Zavrieť

Porady

ESS - hláška blokovania URL

V pravidelných intervaloch mi vypisuje Eset Smart Security, že zablokoval URL: safarel.com/oms.php na IP 216.240.157.88:80.
Neviem nájsť zdroj, ktorý sa snaží o komunikáciu, aj nete som nenašiel nič významnejšie. Má s tým niekto skúsenosť?
Naposledy upravil Dav : 05.04.10 at 19:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Toto isté aj mne robilo...preinštaloval som windows, a už mi to nenaskakuje... ale ten windows som len kôli tomu nepreinštalovával, preinštalovával som ho aj kôli iným veciam...a tá hláška naskakuje asi preto, lebo niekto cez eset sa chce dostat niekomu do pc.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Skus utilitku TCPview alebo v prikazovom riadku
    Code:
    netstat -b
    ...zobrazi to aktivne sietove konekcie a parameter -b hovori, ze to ukaze aj proces ktory komunikuje. TCPview ma aj pekne graficke prostredie

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vďaka TomasHC za ochotu, skúsim i túto utilitu.
    Pravda je, že včera ani ESS a Trojan Remover nič nenašiel; dnes cca pred pol hodinou sa aktualizovala databáza ESS a našlo variant infiltrácie vo Win\Sys32 - súbor sshnas21.dll, s dátumom umiestnenia, od kedy mi to začalo robiť. Súbor je odstránený, zatiaľ žiadna aktivita (aby som to nezakríkol).

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Az chces silou mocou si zobrazit tuto stranku tak si vypni ESS a kukni stranku ... ale stranka bola zablokova pretoze Stránka sa nachádza na zozname stránok s potenciálne nebezpečným
    obsahom.

    Razitko je offline (nepripojený) Razitko

    Razitko
    Práve preto by som ESS nevypínal, ak by som tam veľmi chcel ísť, tak tú adresu odstrániť v ESS zo zoznamu blokovaných, prípadne dočasne vypnúť firewall, ale antivir a antispyware nechať zapnutý.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Razitko Pozri príspevok
    Práve preto by som ESS nevypínal, ak by som tam veľmi chcel ísť, tak tú adresu odstrániť v ESS zo zoznamu blokovaných, prípadne dočasne vypnúť firewall, ale antivir a antispyware nechať zapnutý.
    Lol ... ta adresa je zadana v databaze nebezpecnych stranok na serveri spolocnosti eset a nie v nataveniach tvojho ESS a ze docasne vypnes FW ti akoze ako ma pomoct ? ked potom antivir nechas zapnuty ? nrozumiem tomu co ches tymto docielit co si napisal...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    sfinks Pozri príspevok
    Az chces silou mocou si zobrazit tuto stranku tak si vypni ESS a kukni stranku ...
    ... o ničom podobnom som nepísal.
    Chcel som zistiť, ktorý súbor sa chce bez môjho vedomia pripojiť k danej stránke. A to je podstatný rozdiel. Ale ako som písal, našiel som ho.

    ESS - hláška blokovania URL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.