Zavrieť

Porady

Ako donutit Excel netlacit prazdne strany

Zdravim,

mam jeden zosit v ktorom je 3000 riadkov, pouzivam automaticky filter aby sa mi zobrazovalo len to co v ten den potrebujem.

V zosite je nastavena oblast tlace a mam tam zadefinovane konce niektorych stran rucne.

Ked vyfiltrujem co potrebujem tak mi v zosite vsetko ukazuje dobre aj konce stran ale ked dam tlacit tak mi medzi stranami z udajmi tlaci aj prazdne strany.

Viem nejak spravit aby excel tieto prazdne strany netlacil bez toho aby som musel rucne pred tlacou zadavat ktore strany chcem tlacit?

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Základný nápad (filter) je výborný,
    má to jeden háčik, pevné zlomy strán platia aj pre skryté riadky.

    Takže po filtrovaní treba najskôr resetnúť všetky pevné zlomy strán
    a potom nastaviť nanovo tam kde začína nadpis "DODACÍ LIST"

    Napr. takto: (spustiť makro - ALT+F8)

    Code:
    Sub RemoveFilteredPageBreak()
    '
    ' Makro zaznamenané 23.3.2010 , autor  PaloPa pc-prog.sk
    Dim xRng As Range, c As Range, x
    
       x = Sheets("Sheet1").Range("D65536").End(xlUp).Offset(1, 0).Address
       Set xRng = Range("D1:" & Replace(x, "$", "", 1, -1, 1))
        
    Application.ScreenUpdating = False
    
    ActiveSheet.ResetAllPageBreaks
    For Each c In xRng
    
        If (c.Value = "CELKOM S DPH") Then
            If (c.Offset(0, 1).Value <> 0) Then
                ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=c.Offset(1, 0)
            End If
        End If
    Next c
        
    Application.ScreenUpdating = True
    End Sub
    Je i iný pohľad na vec, ako zabezpečiť vyber nenulových hodnôt,
    a to tak, že sa automaticky prekopíruje riadok kde je nenulový počet na susedný list.

    Celá problematika je vysvetlená (i s príkladom) tu:
    http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=148#p298

    Palo
    Naposledy upravil PaloPa : 01.04.10 at 20:14

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    2009 Pozri príspevok
    Ak chceš ušetriť papier môžem Ti dať dosť primitívnu radu.. Stlač CTRL a postupne sa posúvaj po všetkých 3 dodacích listoch. Aby si mal vysvietená iba tie bunky, ktoré chceš tlačiť. Potom daj súbor - oblasť tlače - nastaviť oblasť tlače.
    Nemusí ani oblasť tlače nastavovať. Stačí, keď si podľa teba cez CTRL vyberie bunky, ktoré chce tlačiť (po aktivácii filtra) a dá tlačiť. V dialógovom okne pre tlač stačí nastaviť Čo tlačiť - Výber.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Nuž ja som si to vyskúšala. Pokiaľ mi v niektorých riadkoch text presahuje cez okraj stránky ale filtrom ich nevyberiem ide to vytlačiť v pohode.

    puni je offline (nepripojený) puni

    puni
    asi som to nenapisal moc zrozumitelne takze radsej prikladam ukazkovy subor .

    ked si v stlpci F vyfiltrujem podla X polozky ktore mam na ten den a dam to tlacit tak mi vyleze 7 stran ale iba 3 obsahuju nejaky text.

    Ide nejak spravit to aby mi tie 4 prazdne netlacilo?

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Pozrela som na ten súbor. Problém vidím v zlome strán. Ja som Ti ich v ukážke poposúvala takže Ti to bude tlačiť prvú prázdnu a ostatné za sebou ale nie je to riešenie. Počkaj na niekoho múdrejšieho.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ak chceš ušetriť papier môžem Ti dať dosť primitívnu radu.. Stlač CTRL a postupne sa posúvaj po všetkých 3 dodacích listoch. Aby si mal vysvietená iba tie bunky, ktoré chceš tlačiť. Potom daj súbor - oblasť tlače - nastaviť oblasť tlače.

