Zavrieť

Porady

Zapnutie pc

zdravim mam problem s pc a fakt netusim co s tym moze byt...idem od zaciatku vysvetlovat.....takze:

predtym s pc nic nebolo, tyzden som bol v nemocnici, dojdem domov zapnem pc a isiel....po chvili sekol, nerobil som ziadne operacie(zapnuty bol iba WMplayer) a tak som ho resetol....po par sekundach od resetu sa cely kompletne vypol a dalej nesiel zapnut...prud do nho isiel ale nic sa nestalo, na monitore sa nic nezobrazilo a ten ani nereagoval...skusal som vybrat grafku aj znova zapajat kable atd ale nic aj od prachu som to utrel(hoci to nema vplyv na chod pc ale aj tak), tak teda ja som uz v koncoch a naozaj netusim kde moze byt problem, prosim pomozte

intel core 2 duo 2,8 ghz ati radeon HD 4850 3 GB DDRII
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Môžeš vybrať aj pamäť , aj bez nej by mal bios nabehnúť.Aj ja som mal jeden pipad pri zapnutí PC a bol som presvedčený , že chyba je v doske , nechcel som pripustiť , že procesor Dual Core môže byť vadný , ale bol.Chyba sa predtým prejavovala tak , že PC zamrzal a niekedy nenabehol na prvykrát.
Naposledy upravil Vlado40 : 30.03.10 at 09:51
0 0
Silvermoon Silvermoon

Silvermoon je offline (nepripojený) Silvermoon

Ramky som dal prec a stale to iste to robi cize uz mi ostavaju iba 3 moznosti....grafka procak alebo zdroj...bez procaku by sa bios zapol? asi nie ze?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Bez procesora nezapneš nič.Ak grafiku vyberieš a PC zapne ,myslím to že sa roztočí zdroj ,tak potom grafika.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Silvermoon Pozri príspevok
Ramky som dal prec a stale to iste to robi cize uz mi ostavaju iba 3 moznosti....grafka procak alebo zdroj...bez procaku by sa bios zapol? asi nie ze?
Kľudne vyber grafiku. Nechaj len zdroj, ZD a CPU. Takáto zostava by mala aspoň nabehnúť a zapípať. AK máš on-board VGA, tak na ten môžeš pripojiť monitor.

Ak to nič neurobí, tak problém bude asi v CPU (ak si si istý, že zdroj je v poriadku - môžeš ho premerať voltmetrom - všetky vetvy).
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zdroj si môžeš skúsiť zapnúť aj sám.

Odpoj všetky koncovky zdroja od základnej dosky.Nechaj pripojenú k zdroji aspoň min.DVD mechaniku, ja pripájam starší HDD, kvôli nejakej záťaží zdroja.

Na najširšej koncovke od zdroja 20 pin je iba jeden zelený vodič.Vedľa neho sú čierne , tie sú zem.Spoj ten zelený vodič s jedným čiernym napr.po ľavej alebo pravej strane od zeleného vodiča.Ak bude zelený vodič spojený s čiernym , tak sa zdroj rozbehne .Po odpojení vodičov vypne.To isté robí aj základná doska.Akurát , ža teraz neprebehne test zdroj -matičná doska , zdroj nedostane impulz od matičnej dosky , alebo naopak ,aby bežal stále ,a preto sa po odpojení vodičov vypne.
Naposledy upravil Vlado40 : 30.03.10 at 10:56
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcem zakladať novú tému.
Rada by som Vás poprosila, či by mi niekto mohol vysvetliť, čo znamená na mojej gmailovej adrese nasledovné. Vzniklo mi to dnes v noci.
Pri prihlásení v priestore medzi menom používateľa a heslom mám -
ex: pat@example.com. Nejde to odstrániť. Stretol sa s tým niekto?
Ďakujem.
A mám pocit, že mi ide oveľa pomalšie PC.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

korela Pozri príspevok
Nechcem zakladať novú tému.
Rada by som Vás poprosila, či by mi niekto mohol vysvetliť, čo znamená na mojej gmailovej adrese nasledovné. Vzniklo mi to dnes v noci.
Pri prihlásení v priestore medzi menom používateľa a heslom mám -
ex: pat@example.com. Nejde to odstrániť. Stretol sa s tým niekto?
Ďakujem.
A mám pocit, že mi ide oveľa pomalšie PC.
Mne to isté nabehla asi pred 3. dňami, tiež si nad tým lámem hlavu...
1 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

..a prečo si lámete hlavu?..ved je to vlastne vysvetlivka čo tam máte NAPRÍKLAD napísať:-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Po vložení textu do googla mi vyšlo, že to je možnosť po prihlásení sa - služba na propagovanie podnikania. Neprikladám link, pretože mi to hneď vyhodilo aj moju adresu .
To naše súkromie...
0 0
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

Nato, aby sa pc aspoň roztočil, tak musí byť v poriadku zdroj, ale aj processor. Ale aj keď je procesor pokazený, tak mala by matíčná doska zaznamenať prietok elektrického prúdu a pri stlačení tlačítka štart by sa mala aspoň myknúť vrtuľka na chladiči. Podľa mňa to bude zdroj. Skúšal si napájanie aj v inej zástrčke? Já len, či náhodou nevznikol problém práve tam, a niektorý s kontaktov zástrčky sa neodpojil. Je to málo pravdepodobné, ale nie nemožné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať