Zavrieť

Porady

Ako sa zbavit starych posteli?

Vie mi niekto poradit,co urobit so starsim nabytkom,resp.valandami,ktore su vcelku zachovale?Mozem ich dat ku kontajneru,alebo je nutne ich rozobrat na mensie casti?Je predpoklad,ze si to niekto len tak zoberie,ked to bude pri kontajneri?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    val007 Pozri príspevok
    No ak bývaš v činžáku, tak skús ten izerát alebo by ste to mali odviesť do zberného dvora. Treba zavolať do najbližšieho mesta alebo tam, kde Vám odvážajú smeti, popýtať sa. My to máme tak, že to môžme odviesť do zberného dvora a zadarmo to tam nechať, no musíš si zabezpečiť odvoz. Ak to necháš pri kontajnery a voláka dobrá duša ťa uvidí, môže zavolať mestských plicajtov a potom ťa to vyjde drahšie ako len ten odvoz. No možno u Vás takéto veci susedia nerobia.
    Zaleží od konkretneho mesta a jeho Technických služieb.

    V našom meste možno pri kontajneroch vyložiť hocičo, nie su za to žiadne sankcie.
    V určený deň /stredu/, chodí auto a odváža tento nadrozmerný odpad.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja by som dal inzerat , že darujem za odvoz.

    Inak by som to rozobral na jednotlive dosky, a bud ich na niečo použil alebo popalil v ohni na kurenie.

    Dávať ich v celku ku kontajnerom bude mať za následok,že trvale opalení spoluobčania ich tam na mieste rozlámu a ostane tam hromada smetí a neporiadku.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ak bývaš v činžáku, tak skús ten izerát alebo by ste to mali odviesť do zberného dvora. Treba zavolať do najbližšieho mesta alebo tam, kde Vám odvážajú smeti, popýtať sa. My to máme tak, že to môžme odviesť do zberného dvora a zadarmo to tam nechať, no musíš si zabezpečiť odvoz. Ak to necháš pri kontajnery a voláka dobrá duša ťa uvidí, môže zavolať mestských plicajtov a potom ťa to vyjde drahšie ako len ten odvoz. No možno u Vás takéto veci susedia nerobia.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Skús sa zaregistrovať na bazos.sk, my sme sa tam zbavili rýchlo starých vecí, daruj veci za odvoz.

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Tiež by som skúsila predaj, moja mamina takto predala starú spálňu, ktorú som ja osobne už považovala za nepredateľnú. A ešte že akí boli mladí radi, že konečne budú mať vlastnú spálňu.

    Kamarátka sa pre zmenu potrebovala zbaviť válendy, položila ju ku kontajnerom a vraj do hodiny bola preč .... Ja by som však radšej skúsila ten predaj, resp. za odvoz, aby Ťa naozaj niekto "dobrosrdečný" nenahlásil.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Ak sa nepodari postel darovat, ci predat, treba ju odviezt do zberneho dvora, kazda obec aj mesto taky má a bezotplatne preberie "odpad". Urcite nie rozoberat a spalovat, co potom s emisiami?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Bóóóóže, Juro, ona sa o makroekonomiku nezaujíma, potrebuje sa zbaviť svojho mikroekonomického dubiózneho majetku.
    Naposledy upravil Rozalka : 28.03.10 at 17:29 Dôvod: oprava preklepu

    axbx je offline (nepripojený) axbx

    axbx
    V prvom rade ponuknut do miestnych novin, pripadne na inzerat za odvoz mozno dat aj pripadne foto,potom rozobrat a zakurit s tymm pripadne rozobrat a zaniest do velkoobjemoveho kontajnera (aj matrace) tam vyhodit

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    ubka Pozri príspevok
    co potom s emisiami?
    Emisie si môžeš kúpiť, ak nevieš kde tak sa spýtaj, poradíme. Sú toho plné médiá. My na likvidáciu máme čiernych spoluobčanov.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ešte ste nespomenuli túto možnosť: rozsekať/rozpíliť na milión maličkých kúskov, a tie potom postupne vyhadzovať s domovým odpadom.

    Alebo: keď je to v paneláku, tak umiestniť nepotrebnú posteľ alebo nábytok do spoločných priestorov, do pridelenej miestnosti. Ak sa miestnosť časom naplní, stačí sa presťahovať a je po probléme. U nás to tak robia tuším všetci. Potom to vypratávanie platíme z fondu opráv .

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Predstav si trápia...:-)) co budu nase vnúčata dýchať? kto bude na nas robit?
    ..alebo si mal na mysli predane emisie :-)))?? ja mozno tiež.!

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    no,keby som som zila na Slovensku,nemala by som s tym nejmensi problem.ved moznosti uz tu bolo pospominanych......aj.u nas doma mame tiez napriklad pri obecnom urade taky zberny dvor,ale viem ze ludia prehadzuju vselico cez plot aj po tme-takze neviem ci neberu vsetko,alebo preco to ti ludia robia.....
    tu v rakusku je to ine-za kazdy vyhodeny kusticek niecoho musime platit :papier,smeti a plasty sa sice platia doma postovou poukazkou a priebezne to vyvazaju ako aj u nas,ale taketo nadrozmerne odpadky si kazdy musi vyviest sam do zberneho dvora a pekne za prijem odpadu zacvakat.
    takze vyuzi to,ze mas milion moznosti.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    braxator Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit,co urobit so starsim nabytkom,resp.valandami,ktore su vcelku zachovale?Mozem ich dat ku kontajneru,alebo je nutne ich rozobrat na mensie casti?Je predpoklad,ze si to niekto len tak zoberie,ked to bude pri kontajneri?
    Skus napisat inzerat, vela ludi chce postel na chatu a este aj na tom zarobis alebo za odvoz darujes a mas po probleme

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ubka Pozri príspevok
    Ak sa nepodari postel darovat, ci predat, treba ju odviezt do zberneho dvora, kazda obec aj mesto taky má a bezotplatne preberie "odpad". Urcite nie rozoberat a spalovat, co potom s emisiami?
    ...emisie ?????

    Neblázni , toto Ťa trápi ...

    A tieto " nesmrdia "...???

    http://news.google.com/news?hl=sk&cl...ed=0CBAQsQQwAA

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Rozalka Pozri príspevok
    Bóóóóže, Juro, ona sa o makroekonomiku nezaujíma, potrebuje zbaviť svojho mikroekonomického dubiózneho majetku.
    ...ale šak viem , no nie ...????

    Ale keď sa tu toľko rozpisuje o ničom ....básnik by povedal ..." Balada o h...e

    Drbnem ku kontajneru , odveziem do zberného dvora , spálim v kachliach , peci alebo krbe ...neriešim zvyšok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.