Zavrieť

Porady

zateplenie plochej strechy + hydroizolacia

Dobry den, chcem sa poradit ohladne rekonstukcie plochej strechy 25 rokov stareho rodinneho domu. Sucasny stav je taky, ze cez zimu dochadza na streche k roztapaniu snehu, cize je tam zrejme pomerne velky unik tepla. Strecha sa sklada z 20 cm zelezobetonovej deky, na tom je vrstva skenenej vlny- utlacena priblizna na 20 cm (dve tatrovky vlny :-) ) na tom su polozene tehly a nasyp skary- neviem aka hrubka. Hydroilozaciu tvori asfalt. Ked som prepocitaval pomocou vzorca na tbz tak mi vyslo, ze splnam v pohode sucastnu normu, ktora je Rn = 3.2 m2 K/W. Pravdepodobn doslo k zvetraniu povodne izolacie. Chcem tam tepelnu izolociu - expandovany polyuretan hrubka 60 mm - General membrane a na to pojde asfaltovy pas Gemini FC Grigio topo. Atikovy plech mi firma navrhla nechat povodny - je to zinkovany plech, ten by sa potiahol zmenienym asfaltovym pasom. Suhlasil som, ale teraz neviem ci som nespravil hlupost, kedze planujem zateplovat aj obvodove mury a firma mi odporucila, ze sa to potom moze dodatocne doriesit plechovymi profilmi ktore sa pripevnia o fasadu. Myslite,ze je to dostatocne? Vopred velmi pekne dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemôžete porovnávať tepelno technické vlastnosti sklennej vaty spred 20 rokov vatou ktorá sa vyrába v súčastnosti..

    torr je offline (nepripojený) torr

    torr
    samozrejme, hlavne ked v nej zrejme doslo k velkej erozii, jej izolacne ucinky preto povazujem prakticky za nulove pri vypoctoch tepelneho prestupu a zapocitavam realne uz iba beton, tehlu a skvaru.

    dakujem za odpoved.

    zateplenie plochej strechy + hydroizolacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.