Zavrieť

Porady

Mŕtvy vlastník

Zdravím potreboval by som maličkú radu ide oto,že mám pozemok,kde sú všetci vlastníci známi a 1-vlastník je mŕtvy ale v liste vlastníctva sa nepíše,že jeho podiel spravuje SPF poradte ako to najrýchlejšie vybavit bez toho aby som hľadal jeho dedičov dá sa to aj rozdeliť robí to v 6100m2 pozemku je jeho časť 650m2 Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak je to v intraviláne, tak sa to dá. Ak je to v extraviláne, tak nie.
    S rozdelením pozemku musia súhlasiť všetci spoluvlastníci.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ešte upresni, čo chceš vybaviť. Chceš pozemok rozdeliť ? Tak, aby mal každý spoluvlastník svoj podiel ako samostatnú parcelu ?
    To, či je pozemok v intraviláne je napísané na LV.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak si pozemok užíval dlhšie ako desať rokov v domnienke, že je tvoj a že bol aj tvojich predchodcov, mohol by si ho vydržať. K tomu by si ale potreboval podpis právneho nástupcu pôvodného vlastníka. Ak by si právneho nástupcu nenašiel, teda bol by pre teba nedostupný, mohli by ti to podpísať svedkovia tejto skutočnosti. Toto by ale musel posúdiť notár, ktorý osvedčenie o vydržaní robí.
    Neviem, či vôbec máš právo podiel na pozemku vydržať, lebo ak si si bol vedomý, že celý pozemok nevlastníš, nemôžeš ho vydržať. V takom prípade len hľadať dedičov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.