Zavrieť

Porady

oprava dokladov

Ahojte,

poradte prosim:

ako postupujete pri oprave dokladov?? napr teraz boli zistene chyby v dokladoch z uct obd Q3/09 a Q4/09. Pytam sa len kvoli DPHcke, (kedze ta bola podana dokonca aj opravna) a chceli by sme sa tomu vyhnut opat. Da sa takyto doklad opravit akoze opravny doklad na sumu rozdielu chybneho v Q1/10, popripade teraz Q2/10??? ide napr o to ze je omylom nahodena ina suma v uctovnictve ako je na blocku

Vseobecne ako postupujete pri oprave dokladov z min uct obdobi?? opravuje sa to vobec? kto je za to zodpovedny?? ak ste mali v minulosti inu uctovnicku?? Opravujete to vy??? Ako k tomu pristupuje kontrola???


A druha otazka, ak podnikatel sro zacal cinnost v 2009 roku, podavalo sa danove kvartalne (samozrejme ze preplatky), ibaze som si uvedomila, ze ved to zavisi od obratu ci si mesacny,alebo kvartalny platca..mala sa vobec DPHcka podavat???

Som z toho uplne mimo, chcela som sa opytat vas, skor nez nieco zacnem riesit. Takze ak ma niekto nieco k teme, budem veeelmi povdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.