Zavrieť

Porady

Najom bytu so zaloznym pravom

Zdravim. Nasli sme si s par ludmi skvely byt na prenajom, ideme podpisovat zmluvu. Z naj.zmluvy vyplyva ze na byt je zalozne pravo (co som si overil na katastri - "Záložné právo pod 5,37 na byt č.X/prízemie v prospech Všeobecná úverová banka, a.s., Mlynské nivy 1, Bratislava, IČO: 31320155, podľa V-XXX/05 zo dňa XX.XX.2005.").

Moja otazka je, co by sa stalo keby majitel nesplacal uver a banka si zal.pravo uplatnila? Toto nie je v zmluve osetrene, a nemam prilis casu studovat zal.pravo kedze vyjadrit sa musim asap.

Napadlo ma ze by sa mohol k zmluve spracovat dodatok ze nas bude majitel bezodkladne informovat o akychkolvek omeskaniach danych platieb?

Je mi jasne ze banka nezoberie byt kvoli malemu omeskaniu platby a snazi sa to riesit, otazka znie, ci sa o tom my, ako najomnici dozvieme. Nechcel by som to nechavat na dobrej voli majitela ze nas bude informovat.

Dakujem za vase rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    vsetky veci ktore mas zaujem mat podchytene, je potrebne zapracovat do najomnej zmluvy.tento vztah upravuje obcianske pravo a tam vsetko, co nevylucuje zakon, mozete riesit zmluvne.zalezi na vas dvoch ako rovnocennych partneroch.
    takze si daj do zmluvy podmienku, ze ta musi informovat, ale nezabudni na sankciu v pripade nesplnenia.napr.2-3 platby najmu, nahrada nakladov na stahovanie, alebo podobne.mozno by bolo dobre konkretne vymedzit v akom stadiu problemov s bankou chces byt informovany.
    Naposledy upravil finis : 30.03.10 at 09:47
    Tiez som to tak nejak chcel riesit... zatial som naformuloval nieco taketo: "Prenajimatel sa zavazuje najneskor do 10 dni od podpisu zmluvy informovat najomcu o akychkolvek sucasnych ci minulych omeskaniach a komplikaciach pri splacani uveru, ktoreho zabezpekou je predmet najmu. Prenajimatel sa sucasne zavazuje bezodkladne informovat najomcu o pripadnych omeskaniach ci inych komplikaciach pri splacani tohotu uveru, ktore vzniknu pocas trvania najmu. V pripade, ze tento zavazok nedodrzi a banka si uplatni zalozne pravo na predmet najmu, zavazuje sa prenajimatel vyplatit najomcovi penaznu kompenzaciu vo výške 1 mesačného nájmu"

    Kedze sa nevyznam v tom ako to prebieha s neplatenim hypoteky, radsej som tam hodil vseobecnu formulaciu, ale nemal by to byt problem, ci?

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    problem tam nevidim.vacsinou je vseobecna formulacia vyhodnejsia lebo obsiahne viac.ked moc specifikujes, mozes sa potknut.

    Najom bytu so zaloznym pravom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.