Zavrieť

Porady

ist na sud s leasingovou spolocnostou??

dobry den, moj problem spociva v tom, ze som predcasne ukoncil dobu najmu a auto odovzdal spat leasingovej spolocnosti (LS)z dovodu nedostatku financii...kedze som nevedel ako postupovat zavolal som priamo LS..a tam mi bolo odporucane vozidlo odovzdat s tym ze nebudem mat voci nim ziadne zavazky...auto sa preda na drazbe...a mozem byt este aj ziskovy...realita je ze mi 4 mesiace nato prisla faktura s nedoplatkom 6000 eur..ma niekto podobnu skusenost??? konkretne by som chcel vediet ci je mozne riesit to sudnou cestou ak som ziadne vseobecne obchodne podmienky nepodpisal...podpisal ich iba prvy majitel, po ktorom som leasing preberal...dnes som volal LS a pokusali sa najst obchodne podmienky ale s mojim podpisom nic nenasli...ich chybou pri preberani leasingu k podpisu nedoslo...podpisoval som iba prebratie leasingu...a obchodne podmienky mali byt neoddelitelnou sucastou...mozem s tym na sude obstat??? za skoru odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bentleey Pozri príspevok
    dobry den, moj problem spociva v tom, ze som predcasne ukoncil dobu najmu a auto odovzdal spat leasingovej spolocnosti (LS)z dovodu nedostatku financii...kedze som nevedel ako postupovat zavolal som priamo LS..a tam mi bolo odporucane vozidlo odovzdat s tym ze nebudem mat voci nim ziadne zavazky...auto sa preda na drazbe...a mozem byt este aj ziskovy...realita je ze mi 4 mesiace nato prisla faktura s nedoplatkom 6000 eur..ma niekto podobnu skusenost??? konkretne by som chcel vediet ci je mozne riesit to sudnou cestou ak som ziadne vseobecne obchodne podmienky nepodpisal...podpisal ich iba prvy majitel, po ktorom som leasing preberal...dnes som volal LS a pokusali sa najst obchodne podmienky ale s mojim podpisom nic nenasli...ich chybou pri preberani leasingu k podpisu nedoslo...podpisoval som iba prebratie leasingu...a obchodne podmienky mali byt neoddelitelnou sucastou...mozem s tym na sude obstat??? za skoru odpoved dakujem.
    Pochybujem,že by si na súde uspel-keď si preberal leasing,tak tam je v tých podmienkach(resp. v zmluve) určite uvedené, že súhlasíš so všetkými podmienkami leasingu,ktoré mal predchádzajúci nájomca a čo sa týka tých obchodných podmienok.ver tomu,že keby si to dal na súd,tak by sa tie "stratené" obchodné podmienky veľmi rýchlo našli...A navyše- leasingovka má určite dosť dobrého právnika, aby tvoju žalobu zamietli- moj názor...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bentleey Pozri príspevok
    dobry den, moj problem spociva v tom, ze som predcasne ukoncil dobu najmu a auto odovzdal spat leasingovej spolocnosti (LS)z dovodu nedostatku financii...kedze som nevedel ako postupovat zavolal som priamo LS..a tam mi bolo odporucane vozidlo odovzdat s tym ze nebudem mat voci nim ziadne zavazky...auto sa preda na drazbe...a mozem byt este aj ziskovy...realita je ze mi 4 mesiace nato prisla faktura s nedoplatkom 6000 eur..ma niekto podobnu skusenost??? konkretne by som chcel vediet ci je mozne riesit to sudnou cestou ak som ziadne vseobecne obchodne podmienky nepodpisal...podpisal ich iba prvy majitel, po ktorom som leasing preberal...dnes som volal LS a pokusali sa najst obchodne podmienky ale s mojim podpisom nic nenasli...ich chybou pri preberani leasingu k podpisu nedoslo...podpisoval som iba prebratie leasingu...a obchodne podmienky mali byt neoddelitelnou sucastou...mozem s tym na sude obstat??? za skoru odpoved dakujem.
    Treba si prečítať riadne v klude a viac krát obchodné podmienky. Neprenáhlite sa .

    bentleey je offline (nepripojený) bentleey

    bentleey
    problem je, ze som ziadne obchodne podmienky neobdrzal...jedine co mam je zmluva o prebrati leasingu

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Prebratim leasingu doslo k postupeniu prav a povinnosti vyplyvajucich zo zmluvneho vztahu. Tj. ty si nastupil do existujuceho pravneho vztahu a si viazany tymto vztahom. Tj. ak to ze bol oboznameny s VOP podpisal prvy majitel, tak ste tym viazany aj VY.
    Na sude neuspejete.

    ist na sud s leasingovou spolocnostou??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.