Zavrieť

Porady

Ako dať dokopy väčší obnos peňazí ?

Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

V skutočnosti som chcel dostať informácie toho typu ako su uverejnené napr.

na www.inzine.sk články v sekcii peniaze, pod nadpisom "Ako bohatnú ľudia ." 1-8.článok

Ale inak ďakujem za všetky príspevky a prejavené sympatie.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No tak hod na plecia ten tovar za milion a hura do danoveho raja.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

skor si myslim, že je treba si poriadne prečítať všetkých 8 článkov, a dobre nad nimi porozmýšľať
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Laco-monter Pozri príspevok
Alebo takto :

Rozmýšľa inak človek, ktorý má mesačný rozpočet 2000 € , ako človek ,ktorý vychádza z rozpočtu 500 € ?

Ak áno, prečo je to tak ?
To bude asi tak, že inak rozmýšľa o daždi človek, ktorý je na púšti bez vody a inak ten, komu voda zobrala dom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zewa Pozri príspevok
zacni robit na seba nie na druhych - podnikaj...ano,je tam aj risk, ale kto neriskuje, nema.
Dovolím si tvrdiť , že medzi podnikaním a podnikaním je rozdiel .A to si dovoľujem povedať , nakoľko podnikám skoro 20 rokov ...... a viac už nebudem radšej komentovať .Čiže podnikanie by Lacovi zrejme nepomohlo .
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..laco keby náhodou prídeš na niečo, o čom nevieme, ale dá sa na tom zbohatnúť rýchlo a lacno, tak nezabudni prihodiť...(zbohatneme, budeme platiť veľké dane a všetci budú spokojní))))))))))))
..a veľmi sa mi páči slovný zvrat ""robím na peniaze"...lebo ja som vždy robila len a len "za peniaze""...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja skor tuším opak, že mnohí vedia o všeličom, o čom ja neviem....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..komu nápad hodil keš, ten veru neprezradí...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_ Pozri príspevok
no náhodou, ja som sledovaním účtovníctva poverila manžela a už viac ako rok to mastí iba v exeli.
A rezervy sme naozaj našli a aj riešime. Je celkom zábavné, ke´d mi napríklad povie, koľko sme za mesiac minuli priemerne denne na stravu a potom sa snažím priemer znižovať
najhoršie, ke´d stratím nejaký lístok z obchodu

A napadla ma aj jedna, pre mňa celkom zábavná vec. Sleduje všetko, aj dovolenku. A keď si doma robil vyúčtovanie dovolenky, tak chýbalo 1€. Prevratila som všetky vrecká, ale nič som nenašla. Tak sme zhodnotili, že som asi stratila.
A po mesiaci sa išlo upratovať auto a hádajte, čo sa našlo pod koberčekom - zatúlané 1€ Tak sme mohli uzavrieť záverečný dovolenkový účet ako vyrovnaný
Ono to je aj zábavné, keď vám to obom vyhovuje, ale mne to zaváňa buď masochizmom alebo tyraniou. Prepáčte mi.
Inak my sme mali zavedený systém niekoľko rokov po svadbe s tým, že sme si robili účtovníctvo tak 4 až 6 mesiacov po sebe v roku, aby sme zistili akosi vedieme domácnosť.
Dnes keď tie knihy otvorím tak nostalgicky zaspomínam, že som mohla telefonovať v kuse aj tri dni, pokiaľ som nezložila slúchadlo za 25 halierov, bol to stále iba jeden hovor.
Koľko stála lístky do kina - 2 koruny, až 6, knihy, benzín 2 koruny, a vôbec.
Nalepené šeky...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tetrisss Pozri príspevok
Laco, predpokladam, ze v tejto teme je viac recesie, ako skutocnej zvedavosti. Podstatny je prijem, je to alfa a omega problemu, pretoze je rozdiel, ci mas plat 350 eur, alebo 1000 eur, zalezi kde zijes, aky prijem ma manzelka, kolko a ake velke mas deti, ci studuju. Banka ti predsa neda hypoteku, ak mas maly prijem. No a v takom pripade pravdepodobne neusetris nic, lebo by si musel prestat jest. Inak podla mojich skusenosti, najviac sa da usetrit prave na strave, ale ako to tu uz niekto spominal, bude rodina spokojna s takym utahovanim rozpoctu? a to bude aj v pripade hypoteky. Na druhej strane, su urcite riesenia, chod pracovat do zahranicia, medzitym zi ako zobrak, lebo inak nemozes nic odlozit, bud tam aspon 5 rokov a naspor kopu penazi a dom si kup. Otazka je, ci za ten cas este budes mat rodinu, s ktorou by si sa do tohto domu prestahoval. Toto prosim nie je blbost, ale odpozorovanie okolia.
-Treba sa oprieť aj o skúsenosti z histórie.
-Obchodovať, nevyrábať.
- Vycestovať za prácou do cudziny ako naši starí rodičia, moji za hospodárskej krízy za prvej republiky, dedo z jednej strany potom skúpil celú dedinu aj lesy /patril k nižšej šľachte/, čiže ešte lepšie skúpil, pretože ľudia ľahšie predávali majetky, do akej miery nás potomkov karmicky zaťažil?...,stará mama z druhej strany tiež pekné pozemky pri meste, prišla kolektivizácia a o všetko prišli. Ale to už je o inom, napriek tomu že to bolo na tú dobu dobré rozhodnutie.
Mala som kolegu, išiel po revolúcii pracovať na výletnú loď, oblohu prakticky nevidel,po návrate si založil svoje vytúžené noviny. Skúsenosť - nikdy viac by to nezopakoval. Ale cieľ dosiahol.
- Nasilu sa nič nedá, treba počúvať svoje srdce, ale aj si plniť sny.
- A secretovať sa dá, ale nie je to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Laco-monter, mám jeden podnikateľský zámer a som presvedčená, že by mal perspektívu, no potrebovalo by to odhodlanie a trpezlivosť. Nepoznám aké sú Tvoje predstavy a schopnosti.

