Zavrieť

Porady

Dohody

Prosím vás, mám možnosť zobrať niekoho na dohodu, ale dohoda o pracovnej činnosti už asi dávno nie je, však? Ako by som to mohla riešiť, aby som ho mohla každý mesiac vyplatiť? Dohoda o vykonaní práce to asi neumožňuje, či áno, bez toho aby som mu každý mesiac robila novú dohodu o vykonaní práce? A treba mi ho prihlásiť do soc.poisťovne a zdravotnej? Myslím si, že nie, ale ak je niečo nové, poraďte mi, prosím vás. On má uzavretý riadny pracovný pomer v jednej spoločnosti, môže mať aj u mňa? Napr. skrátená prac.doba. Chcem ho mať od pondelka, treba mi ísť do soc.poisť. ako dohodár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ak to bude pravidelne sa opakujúca činnosť, dohodu o vykonaní práce by si mu nemala dávať, ale pracovný pomer s kratším pracovným časom - aj keď hodinu denne. Zákonník práce neobmedzuje, koľko pracovných pomerov môže zamestnanec mať.

    didilika je offline (nepripojený) didilika

    didilika
    My mame takychto dohodarov - Dohoda o vykonani prace na preklady . Dohoda je uzavreta napriklad na obdobie od 01.05.2005 do 31.12.2005. V dohode je uvedene financne podmienky - sadzby za stranu prekladu. Kazdy mesiac robime im vyplatu na zaklade predlozeneho prehladu o urobenych prekladoch.
    Dohodara je treba nahlasit do Soc. poistovne a na prihlaske uviest , ze je to dohodar. Po skonceni platnosti Dohody treba ho odhlasit z SP.
    Do zdravotnej nemame povinnost ako organizacia dohodara nahlasit a neodvadzame do fondu zdravotneho poistenia.
    Odvadzame len 0.8% na urazove poistenie do SP.

    Napisala som len ako robime v nasej organizacie.Mozno ma niekdo iny nazor.

    S pozdravom

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Akurát mi došla pošta - mesačník Dane a účtovníctvo a v ňom bola vložená brožúrka presne o dohodách o vykonaní práce. Preddavky na zdr.poisť.neodvádzame akurát pri zamestnancovi zvýraznili :
    "Príjmy je potrebné zúčtovať pri ročnom zúčtovaní poisteného na zdravotné poistenie, ak plynuli poistencom, ktoré boli do 01.09.2005 samoplatiteľmi a od 01.09.2005 osobami, za ktoré platí poistné na verejné zdravotné poistenie štát. Ide o príjmy z dohôd, ak boli v úhrne vyššie ako úhrn minimálnych miezd za každý mesiac rozhodujúceho obdobia do 01.09.2005 a vyššie ako úhrn 1/2 minim.miezd za každý mesiac rozhodujúceho obdobia od 01.09.2005". A poist.soc.poisť. iba úrazové vo výške 0,8%.Treba prihlásiť vopred deň do soc.poisť.na registr.list FO a zaškrknúť "zamestnanec" a nad neho napísať dohoda o vykonaní práce.
    A keďže budem mať dohodára, ktorý má trvalý pracovný pomer u inej spoločnosti, nebude zahŕňať príjmy do zdravotnej poisťovne na ročné zúčtovanie za dohodu.
    Ďakujem za príspevky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.