    puni je offline (nepripojený) puni

    puni
    problem je v tom ze mam takto 3 listy a tlacim vsetky 3 listy kazdy po 3 kopie cez tlacitko z makrom naraz

    ono to neni az taky problem ale ked tlaci 150 stran a z toho je len napr. 10 zaplnenych a tie su niekde na konci tak to chvilu trva kym vyleze 100 prazdnych listov

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Choď do nástroje – makra a daj spustiť makro. Asi si to chcel takto.

    puni je offline (nepripojený) puni

    puni
    2009 Pozri príspevok
    Choď do nástroje – makra a daj spustiť makro. Asi si to chcel takto.
    toto mi nepomoze lebo tam je v makre zadana oblast tlace len na tie tri ktore maju nejake polozky teraz, na druhy den ked ten odberatel nic nebude brat a iny bude brat nejaky tovar tak mi ho nevytlaci.
    tam je problem v tom ze mam 20 odberatelov a nemaju pravidelne kazdy den odber takze v den kedy nic nebere mi to necha prazdny list

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    OT
    Keď čítam takéto problémy, tak ma napadá len jediná vec. To sú úlohy pre databázy a nie pre Excel. Ten je určený na "zložité" výpočty.

    dudlo je offline (nepripojený) dudlo

    dudlo
    a keby si si tie prazdne strany vymazal (delete) ?Alebo pri zadavani tlace dal rozsah od do a vynechal prazdne strany....

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    puni Pozri príspevok
    toto mi nepomoze lebo tam je v makre zadana oblast tlace len na tie tri ktore maju nejake polozky teraz, na druhy den ked ten odberatel nic nebude brat a iny bude brat nejaky tovar tak mi ho nevytlaci.
    tam je problem v tom ze mam 20 odberatelov a nemaju pravidelne kazdy den odber takze v den kedy nic nebere mi to necha prazdny list
    Aha. Spravila som to makro natvrdo. Potrebujem sa odvolávať na X. Teraz som bohužial na otcovom staručkom PC a on tu nemá excel. Pokiaľ Ti niekto dozajtra rána neporadí pozriem sa na to ešte raz. Makro zhládne to čo chceš neboj sa. Hi dám si uzlík na vreckovku aby som nezabudla. Evika

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    puni Pozri príspevok
    dakujem budem ti vdacny ked mi to pomozes vyriesit
    Problém je v nastavení zlomu strán. Musíš to mať tak nastavené aby Ti to tlačilo každý dodací list na novú stránku.
    V prílohe sa nachádza MakroFinal. Neprikladám ho tam pre Teba lebo to makro sa správa presne tak ako keď si zadáš filter a tlač oblasti od stĺpca A po E. Zaujíma ma či toto vie niekto poriešiť v makre. Pre mňa je bohužiaľ excel iba koncový nástroj.

    Problém máš tu:
    puni Pozri príspevok
    V zosite je nastavena oblast tlace a mam tam zadefinovane konce niektorych stran rucne.
    Naposledy upravil 2009 : 01.04.10 at 09:28

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ak máš iba 20 odberateľov je riešenie aj moja odpoveď č.5. Zatiaľ kým Ti niekto neporadí. Aj mňa zaujíma ako toto poriešiť.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    PaloPa Pozri príspevok
    Celá problematika je vysvetlená (i s príkladom) tu:
    http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=148#p298

    Palo

    Ďakujem Ti veľmi pekne. Zatiaľ Ti dávam bod iba za link na fórum ktoré mňa osobne zaujalo a bude mi v budúcnosti prospešné. Tvoje riešenie si budem môcť pozrieť až v utorok nakoľko som u otca a jeho PC už dosluhuje .

    puni je offline (nepripojený) puni

    puni
    PaloPa Pozri príspevok
    Základný nápad (filter) je výborný,
    má to jeden háčik, pevné zlomy strán platia aj pre skryté riadky.

    Takže po filtrovaní treba najskôr resetnúť všetky pevné zlomy strán
    a potom nastaviť nanovo tam kde začína nadpis "DODACÍ LIST"

    Napr. takto: (spustiť makro - ALT+F8)

    Palo

    Dakujem za toto makro, funguje to uplne perfektne. Konecne som sa sem dostal po tyzdni mimo a maximalne si ma potesil. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.