Zavrieť

Porady

Môžem vysťahovať brata z vlastného bytu?

Dobrý deň,

som vlastník bytu, ktorý som odkúpil od mojich rodičov. Zmluva je upravená tak, že by sa mali odsťahovať do 12 mesiacov odo dňa vkladu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti s tým, že počas týchto 12 tich mesiacov musia platiť všetky poplatky, ktoré sú s bývaním v byte spojené. Trvalý pobyt majú obaja rodičia ešte v mojom byte aj s mojimi 2 súrodencami. Taktiež tam má trvalý pobyt aj bratova 8 ročná dcéra. Potrebujem teda vedieť či je možné ich vysťahovať po uplynutí 12 mesiacov aj keď sa nemajú kam odsťahovať a trvalý pobyt majú všetci uvedení v mojom byte, ktorý som riadne od rodičov odkúpil. Vlastníci bytu boli len rodičia, súrodenci nemali žiadne vlastnícke právo.
Chcem vysťahovať len svojho brata kvôli viac ako nevhodnému správaniu sa voči rodičom (verbálne napádanie) a tiež kvôli psychickému týraniu svojej dcéry. Brat s vlastníctvom nemal a nemá nič spoločné len v ňom má prihlásený trvalý pobyt a nemá kde inde bývať. Vôbec neprispieva na domácnosť.
Problém je, že má aj dcéru (polosirotu), o ktorú sa síce stará naša mama (ich vysťahovať zatiaľ nemusím), ale v opatere ju má on. Mám právo ho vyhodiť ? Viete mi poradiť?
Naposledy upravil Iwor : 08.04.10 at 20:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Tam je troška problém. Dieťa.

    Ty ako vlastník bytu si môžeš v princípe robiť s bytom čo chceš. Je to tvoje vlastníctvo, ty si jediný na LV. Jednoducho prídeš na obecný úrad a odhlásiš menovanému trvalý pobyt na základe toho, že nemá k nehnuteľnosti vlastnícke právo. Lenže keď ho vysťahuješ tak malá bude musieť ísť s ním, keďže ju má v opatere. Zároveň s tým, by som začala riešiť aj malú. Keďže ako hovoríš ju týra /nevieme akým spôsobom/ začala by som to riešiť cez kurátorku a zažiadať o zverenie do starostlivosti starých rodičov, prípadne tvojej. To už je na vašej dohode. Pretože ak je nezodpovedný, ty ho vyhodíš z bytu, malá pojde s ním, nebude sa o ňu starať vezmú mu ju a pojde do decáku, kým nebude doriešená starostlivosť. Treba sa na to pozrieť aj s tejto strany.

    Ale v konečnom dôsledku im môžeš trebárs a všetkým odhlásiť trv.pobyt a následne napríklad vymeniť zámky. Nemajú k bytu žiadny ani zmluvný vzťah.

    Iwor je offline (nepripojený) Iwor

    Iwor
    Ďakujem pekne. Snáď sa to podarí vyriešiť, keď už viem presnejšie ako mám postupovať.

    Môžem vysťahovať brata z vlastného bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.