Zavrieť

Porady

VZ nerozhodlo o strate

Mám pocit, že som sa s tým už na stránke Porady stretla, ale nemôžem to nájsť.
Čo urobiť so stratou na 431 z roku 2008 pokiaľ VZ nezasadlo a nerozhodlo - a ani nezasadne a nerozhodne (dodatočne)... nekomunikovanie spoločníkov a pod. Je len v záujme konateľa, aby bolo odovzdané DP. Ako to účtovne vyriešiť? Kam so stratou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Postupy účtovania v PÚ

    § 7
    Otvorenie účtovných kníh

    (4) Stav účtu 431 - Výsledok hospodárenia v schvaľovaní sa účtuje
    a) podľa rozhodnutia príslušného orgánu účtovnej jednotky, ak ide o účtovný zisk, zaúčtovaním v prospech príslušných účtov účtovej skupiny 41 – Základné imanie a kapitálové fondy, 42 - Fondy tvorené zo zisku a prevedené výsledky hospodárenia a v prospech účtu 364 - Záväzky voči spoločníkom a členom pri rozdeľovaní zisku, alebo v prospech ďalších účtov v súlade s osobitnými predpismi alebo na základe rozhodnutia príslušného orgánu; ak príslušný orgán účtovnej jednotky do konca účtovného obdobia nerozhodol o rozdelení zisku, možno tento zisk alebo jeho časť účtovať na účte 428 – Nerozdelený zisk minulých rokov,
    b) podľa rozhodnutia príslušného orgánu účtovnej jednotky, ak ide o účtovnú stratu, zaúčtovaním na ťarchu príslušných účtov účtovej skupiny 41 – Základné imanie a kapitálové fondy, 42 - Fondy tvorené zo zisku a prevedené výsledky hospodárenia a na ťarchu účtu 354 - Pohľadávky voči spoločníkom a členom pri úhrade straty alebo na ťarchu ďalších účtov na základe rozhodnutia príslušného orgánu;
    ak príslušný orgán účtovnej jednotky do konca účtovného obdobia nerozhodol o vyrovnaní straty, možno túto stratu alebo jej časť účtovať na účte 429 – Neuhradená strata minulých rokov,

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dalilada Pozri príspevok
    Mám pocit, že som sa s tým už na stránke Porady stretla, ale nemôžem to nájsť.
    Čo urobiť so stratou na 431 z roku 2008 pokiaľ VZ nezasadlo a nerozhodlo - a ani nezasadne a nerozhodne (dodatočne)... nekomunikovanie spoločníkov a pod. Je len v záujme konateľa, aby bolo odovzdané DP. Ako to účtovne vyriešiť? Kam so stratou?
    Stalo sa mi to; po konzultácii s konateľom som preúčtovala stratu na 429 a účtovný doklad som mu dala podpísať s tým že: súhlasím a schvaľujem.
    Viac sa urobiť nedalo.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    aj keby nesúhlasil, musí sa to preúčtovať (kam inam ako na neuhradenú stratu minulých rokov ), účet 431 nemôže mať zostatok k 31.12..

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ako preúčtujem výsledoik hospodárenia 431 za rok 2009 na účet 428 myslím konrétny zápis?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    timejka200 Pozri príspevok
    ako preúčtujem výsledoik hospodárenia 431 za rok 2009 na účet 428 myslím konrétny zápis?

    tak ako píšeš 431/428

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ked som účtovala 431/428 tam sa mi z dvojnásobila 431 ka. je to tak dobre? my sme rozpočtová organizácia

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    timejka200 Pozri príspevok
    ked som účtovala 431/428 tam sa mi z dvojnásobila 431 ka. je to tak dobre? my sme rozpočtová organizácia

    aha, nevedela som,že ste rozpočtová org. prepáč,ak som Ťa mylne zaviedla.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    timejka200 Pozri príspevok
    a nevieš ako to zaúčtujem správne? ved to by malo byť tak isto nie?
    Myslím si,že áno. Ale keď Ti "zdupľuje" účet 431, tak neviem,či to nemá byť opačne.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    myslíš že 428/431 tak skúsim tak zajtra a to sa mi vlastne má vynulovať účet 431 a má to prejsť na 428-čku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.