Zavrieť

Porady

OČR s dieťaťom manželky - bez adopcie

Prosím o radu...
Som druhý raz vydatá a s prvým mužom mám dve deti.
V sociálnej poisťovni mi poradili, že na OČR s mojím dieťaťom môže ísť môj terajší manžel, pretože má deti v náhradnej starostlivosti.
Potom si to asi rozmysleli, pretože mu teraz odmietajú vyplatiť OČR, pretože si deti neosvojil.
Prosím o radu, ako to stojí v zákone, manžel má teraz problém, ako doriešiť v práci to, že bol doma.

Tiež som bola minulý rok 2 mesiace nezamestnaná a terajší manžel predložil mzdárke doklady - rozhodnutie súdu, že sú deti zverené do mojej starostlivosti a náš sobášny list. Malo ísť o ten istý dôvod nárokovania daňového bonusu - žije s deťmi v spoločnej domácnosti a má ich v náhradnej starostlivosti. Bonus mu vyplatili a teraz mu ho chcú strhnúť, ak nezdokladuje ich osvojenie...

Paradox je, že zo sociálnej poisťovne nemám žiadne oficiálne vyjadrenie, len telefonát manželovi a odkaz od mzdárky

Prosím, poraďte, ako je vlastne postavený zákon..
Ďakujem vopred
Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

sú na takéto prípady OČR na dieťa manžela,manželky iné tlačivá, nakolko na tej OČR nie je možnosť zaškrtnúť že dieťa manželky ale len .ktorý je mojím dieťatom,manželom,manželkou,rodičom,rodičom manžela,rodičom manželky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať