Zavrieť

Porady

na súde počas PN?

dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    julinka2787 Pozri príspevok
    dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
    ... môžeš to oznámiť v SP .. že tvoja účasť je nutná a presný termín

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    julinka2787 Pozri príspevok
    dobrý deň! chcem sa spýtať, či je možné zúčastniť sa súdneho pojednávania vo veci Nárokov nevydatej matky voči otcovi dieťaťa v úlohe žalobcu aj počas trvania PN?nerada by som to pojednávanie odkladala a práve v ten deň mám aj poradňu u gynekológa. len či mi nemôže v prípade účasti siahnuť na dávky...
    vychádzky nemáš povolené ?
    a môžem to oznámiť alebo musím??? a nie nemám vychádzky a ani mi ich nenapíše. vraj nemôže...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    julinka2787 Pozri príspevok
    a môžem to oznámiť alebo musím??? a nie nemám vychádzky a ani mi ich nenapíše. vraj nemôže...
    Ak do toho nebude "rýpať" otec dieťaťa, je malá pravdepodobnosť, že na to v SP prídu. V prípade kontroly to istí návšteva lekára, ktorú máš plánovanú.
    otec dieťaťa je trpák, tak snáď sa do toho nepustí. a súd táto vec nezaujíma? lebo to kvôli dokazovaniu príjmu musím oznámiť aj súdu...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    julinka2787 Pozri príspevok
    a môžem to oznámiť alebo musím??? ...
    ... nemusíš
    ja len .. že pre istotu v našej pobočke nebol s tým problém, len si to pani poznačila. ..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    julinka2787 Pozri príspevok
    takže súd to fakt nezaujíma?? aby mi ten nenarobil šarapatu potom...
    Súd nie - osobne keď som súrne potrebovala "voľno" počas PN-ky, vedela o tom ošetrujúca lekárka ...
    ďakujem vám krásne obom dievčatá! tak ja to risknem! naozaj veľká vďaka! pátrala som po tom kade tade a nikto mi nevedel poradiť. kujééém!

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    julinka2787 Pozri príspevok
    takže súd to fakt nezaujíma?? aby mi ten nenarobil šarapatu potom...
    ... no napadá mi jedine.. že ak máš nejakú diagnózu "psychiatrickú" ... žeby si nebola svojprávna, alebo čo ... hádam nie... či

    ... ja som sa zamerala na otázku, či ti môžu siahnuť na dávku NP..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    julinka2787
    Nie som právnik, ani odborník, ale sedliacky rozum mi vraví: pokiaľ je niečo kontrolované, je potrebné účasť niekde inde oznámiť. Pretože čert nikdy nespí, neoznámiš, zúčastníš sa súdu a kontrola ti zazvoní doma a nebudeš tam.
    Pretože súdne pojednávanie v takomto prípade asi vyžaduje tvoju prítomnosť, je vhodné oznámiť SP účasť na súdnom pojednávaní - zaručene ti vyhovejú, pretože odmietnutím by ti porušili tvoje právo na prípadnú obhajobu, alebo vykonanie právneho úkonu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.