Zavrieť

Porady

Oprava skladu zásob

Potrebovala by som veľmi súrne poradiť.

Môžem prostredníctvom interných dokladov preúčtovať stav už uzatvoreného skladu za minulý rok? Jedná sa mi o nasledovné: v účtovníctve bol stav skladov úplne iný ako v skutočnosti, boli naúčtované zlé položky na zlých skladoch, nebol vôbec naúčtovaná spotreba na sklade, pritom v skutočnosti bola, neboli naúčtované faktúry, ktoré v skutočnosti boli uhradené, nebol naúčtovaný príjem tovaru na sklad na základe pokladničného dokladu, príjem na sklad bol zaúčtovaný na strane MD aj D. Prišla kontrola a zistila nedostaky, ktoré je potrebné urovnať. Čo sa týka inventarizácie, tá koncom roka urobená nebola, resp. bola urobená "naoko". Môžem urobiť nasledovné:
- Preúčtovať zo skladu na sklad cez ID: 112.AE/112.AE?
- Nezaúčtovaný príjem na sklad na základe FA, ktorá však bola uhradená, len nebol tovar prijatý na sklad a teda visí aj 321 naúčtovať: 112.AE/321?
- Nezaúčtovaný príjem na sklad na základe pokladničného dokladu, ktorý bol však rozúčtovaný priamo do spotreby: 112.AE / 321? hoci potom neviem ako by som opravila spotrebu, keďže poklad.doklad je zaúčtovaný: 501/211.

Potrebovala by som tiež poradiť, ako zaúčtovať cez ID, ked bol príjem na sklad zaúčtovaný na účte 112 aj na strane MD aj na strane D a keď bola tá istá faktúra naúčtovaná aj uhradená 2x a keď bola FA v hlavnej knihe naúčtovaná o 0,01 EUR viac ako bol príjem na sklad.

Viem, že toho je veľa ale veľmi by mi pomohlo, keby ste mi poradili. V minulom roku sa vo firme menili 2 účtovníčky a takto to dopadlo....
Ďakujem veľmi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.