Ty si chceš kúpiť rodinný dom, zdá sa mi to celkom reálne, ak bývaš v byte.
Stretla som sa s jedným sympatickým mladým párom, ktorí mali podobnú túžbu a doriešili ju. Potrebovali sa však stotožniť s tým, že opustia Bratislavu a kúpili si rodinný domček na vidieku 50 km od BA za peniaze, ktoré získali z predaja bytu v BA a ešte im zostalo niečo prostriedkov na zveľadenie.
Výsledok, Sú šťastní a spokojní, dokonca si našli primerané zamestnanie a venujú sa svojim deťom, na čo im v hektickom živote veľkomesta času nezostávalo.
Odporúčaná práca v zahraničí..no ja osobne s tým nesúhlasím, pretože to okrem pozitív-zarobenie peňazí, má kopec negatív, najmä u ľudí so záväzkami.
Odísť od rodiny a zarábať v podmienkach akých pracuje väčšina našich ľudí bez špeciálneho vzdelania zanechá na človeku nezmazateľnú traumu a dokonca nebýva zvláštnosťou aj strata partnera. Dá sa zarobiť aj u nás, no veľa mladých ľudí má aj nadštandartné nároky, neuvedomujúc si svoje schopnosti a možnosti. Nepoukazujem na Laco-montér, pretože ho vôbec nepoznám.
Viesť si rodinné účtovníctvo tiež odporúčam, človek môže posúdiť, kde sa dá čo-to ubrať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Eulalia Pozri príspevok
Doporučujem prečítať si bestsellery Ester a Jerry Hicksovcov - Pros a dostaneš 1, Pros a dostaneš 2, Pocity, Dovoľ si to, čo chceš + ďalšie 3 knihy. Vydala ich Eugenika a dostať ich na www.eugenika.sk a www.martinus.sk.:)
Tých kníh je už neúrekom. Lenže nie je to také jednoduché, existuje veľa zákonitostí, ktoré sa v nich neuvádzajú.
Napr. toto pokladám za veľmi pravdivé asi od min 2:35 do konca
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ubka Pozri príspevok
Laco-monter, mám jeden podnikateľský zámer a som presvedčená, že by mal perspektívu, no potrebovalo by to odhodlanie a trpezlivosť. Nepoznám aké sú Tvoje predstavy a schopnosti.

