Zavrieť

Porady

rodinné právo

prosím poradiť, otec prenajímal pol rodinného domu na prenájom /obchod/, otec zomrel, chcem poradiť, či po úmrtí jedného zo zmluvných strán zaniká zmluva o prenájme nebytových priestorov na podnikateľký účel, nakoľko sa nemôžme normálne dohodnúť s nájomcom, on tvrdí, že do dedičského konania nebude s nami komunikovať, najskôr pristúpil telefonicky na naše podmienky, rešpektoval ich jeden mesiac, druhý mesiac vyplatiť len dohodnutú sumu, ktorá bola pôvodná, chcem sa spýtať, ak prvý mesiac zaplatil dohodnutú čiastku, tým podľa mňa aj súhlasil s našimi podmienkami, inak by ju nebol vyplatil, potom si to porozmýšlal a viac takú čiastku nevyplatil, prosím poradiť, kto je v práve, som si vedomá, že dohoda bola iba ústna,nie písomná, prosím ako postupovať
ďakujem
Usporiadat
lumich lumich

lumich je offline (nepripojený) lumich

príjemný dobrý večer, prosím o radu, postavili sme rodinný dom, sused má postavenú garáž na hranici pozemku,mal ju postavenú už pred začatím našej stavby, chcem sa spýtať mohol postaviť na hranici pozemku garáž, nemusí byť dodržaná vzdialenosť od hranice pozemku, vôbec by som to neriešila, ale ja z mojej strany tam mám hlinu a on tvrdí že mu to ohrozuje garáž, chce, aby som som z mojej strany urobila izoláciu, ďakujem za radu
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Môže byť aj na hranici parciel a má právo na to, aby mu stavba nevlhla od Vašej hliny. Môžte si zistiť na stavebnom úrade, či ju nepostavil načierno.
0 0
lumich lumich

lumich je offline (nepripojený) lumich

ďakujem veľmi pekne, zistím, ale kto to má zaizolovať veď to je jeho stavba, ja sa nebránim tomu, aby si to z mojej strany zaizoloval, ale prečo by som mala izoláciu urobiť ja?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Izolovať to nemusí ani jeden z Vás. Vy však nesmiete ohrozovať jeho stavbu tým, že ju privalíte mokrou zeminou. Ak by ste to aj chceli izolovať Vy, musíte mať súhlas vlastníka stavby, na druhej strane ho nemáte ako donútiť, aby izoláciu urobil sám len preto, že vy tam chcete mať hlinu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať