by som asi pozicala velmi tazko. Aku mas istotu, ze tebe splacat bude?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Alebo ma istotu, ze sudy pracuju velmi pomaly a nejako sa z toho vyvlecie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bosorka6669 Pozri príspevok
    nemam istotu ze to bude splacat, ale ked sama navrhla zalozenie bytu tak asi bude
    daj pozor aby si neprišla o peniaze. Btw. takým štýlom známy prišiel o peniaze a k bytu sa nedostal.
    Čo ak ona má už začaté konanie o prevode vlastníckych práv na byt. A len ten prvý berie, ako sa povie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bosorka6669 Pozri príspevok
    to sa da zistit na katastry nie
    No myslím, že taký rýchly pri aktualizáciach nie sú. A navyše konanie beží 30 dní. Ty na začiatku nezistíš, že niekto už podal návrh na vklad do katastra, a už vôbec nie cez internet.

    Hovorím ak chceš urobiť niečo také, tak v každom prípade chod za právnikom.

    brinza je offline (nepripojený) brinza

    pracujuci brinza
    nech byt napise na teba ked ho platis cely. a potom ked ti splati dlh mu byt prepises.....

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Riesenie je jednoduche, napise sa zmluva o pozicke a zmluva o zriadeni zalozneho prava. Ziadna uzera ani nic podobne. Ale k bytu sa nedostanes. Totiz to, ty mozes zaloh (v tomto pripade byt) predat na drazbe a z vynosu ti bude vyplatene to co si pozical. Samozrejme da sa dostat aj k bytu...

    Ak potrebujes poradit konkretne, alebo napisat znluvy napis mi kludne spravu alebo email.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.