Zavrieť

Porady

ako vymalovať byt?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
prosím možno máte niekto skúsenosti s malovaním izieb...
Bývame v rod. dome..chceme dať vymalovať byt....
prosím vás oplatí sa to dať vymalovať nejakému súkromníkovi? Je to pohodlnejšie? Napíšte mi akýkoľvek názor...koľko asi pýtajú...a hlavne ma trápi čo s nábytkom...dúfam že stačí trocha odtiahnuť....
Usporiadat
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.
my mame dlhu stenu sytu žltú,aj vedla pri okne, oproti je syta zelena, a tam kde su dvere je siva. a plafon bieli

potom taku istu kombinaciu ale seda, oranzova, a pri dverach cervena.
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

sybila3 Pozri príspevok
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.
My sme maľovali spálňu - dve steny oproti sebe sú slabožlté a dve sme omaľovali tmavšou terakotou - je to fajn.
Detskú sme omaľovali tak,že sme stredom steny od horného rohu steny až do dolného natiahli pásku a potom jeden diel tej steny sme omaľovali tmavšou farbou a druhý diel svetlejšou a je to celkom také zaujímavé
Naposledy upravil uct2007 : 20.04.10 at 18:33 Dôvod: doplnenie
1 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ale zaujímali by ma farebné kombinácie, ako farby skombinovať. Ja som si sama maľovala izbu-kanceláriu kombinácia bledomodrá s bledožltou a myslím, že je to pekné.
troska mozno od veci, ale my sme si takto navrhli farebne kombinacie. nainstaloval som di do pc room aranger. celu izbu aj s nabytkom som si odmeral a nahadzal rozmery do programu. potom som doplnil farbu nabytku. a uz som kombinoval farby stien ktore by sa mi pacili. Velmi sa mi to oplatilo. potom som si to prezeral 3D.
2 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

No sranda dnes mi súkromník povedal sumu, za ktorú by mi vymaľoval 3 izby, teda za to si postavím napr. besiedku a vymaľujem si sám, za cenu materiálu 6 krát lacnejšie.
0 0
albiwatt albiwatt

albiwatt je offline (nepripojený) albiwatt

Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?
0 0
albiwatt albiwatt

albiwatt je offline (nepripojený) albiwatt

Prosím, prosím...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

albiwatt Pozri príspevok
Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?
Niekedy boli v móde nábytky ny celé steny, koberce, závesy a pod. To všetko tlmilo zvuky. Dnes sú v móde vzdušné byty, s minimom nábytkov, plávajúce podlahy a pod. , takže hluk nemá čo tlmiť...
Aj novo postavené byty sú robené asi z iných materiálov, ako tie staré, takže počuť každé kýchnutie u susedov

Tiež máme plávajúce podlahy, maľujeme svojpomocne-amatérsky takmer každé 2-3 roky, ale ešte sa nestalo, žeby sa podlaha poodúvala.
Stačí kúpiť kvalitný valček na maľovanie ( neulakomiť sa na najlacnejší z hypermarketu). Keď aj farba trochu frkne, tá podlahu neoduje, stačí utrieť
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

albiwatt Pozri príspevok
Doteraz sme bývali v panelákovom byte, ktorý bol celý vytapetovaný, dokonca aj strop. Síce to oproti maľovke o poznanie menej dýchalo, no bolo to praktické, čiastočne omývateľné a oproti maľovke to vydržalo niekoľkonásobne dlhšie. Navyše tapetovať sa dalo aj po niekoľkých pásoch denne a pri troche cviku to bola pomerne čistá práca, ktorá sa dala robiť aj na koberci alebo na stole.
Teraz sme však kúpili byt, kde je všetko vystierkované a vymaľované, všade samá plávajúca podlaha. Poraďte, prosím, ako čo najlepšie ochrániť pri maľovaní tieto plávajúce podlahy, ako postupovať, aby sa neponamáčali a nepoodúvali. Najmä ak bežný igelit nie je problém pri manipulácii s rebríkom prederaviť. Ako to robíte vy?
Navyše mám pocit, že terajší byt je podstatne hlučnejší, než ten pôvodný s tapetami, hoci teraz sme na podstatne tichšom mieste. Čo sa s tým dá urobiť?
My sme malovali klasickym primalexom s primesou zeleneho pigmentu, a este aj na druhy den som nasla zelenu kvapku na plavajucej podlahe, a ide to jednoducho dole, troskou vody... na co si treba davat pozor su parketove listy, ci ako sa to vola, tie su viac menej z "papiera" a na ne ked kvapnes, to uz neumyjes. ale o podlahu sa bat nemusis... nevravim ze by som tam vykydla kybel farby, ale par kvapiek nic neposkodi. pokial niekam do špár sa ti to nedostane.

a hlucnejsi je preto, ako hovori arizona, nemame koberce, nabytok. My byvame v tehlovom, dovtedy v panelovom, mozno aj to robi svoje.
Z ohladuplnosti voci susedom som dala na vsetkom pohyblivom nabytku zospodu take tie flyšove podušky, alebo gumene... na stolicky, na stolove nohy, na gaucove nohy...

To ze sa hybe nabytkom je pocut dokonca cez dve poschodia... nad nami deti plieskaju stolickami a susedia spod nas sa boli nam stazovat ze co robime stale, ci stahujeme este... a to pocuju z poschodia nad nami
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať