Zavrieť

Porady

zabudnutý doklad

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať podnikateľ - našiel jeho vystavenú fa za 250,- Eur - robí si fa sám v exceli a nie všetky má očíslované za sebou a stalo sa že mal aj rovnaké čísla rozdielnym odberateľom. Má urobiť opravné daňové priznanie, alebo od akej sumy sa podáva bonzáčik. Je to veľký problém?
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
vikuš Pozri príspevok
riadok 107 - daň znížená o daňový bonus z r. 93 v riadnom som mala 853,92 a v DDP 852,82 - mám tam uviesť 853,92 ?

riadok 108 - rozdiel dane 1,1

riadok 109 v riadnom vyšla daň po orátaní zrazeného preddavku 38,06 v DDP 36,96 - tam nemám uvádzať nič nie, ak nie je vyšší ako 3,31

riadok 110 - sem mám niečo uviesť?

riadok 111 - daňový bonus - nič

riadok 112 - rozdiel súm daňového bonusu

poradite mi prosím vás.
r.107 = 853,92 €
r.108 = 1,10 €
nič iné nevypĺňate
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vikuš Pozri príspevok
Dobrý deň, chem sa ešte spýtať - mám hotové DDP - rozdiel medzi riadnym a DDP je o 1,1 Eur menej - čiže viac bolo zaplatené, ale mám niečo vpísať do oddielu XI. Rozdiely DDP?, spomína sa tam daňový bonus, alebo rozpíšem rozdiely v kolónke pomocné výpočty?
Ak je daňová povinnosť nižšia nemusíš podávať dodatočné daňové priznanie.
§39 ods.3) zákona 511/1992
Naposledy upravil marjankaj : 22.04.10 at 14:39
1 0
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

Ďakujem veľmi pekne, a daňová povinnosť je nižšia, ale účtovníčka opravovala rok 2008, aj keď veľa vecí nechala tak a zle, ale menili sa konečné zostatky banky a pokladne, takže ja som upravovala počiatočné stavy v roku 2009 a zároveň podnikateľ našiel jednu jeho vystavenú fa - a preto musím podať DDP, nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vikuš Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, a daňová povinnosť je nižšia, ale účtovníčka opravovala rok 2008, aj keď veľa vecí nechala tak a zle, ale menili sa konečné zostatky banky a pokladne, takže ja som upravovala počiatočné stavy v roku 2009 a zároveň podnikateľ našiel jednu jeho vystavenú fa - a preto musím podať DDP, nie?
Ak bola uhradená a o úhrade sa neúčtovalo , tak áno DDP + výkazy.
Ak len chýbala v evidencii pohľadávok , čo by znamenalo navýšenie zostatku pohľadávok k 31.12. , tak robíte len Výkazy o MaZ.
0 0
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

Ďakujem vám.
0 0