Ty si chceš kúpiť rodinný dom, zdá sa mi to celkom reálne, ak bývaš v byte.
Stretla som sa s jedným sympatickým mladým párom, ktorí mali podobnú túžbu a doriešili ju. Potrebovali sa však stotožniť s tým, že opustia Bratislavu a kúpili si rodinný domček na vidieku 50 km od BA za peniaze, ktoré získali z predaja bytu v BA a ešte im zostalo niečo prostriedkov na zveľadenie.
Výsledok, Sú šťastní a spokojní, dokonca si našli primerané zamestnanie a venujú sa svojim deťom, na čo im v hektickom živote veľkomesta času nezostávalo.
Odporúčaná práca v zahraničí..no ja osobne s tým nesúhlasím, pretože to okrem pozitív-zarobenie peňazí, má kopec negatív, najmä u ľudí so záväzkami.
Odísť od rodiny a zarábať v podmienkach akých pracuje väčšina našich ľudí bez špeciálneho vzdelania zanechá na človeku nezmazateľnú traumu a dokonca nebýva zvláštnosťou aj strata partnera. Dá sa zarobiť aj u nás, no veľa mladých ľudí má aj nadštandartné nároky, neuvedomujúc si svoje schopnosti a možnosti. Nepoukazujem na Laco-montér, pretože ho vôbec nepoznám.
Viesť si rodinné účtovníctvo tiež odporúčam, človek môže posúdiť, kde sa dá čo-to ubrať.
Prepáč , ubka, v dobrom mienené, uvedomujúc si že si v tejto oblasti zdatná. Obchádzaj podmieňovací spôsob.

Ja som písala o vycestovaní za prácou von, riziká s tým spojené som nespomenula pretože sú všeobecne známe.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Možno zle robíš ....
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.
Ani toľko nie je potrebných ....

Je síce pravdou , čo za vidiek sa myslí ...
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
iriska Pozri príspevok
1. zmeniť prácu na inú, kde budeš zarábať 3x viac ako teraz
2. investovať do akcií, ktoré budú mať za najbližších 10 rokov výnos 30% ročne
3. vybudovať vlastnú firmu s výnosným podnikateľským nápadom a expandovať na európsky trh, samozrejme neskôr na svetový
No ty si mi už len umelec!

S bodom 1 súhlasím ale len v prípade, že si bude odkladať rozdiel ktorý zarobí navyše, inak to stráca svoj význam.

Bod 2 je absolútne neprípustný pre ľudí, čo v tom nevedia chodiť!!!
Do akcií? Ako? Priamo? Cez správcovskú spoločnosť? Akú? Aké akcie? Aký spôsob investovania? Koľko? Akcie sú najmenej likvidné, tj. ak chceš mať výnos, tak tam dávaj pravidelné mesačné investície minimálne 10 rokov a modli sa aby v desiatok roku neprišiel neaký prepad na burze, pretože budeš čakať ďalších pár rokov aby si to nevybral so stratou!!!!

Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť.

No a bod 3? Bod 3 je pre skúsených ľudí, ktorý už podnikajú niekoľko rokov a okrem toho nápad môže byť, no ako chceš začať podnikať z ničoho? Bez vstupného kapitálu?

No môžeš začať jedine robiť predaj a na to nie je hocikto... Takže tento bod je tiež zbytočný

Okrem toho by ma zaujímalo, či ty investuješ do akcií a koľko a do akých, či máš tiež 3 x vyšší príjem ako je priemer SR a či máš firmu ktorá už expandovala do zahraničia, keď si taký múdrý!!!!

Nikdy neraď druhým to, čo si sám nevyskúšal!!!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

peter977 Pozri príspevok
...Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť...
Úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti, bezúročne + bez ručiteľa - na to lákajú stavebné sporiteľne ľudí, ale keď sa prídeš spýtať, zistíš, že je to len reklamný trik. Všetko závisí od výšky úveru (len do nejakej hodnoty nemusíš ručiť nehnuteľnosťou), od výšky posudzovaného príjmu, príp. od výšky príjmu ručiteľa (ručenie ručiteľom je však tiež len do nejakej výšky úveru, potom musí byť ručenie nehnuteľnosťou), doby, koľko si zamestnaný v poslednom zamestnaní (lebo ak menej ako pol roka, úver nedostaneš, aj keď máš príjem) - overené na vlastnej koži v PSS.

Pravdu má Peter977 v tom, že je to v súčasnosti najvýhodnejšie sporenie.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
Llívia Pozri príspevok
Úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti, bezúročne + bez ručiteľa - na to lákajú stavebné sporiteľne ľudí, ale keď sa prídeš spýtať, zistíš, že je to len reklamný trik. Všetko závisí od výšky úveru (len do nejakej hodnoty nemusíš ručiť nehnuteľnosťou), od výšky posudzovaného príjmu, príp. od výšky príjmu ručiteľa (ručenie ručiteľom je však tiež len do nejakej výšky úveru, potom musí byť ručenie nehnuteľnosťou), doby, koľko si zamestnaný v poslednom zamestnaní (lebo ak menej ako pol roka, úver nedostaneš, aj keď máš príjem) - overené na vlastnej koži v PSS.

Pravdu má Peter977 v tom, že je to v súčasnosti najvýhodnejšie sporenie.
Milá Lívia,

som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!

