Zavrieť

Porady

porod a umele oplodnenie si zeny po 40-ke platia same??podla akeho zakona?

1/ak ma zena viac ako 40 ked rodi si plati vsetko okolo porodu?podla akeho zakona?

2/Vraj narok na preplatenie poistovnou 3 cyklov umeleho oplodnenia skratke{ IVF} ma zena len do 39 rokov.

Prosim mozete mi to objasnit, akym zakonom je to definovane?

......mne to tak pripada,,ze zena v tomto state po 40 skoncila...:{{{{{{{{{{
Naposledy upravil eva.dd : 06.04.10 at 21:33 Dôvod: chyby prekelp
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    eva.dd Pozri príspevok
    1/ak ma zena viac ako 40 ked rodi si plati vsetko okolo porodu?podla akeho zakona?

    2/Vraj narok na preplatenie poistovnou 3 cyklov umeleho oplodnenia skratke{ IVF} ma zena len do 39 rokov.

    Prosim mozete mi to objasnit, akym zakonom je to definovane?

    ......mne to tak pripada,,ze zena v tomto state po 40 skoncila...:{{{{{{{{{{
    Evka , aj keď som muž ...ale aj tak , veď na to musia byť dvaja ...

    Tak za

    1.Nie do 39 rokov , ale len do 35 .....
    Ako je to s financovaním
    Zdravotné poisťovne v súčasnosti hradia iba tri pokusy o umelé oplodnenie, každý ďalší pokus si pár musí financovať sám. Jeden pokus o umelé oplodnenie sa pohybuje v rozmedzí 15 000 - 30 000 korún, takže snaha bezdetných párov o otehotnenie je pomerne náročná záležitosť. Avšak túžba po dieťati býva spravidla veľmi silná, takže finančná záležitosť nie je až natoľko rozhodujúca. Veková hranica hradenia úkonu umelého oplodnenia poisťovňou u ženy je do 35 rokov.
    http://www.mamicka.sk/article-volba-...plodnenia.html

    2.Pre rodičov túžiacich po dieťati sú však tieto námietky málo relevantné.....

    3.Sú ľudia , ktorým poisťovňa nie je ochotná preplatiť náročnú operáciu v hodnote pár miliónov , nakoľko sú už v staršom veku - nerentabilní pacienti a popritom by im táto operácia aj život zachrániť mohla ...

    4.Vždy je riešenie ....takúto sumu polož ako úplatok a dostaneš z detského domova " normálne " biele dieťa ...nakoľko je jasné , že detí určitého etnika je tam dosť , ale tie zábrany ešte stále existujú ...

    Freyja je offline (nepripojený) Freyja

    Freyja
    Pozrite si prosím rovno zákony a vyhlášky, nie webové články, kde skutočne nie je záruka toho, že informácia je overená -

    Napr. si pozri 777/2004

    Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., podľa nariadenia vlády č. 777/2004 Z. z. uhrádza najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do 39. roku života v týchto prípadoch:

    Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky okrem stavov, ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého prerušenia tehotenstva.
    Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo laparotomicky.
    Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky , laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je následkom umelého prerušenia tehotenstva,
    Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v špecializovanom zdravotníckom zariadení,
    Mužský faktor sterility – azoospermia, astenospermia, ejakulačnédysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo poúrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom,
    Imunologiclé príčiny sterility overené laboratórne,
    Riziko dedičného ochorenia, v dôsledku ktorého nemôžu mať manželia zdravé potomstvo, ktoré je genetikom.
    Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

    BTW. Ja mam 35 a schvalili mi ziadost, doplaca sa zial na lieky a ine vysetrenia okolo toho, ale to by ti presne dali cennik v tom CAR centre, kam by ste s partnerom sli.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    eva.dd Pozri príspevok
    1/ak ma zena viac ako 40 ked rodi si plati vsetko okolo porodu?podla akeho zakona?

    2/Vraj narok na preplatenie poistovnou 3 cyklov umeleho oplodnenia skratke{ IVF} ma zena len do 39 rokov.

    Prosim mozete mi to objasnit, akym zakonom je to definovane?

    ......mne to tak pripada,,ze zena v tomto state po 40 skoncila...:{{{{{{{{{{
    To s tým pôrodom sa mi nezdá. Odkiaľ máš tú informáciu?

    S tým umelým oplodnením je to pravda. Mám v rodine príbuznú, má 38 a už jej nepreplatia umelé oplodnenie. Pred niekoľkými rokmi (mohlo to byť pred jej 35-kou) absolvovala 3 umelé oplodnenia. Ďalšie jej poisťovňa už nepreplatila, preto absolvovala nejaké zákroky, ktoré si už ale hradila sama.

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    za porod po 40tke sa urcite neplati.nechapem preco by sa malo?ved to je hlupost.prepac, nechcem ta urazat, ale je to nepochopitelne pre mna.porod nie je ziadny nadstandard.ved v tomto veku je mozne otehotniet aj prirodzenou cestou a potom co? bolo by to okrem toho aj protiustavne.
    Naposledy upravil finis : 23.04.10 at 13:24

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    eva.dd Pozri príspevok
    o.k. ...tak to ma teda moje muzske okolie kalmalo:}


    Že ty máš nejaký tajný plán / túžbu?

    Pozbieraš role po prarodičoch / predáš strýkovi / necháš sa umelo oplodniť a šup ho do Rakúska.
    PS
    Nechce sa mi to celé rešeršovať.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    eva.dd Pozri príspevok
    Dakujem za ten zakona aj nazory.A ako je to so samotnym porodom?po 40 sa plati?
    V žiadnom prípade sa za pôrod neplati v štatnych nemocniciach, ine je to, ak ide o sukromnu. Platiš v štatnej nemocnici v pripade, ak si vyslovene žiadaš mať nejakeho lekára pri pôrode (pred vyše dvomi rokmi to bolo v BA na Antolskej cca 7.000,-skk), ale ak žena ide rodiť bez vybavovania lekara, tak je jedno či má 20 alebo 50rokov.Poniektoré naše spoluobčianky rodia ako jablone až do neskorého veku a samozrejme zdarma, tak čo, my nie sme z inej planéty....veľa šťastia

    porod a umele oplodnenie si zeny po 40-ke platia same??podla akeho zakona?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.