Je to pravda, dá sa to, nie je to reklamný trik. Všetko závisí od nasporenej sumy, pretože keď nesporíš, tak dostaneš medziúver a vtedy sa skúmajú všetky tie veci, čo si tu napísal.


Musíš mať dobre nastavenú zmluvu počas sporenie a sporiť v pravidelných interavaloch a v sumách ktoré ti zabezpečia 50 % nasporenej sumy z CS.

Spolupracujem so všetkými SS, takže podmienky sú takmer rovnaké, len je dôležité, či si môžeš flexibilne meniť podmienky v zmluve alebo nie.

Prosím Ťa o jednu maličkosť. Čítaj si všeobecné obchodné podmienky kým niečo podpíšeš a potom nebudeš nahnevaná na SS!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

peter977 Pozri príspevok
Milá Lívia,

som poradca už pár rokov a moji klienti to využívajú dokonca jedna rodina má bezúročný úver!

Je to pravda, dá sa to, nie je to reklamný trik. Všetko závisí od nasporenej sumy, pretože keď nesporíš, tak dostaneš medziúver a vtedy sa skúmajú všetky tie veci, čo si tu napísal.


Musíš mať dobre nastavenú zmluvu počas sporenie a sporiť v pravidelných interavaloch a v sumách ktoré ti zabezpečia 50 % nasporenej sumy z CS.

Spolupracujem so všetkými SS, takže podmienky sú takmer rovnaké, len je dôležité, či si môžeš flexibilne meniť podmienky v zmluve alebo nie.

Prosím Ťa o jednu maličkosť. Čítaj si všeobecné obchodné podmienky kým niečo podpíšeš a potom nebudeš nahnevaná na SS!
Prosím Ťa o jednu maličkosť. Nekonštatuj niečo, čo nevieš, ale práve sa ti to hodí. Nie som nahnevaná na žiadnu stavebnú sporiteľňu. Čítať všeobecné podmienky ti prd pomôže, keďže tieto všeobecné podmienky sa môžu zmeniť. Takisto sa menia podmienky poskytovanie medziúverov a úverov. To, čo som napísala, je pravda. Bola som si to overiť pred 2 mesiacmi. A aj v minulosti, keď bežala reklama PSS, že úver do 500.000 SKK bez ručiteľa. Nebola to pravda, resp. povedali A, ale nie B - u mňa ako slobodnej požadovali dokonca 2 ručiteľov.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
Llívia Pozri príspevok
Prosím Ťa o jednu maličkosť. Nekonštatuj niečo, čo nevieš, ale práve sa ti to hodí. Nie som nahnevaná na žiadnu stavebnú sporiteľňu. Čítať všeobecné podmienky ti prd pomôže, keďže tieto všeobecné podmienky sa môžu zmeniť. Takisto sa menia podmienky poskytovanie medziúverov a úverov. To, čo som napísala, je pravda. Bola som si to overiť pred 2 mesiacmi. A aj v minulosti, keď bežala reklama PSS, že úver do 500.000 SKK bez ručiteľa. Nebola to pravda, resp. povedali A, ale nie B - u mňa ako slobodnej požadovali dokonca 2 ručiteľov.
Lívia nehnevaj sa keď Ti niekto napíše pravdu. Každopádne nebudem ťa prehovárať a ak si chytrá tak určite vieš, že sa menia podmienky len na medziúver, podmienky na stavebný úver sa môžu meniť len zákonom!!! Takže si over, čo tu píšeš!

To že si si to bola overiť Ti neberem len si uvedom, že si sa rozprávala s predavačkou zmlúv a nie s ozajstným poradcom, čo sa nebojí povedať pravdu!

Keď budeš robiť len pre PSS, tak si predsa nemôžeš dovoliť povedať pravdu, že inde sa to dá výhodnejšie.

Úver bez skúmania príjmu a založenia nehnuteľnosti a ručiteľa je do 50 000 € pri splnení 2 podmienok min. nasporená suma je 50 % z CS a minimálna doba trvania zmluvy 2 roky!

Ešte mi niečo napíš, nech sa pobavím trošku
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Súhlasím s Llívia:
vždy ťa banky len ojebabrú, hovor si Peter977 čo chceš !!!!
Ak len uvážiš z čoho by potom platili všetkých predavačov zmlúv, poradcov, malý aj V.I.P menežment - aj do rodného zahraničia treba niečo uliať ....... hmmmm ????
Alebo to všetci robíte grátis ????
Tak čo sa tu jeduješ háá ?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať